• PLN polski złoty
  • USD dolar amerykański
  • EUR euro

+48 665 800 000

Najczęściej zadawane pytania

W jaki sposób można zarezerwować samochód w firmie Panek S.A.?
Najprostszym sposobem złożenia rezerwacji, jest skorzystanie z systemu rezerwacji zamieszczonego na głównej stronie www.ipanek.pl. Dokonanie takiej rezerwacji zajmuje nie więcej niż 10 minut, a po wypełnieniu formularza rezerwacji od razu otrzymujesz informację na temat aktualnego statusu Twojej rezerwacji. Ponadto do dyspozycji naszych klientów oddajemy czynny całą dobę telefon +48 509 811 211, oraz dedykowany adres mailowy: @@rezerwacje@@ . Samochód można również zarezerwować w jednym z naszych autoryzowanych punktów zarówno miejskich jak i w międzynarodowych portach lotniczych na terenie całej Polski, gdzie nasz wykwalifikowany personel pomoże wybrać najlepszą z dostępnych ofert i dopasować ją do Państwa potrzeb. 

Jakie dokumenty są potrzebne, aby wynająć samochód?
Przede wszystkim konieczne jest prawo jazdy potwierdzające uprawnienia do kierowania samochodem. Potrzebny będzie również drugi dokument tożsamości: dowód osobisty lub paszport. Ponadto klient chcąc wynająć samochód prywatnie, zobowiązany będzie do okazania ważnej karty kredytowej, na której zostanie zablokowana kaucja w formie preautoryzacji, jako depozyt zabezpieczający. W przypadku wynajmu na firmę wymagane jest okazanie dokumentów firmy, wraz z podaniem danych do wystawienia faktury VAT, oraz jeśli osoba odbierająca pojazd nie widnieje w dokumentach rejestracyjnych firmy, zobowiązana będzie do okazania stosownego upoważnienia do odebrania samochodu.

Czym jest kaucja?
Kaucja jest zabezpieczeniem na wypadek spowodowania przez najemcę dodatkowych kosztów podczas trwania wynajmu. Na karcie kredytowej klienta dokonywana jest preautoryzacja blokująca środki na poczet kaucji, która później jest kierowana do zwolnienia, gdy podczas wynajmu nie powstały żadne dodatkowe koszty. W przypadku wynajmów na firmę, istnieje możliwość opłacenia kaucji przelewem, która przy oddaniu samochodu jest zwracana w tej samej formie. WAŻNE! W czasie użytkowania samochodu kaucja nie jest przelewana na nasze konto, jest ona jedynie blokowana i widać ją na Państwa koncie w dziale "Blokady na rachunku". Po zakończeniu wynajmu blokada jest zdejmowana przez bank.

Czym jest preautoryzacja?
Preautoryzacja to rodzaj transakcji dokonywanej na karcie kredytowej, poprzez którą blokowane są środki odpowiadające wysokości wyznaczonej dla danej klasy pojazdu kaucji. Preautoryzacja jest blokadą środków na karcie a nie fizycznym pobraniem środków z konta karty. Gdy podczas wynajmu nie powstaną żadne dodatkowe koszty, to po jego zakończeniu preautoryzacja jest kierowana do odblokowania. PANEK S.A. wysyła wniosek o odblokowanie kaucji do provdera usług płatności elektronicznych, który z kolei przesyła go do banku-wystawcy karty. Bank ma czas na odblokowanie tej transakcji, do 14-tu dni od dnia jej wykonania. Po upływie 14-tu dni, transakcja ta jest zwalniana automatycznie. W przypadku chęci wcześniejszego zwolnienia kaucji, gdy wynajem trwa krócej niż 14 dni, klient powinien skontaktować się z bankiem, wnioskując o wcześniejsze jej odblokowanie. Natomiast gdy w trakcie wynajmu powstaną dodatkowe koszty, wtedy są one ściągane z zablokowanej preautoryzacji, a pozostałe, niewykorzystane środki, automatycznie są odblokowywane. 

