ipanek
ipanek

Wynajem aut w sercu Częstochowy

Eksploracja aglomeracji częstochowskiej publicznym transportem może okazać się trudna i niezbyt komfortowa. O ile stosunkowo łatwo jest dojechać do serca Częstochowy pociągiem, to podróż po malowniczych zakątkach tego regionu wymaga rozwiązań indywidualnych. Doskonałym sposobem na udany transport jest wynajem samochodu w oddziale wypożyczalni Panek zlokalizowanym przy częstochowskim dworcu PKP.

Niezależnie od tego, czy planujesz biznesowy trip, wypad na weekend czy chcesz odwiedzić znajomych mieszkających gdzieś w aglomeracji częstochowskiej, wynajem auta i odbiór go na dworcu w Częstochowie może okazać się najlepszym pomysłem na dojazd do celu. Co ważne, wszelkich formalności, w tym rezerwacji i płatności możesz dokonać za pomocą firmowej aplikacji. Dzięki temu prostemu narzędziu do zarządzania najmem samochodu, wszystkie ważne dane i kontakty związane z przedmiotem umowy masz zawsze przy sobie. W razie potrzeby możesz szybko zmienić czas trwania najmu lub miejsce zwrotu pojazdu albo skorzystać z pomocy firmowych konsultantów.

 Kto może kierować wynajętym samochodem?

Planując wynajem samochodu, należy mieć ważne prawo jazdy kat. B. Podanie danych z dokumentu jest warunkiem obligatoryjnym do wydania pojazdu. Nie oznacza to jednak, że samochód może prowadzić wyłącznie osoba, która go wynajęła. W trakcie rezerwacji można podać dane innych kierowców, z którymi będziemy podróżować. Dzielenie się wysiłkiem związanym z prowadzeniem samochodu, szczególnie podczas dłuższych podróży jest zdecydowanie dobrym pomysłem. Warto wiedzieć, że dodanie kolejnego kierowcy nie wiąże się z dodatkową opłatą, o ile ma to miejsce podczas zawierania umowy.

W związku z tym na etapie planowania dobrze jest skontaktować się z towarzyszami podróży i ustalić, czy będą mogli, chociaż częściowo wyręczyć nas w prowadzeniu pojazdu. Jeżeli samochód mają prowadzić obcokrajowcy lub Polacy mieszkający za granicą, to w przypadku praw jazdy wydanych w niektórych krajach, jak USA i Kanada może okazać się potrzebne uzyskania tzw. międzynarodowego prawa jazdy. Bez dodatkowych dokumentów akceptowana jest większość europejskich dokumentów potwierdzających nabycie uprawnień do prowadzenia samochodu.

Jakie dokumenty są potrzebne, aby wynająć auto w Częstochowie?

Wypożyczalnia samochodów w Częstochowie, tak jak inne oddziału firmy Panek umożliwiają przygotowanie rezerwacji i wynajmu samochodu z odbiorem w Częstochowie za pośrednictwem konta użytkownika w serwisie online lub przez aplikację. Do rejestracji konta w serwisie konieczne jest podanie danych adresowych, nr PESEL w przypadku osób fizycznych oraz danych do faktury, gdy umowę najmu będzie zawierać przedsiębiorca lub firma. Oczywistym wydaje się, że w takich okolicznościach konieczne jest posiadanie adresu mailowego oraz podanie numeru telefonu komórkowego.

Do umowy będą potrzebne także dane kierowcy oraz numer ważnego prawa jazdy. W przypadku transakcji zawieranych przez aplikację konieczne jest także podanie nr karty kredytowej. Organizacja procedury w taki sposób pozwala na szybki wybór właściwego samochodu oraz niezwłoczne dokonanie rezerwacji o dowolnej porze dnia i nocy, bez względu na lokalizację w jakiej znajduje się wynajmujący. Dzięki temu w oddziale wypożyczalni aut w Częstochowie konieczne jest jedynie potwierdzenie rezerwacji, okazanie prawa jazdy i można ruszać w drogę.

Większe zakupy w Częstochowie? Wypożycz busa na dworcu

Dobrą nowiną dla osób i firm potrzebujących większej przestrzeni, niż ta dostępna w typowych samochodach osobowych, jest wiadomość, że w ofercie na wynajem aut w Częstochowie dostępne są również busy. Są to zarówno osobowe, jak i ciężarowe samochody o DMC do 3,5 T. Ze względu na dostosowanie oferty pod potrzeby największej grupy kierowców, jaką stanowią posiadacze prawa jazdy kat. B, maksymalna liczba miejsc siedzących w busach osobowych dostępnych w częstochowskiej wypożyczalni aut to 9 miejsc, łącznie z fotelem kierowcy. Pojazdy tego typu cieszą się sporym zainteresowaniem przedsiębiorców. Jednocześnie rośnie zainteresowanie busami wśród klientów indywidualnych, którzy decydują się na wynajem busa osobowego w np. w celu wyjazdu na wakacje.

Planujesz zakup samochodu? Takie auta możesz potestować na wynajmie

Coraz liczniejszą grupę klientów naszej wypożyczalnia aut w Częstochowie stanowią osoby, które zamierzają w nieodległej perspektywie nabyć nowy samochód. Nasza oferta jest interesująca także w przypadku umów średnioterminowych. Coraz częściej zdarza się, że w ten sposób nasi klienci testują pojazdy z segmentu, którym są zainteresowani. Okazuje się, że doświadczenia zabrane w ciągu kilku dni, a nawet tygodni obcowania z konkretnym modelem samochodu pozwalają im podjąć znacznie lepszą decyzję zakupową. Co ciekawe, przemyślenia nie ograniczają się do prostego wyboru Polo czy Fabia, a może coś większego. Dzięki naszej ofercie fani motoryzacji zyskują szansę upewnienia się, czy lepszym rozwiązaniem dla nich jest SUV, Crossover, małe kombi czy klasyczny kompakt, czy limuzyna.