ipanek
The Art of sharing

Bieszczady – tam też da się jeździć na nartach

Nieodkryte, nieodgadnione i tajemnicze – Bieszczady. Miejsce, do którego każdy chciałby uciec, chowając się przed światem i cywilizacją. Okazuje się, że południowo-wschodni kraniec Polski wcale nie jest tak niedostępny. Oferuje wiele zimowych atrakcji i świetnie przygotowane stoki, do których dojedziecie samochodem wynajętym w wypożyczalni PANEK Rent a Car.

Ci, którzy odwiedzili już Bieszczady w okresie zimowym mówią, że narciarską stolicą Bieszczad są Ustrzyki Dolne. Patrząc na infrastrukturę oraz przygotowanie tras może to być prawda. Działają tu dwie stacje narciarskie: Gromadzyń i Laworta Ski. Nie są tak okazałe jak w Białce Tatrzańskiej i Szczyrku, z pewnością nie dorównują też tym w Karpaczu i Krynicy. Jest jednak kameralnie i można się spokojnie uczyć jeździć na nartach lub desce.

Ustrzyki Dolne (samochodem wynajętym w PANEK)

Ośrodek narciarski Laworta Ski oferuje narciarzom 6 tras zjazdowych o łącznej długości 3 km. Dwie najdłuższe trasy dla zaawansowanych narciarzy mają odpowiednio 1250 m i 1150 m długości. Stok jest oświetlony i działa do godziny 20.00. Na miejscu jest oczywiście strefa dla dzieci, restauracja i parking dla Waszego samochodu z wypożyczalni PANEK Rent a Car.

Drugim ośrodkiem narciarskim w Ustrzykach Dolnych jest Gromadzyń, na terenie którego działa 5 wyciągów. Jeden z nich to prawie kilometrowy wyciąg krzesełkowy, a pozostałe to wyciągi orczykowe prowadzące do trasy zjazdowej o długości 1020 m. Na stoku działają dwie restauracje serwujące przekąski i dania regionalne. Stok jest również oświetlony.

Bieszczady – reszta świata

Inne miejsca, w których można szusować na nartach to Kalnica z trasą narciarską o długości 800 m, Karlików z dwoma orczykami o długości 1100 m każdy, Stok Kiczera Ski o długości 900 m w Puławach oraz wymagający stok Bystre, który jako jedyny w Bieszczadach otrzymał homologację FIS. W Arłamowie można za to pojeździć na stoku o długości 500 m i wypocząć w luksusowym hotelu.

Bieszczady polecamy zdecydowanie mniej zaawansowanym narciarzom oraz osobom, które jadą w góry nie tylko po to, by kręcić na trasach najlepsze czasy, ale też chcącym cieszyć oczy zapierającymi dech widokami wciąż jeszcze dziewiczych gór. Bez problemu pojeździcie tu na nartach i wypoczniecie w licznych apartamentach i hotelach, również tych bardzo luksusowych. Do wszystkich tych miejsc dotrzecie bezpiecznymi samochodami z wypożyczalni PANEK Rent a Car. Koniecznie sprawdźcie ofertę wynajmu, bo wśród modeli są także auta z napędem na wszystkie koła.

Autor: Michał Garbaczuk