Ile kosztuje wynajem samochodu w PANEK S.A.?
W PANEK S.A. nieustannie analizujemy sytuację na rynku, oraz kroki konkurencji, dlatego też w trosce o najlepszą możliwą ofertę nasze ceny zmieniają się nieustannie. Najszybszym sposobem aby poznać aktualną ofertę PANEK S.A. jest wypełnienie formularza na stronie internetowej, gdzie od razu widzą Państwo ile będzie kosztował wynajem. System automatycznie naliczy cenę wynajmu z uwzględnieniem wszelkich zniżek i promocji. Warto pamiętać, że PANEK S.A. nigdy nie stosuje ukrytych dopłat, ani taryf przygotowawczych, dzięki czemu pełne koszty wynajmu są znane Państwu już przed złożeniem zamówienia.

Jaki jest najkrótszy okres wynajmu samochodu?
Nasze samochody wynajmujemy na doby. Najkrótszy możliwy wynajem to jedna doba i taki też okres jest naliczany również w przypadku klientów którzy potrzebują samochodu na okres kilku godzin.

Jak otrzymać rabat za rezerwacje elektroniczne?
Każdy Klient ma możliwość otrzymania rabatu za płatność za pomocą strony internetowej, dzieje się to jednak jedynie w przypadku, kiedy płatność zostanie wykonana za pomocą serwisu ipanek.pl w systemie on-line. Rabat lojalnościowy nie dotyczy transakcji realizowanych w oddziałach, nawet jeśli są one złożone za pomocą strony internetowej. Klienci mogą także korzystać z rabatu dla zalogowanych Klientów, do którego upoważnia ich założenie konta na serwisie ipanek.pl. Rabaty mogą być sumowane. Wysokości rabatów i system lojalnościowy może być modyfikowany i zmieniany.

Czy samochodem może kierować inna osoba, niż wynajmująca samochód?
Tak, jednak konieczne jest zgłoszenie tego faktu w momencie wynajmu samochodu i przedstawienie dokumentu tożsamości i ważnego prawa jazdy dodatkowego kierowcy. Za dodatkowego kierowcę pobierana jest opłata. Dane drugiego użytkownika zawsze muszą być znane personelowi PANEK S.A. i zapisane w umowie najmu, co musi być potwierdzone podpisem każdego z kierowców. 

Czy dopuszczalny jest zwrot samochodu w innym mieście niż był on wynajęty?
Tak, możliwy jest zwrot w prawie 50 lokalizacjach bez ponoszenia dodatkowych opłat.

Czy podstawiacie samochody na lotniska?
Posiadamy oddziały na 12 polskich lotniskach. Nie ma potrzeby podstawienia, klient zawsze otrzyma samochód w najwygodniejszy i najszybszy dla niego sposób- prosto z parkingu. 

Jak wygląda sprawa paliwa i tankowania?
Samochody wynajmowane w naszej firmie są zatankowane do pełna, zdarzają się jednak przypadki kiedy paliwa może być nieco mniej. Przy zwrocie samochodu należy zatankować pojazd do takiego samego poziomu, jaki był podczas przekazania klientowi. Klient może zwrócić samochód z mniejszym poziomem paliwa, niż zastany podczas wydania, jednakże w takim przypadku będzie zobowiązany do zapłaty wartości brakującego paliwa po stawce 7zł/litr. W przypadku zwrotu samochodu z wyższym poziomem paliwa niż zastany na początku wynajmu, różnice nie będą kompensowane.

Co dzieje się w przypadku nagłej awarii która nastąpi w wynajmowanym pojeździe?
Do Państwa usług jest 24-godzinna pomoc naszych fachowców do spraw floty, którzy w każdej chwili udzielą pomocy. W przypadku awarii pojazdu należy skontaktować się z działem obsługi technicznej pod numerem telefonu +48 665 302 260. To samo dotyczy wszelkich zdarzeń na drodze. W takich przypadkach należy niezwłocznie skontaktować się z działem likwidacji szkód pod numerem telefonu +48 509 822 422 który udzieli wszelkiej niezbędnej pomocy.

Czy samochody firmy Panek S.A. są ubezpieczone?
Tak, wszystkie samochody w naszej firmie, posiadają niezbędne ubezpieczenia wymagane przez przepisy ruchu drogowego. Natomiast specjalnie dla wygody i komfortu naszych klientów, proponujemy szereg pakietów zabezpieczających odpowiedzialność najemcy, które można dowolnie dodać do wynajmu z poziomu składania rezerwacji.

W jakich godzinach pracuje Wypożyczalnia samochodów Panek S.A?
Placówki naszej firmy pracują standardowo od 9:00 do 17:00 od poniedziałku do piątku, a w soboty od 9:00 do 13:00. Niezależnie jednak od standardowych godzin pracy, nasze usługi świadczymy również w poza godzinami otwarcia biur - 7 dni w tygodniu, 24h na dobę. Za obsługę poza godzinami pracy pobierana jest dodatkowa opłata. 

Co w przypadku gdy, z powodu korków, bądź innych utrudnień lub przypadków losowych spóźnię się i oddam samochód po ustalonym w umowie terminie zwrotu?
Przewidzieliśmy taką sytuację i wychodząc naprzeciw oczekiwaniom naszych klientów ustaliliśmy czas tolerancji dla zdarzeń losowych wynoszący 59 minut. Dopiero po upływie tego czasu naliczamy dodatkową dobę wynajmu.

Czy samochodami firmy Panek S.A. można wyjechać za granicę RP?
Tak, wyjazdy są zwolnione z opłat. Naszymi samochodami można wyjechać do: Austrii, Czech Niemiec, Słowacji oraz na Litwę. 

Czy można wynająć samochód posiadając prawo jazdy innego kraju niż Polska? 
Wymagane jest międzynarodowe prawo jazdy w przypadku obywateli USA i Kanady, do większości krajów Unii Europejskich wystarczajace jest Prawo Jazdy danego kraju.

Co mam zrobić, jeśli nie znalazłem tutaj odpowiedzi na pytanie które chciałbym zadać?
Jeśli mają Państwo do nas pytania, prosimy o kontakt z naszą infolinią pod numerem telefonu +48 665 800 000

Jakimi kartami płatniczymi można dokonać transakcji?
Karty, którymi mogą Państwo płacić to: Visa, MasterCard, American Express, JCB, Diners Club, China Union Pay

 

 

Nasze punkty wynajmu

► Babimost ► Białystok ► Bielsko-Biała ► Bydgoszcz ► Bydgoszcz - Lotnisko ► Częstochowa ► Elbląg ► Ełk  ► Gdańsk ► Gdańsk - Lotnisko ► Gdynia  ► Gorzów Wielkopolski  ► Jelenia Góra ► Kalisz  ► Katowice ► Katowice - Lotnisko ► Kielce ► Konin ► Koszalin ► Kraków ► Kraków - Lotnisko ► Krosno  ► Leszno ► Lubin ► Lublin Lublin - Lotnisko ► Łódź ► Łódź-Lotnisko ► Olsztyn ► Olsztyn - Lotnisko ► Opole ► Piła ► Piotrków Trybunalski ► Płock ► Poznań ► Poznań-Lotnisko  Rzeszów ► Rzeszów-Lotnisko ► Siedlce  ► Słupsk ► Szczecin ► Szczecin - Lotnisko ► Świdnica ► Tarnów ► Toruń ► Wałbrzych ► Warszawa Okęcie - Lotnisko ► Warszawa - Modlin Lotnisko ► Warszawa - Marriott ► Wrocław ► Wrocław - Lotnisko ► Zakopane ► Zamość  ► Zielona Góra