ipanek
The Art of sharing

Nam możesz zaufać


9 na 10 klientów poleciłoby
naszą firmę swoim znajomym.

Dziękujemy!

PANEK S.A.

powstała w 2000 roku w Lubinie na Dolnym Śląsku jako lokalna wypożyczalnia samochodów. Firma została założona i po dziś dzień jest rozwijana i zarządzana przez Macieja Panka, który dzięki determinacji i odpowiednio dobranej strategii w ciągu kilkunastu lat przeobraził małą, prowincjonalną firmę w ogólnopolskiego lidera branży mobilności samochodowej, oferując kompleksową usługę obejmującą wynajem na minuty, najem krótkoterminowy, na doby, miesiące i lata.

Ostatnie lata działalności firmy PANEK S.A. związane są z przełomowymi działaniami, spośród których wyróżnić należy międzynarodową ekspansję usługi tradycyjnego wynajmu samochodów w efekcie czego samochody z logo PANEK można wynająć na Litwie, w Czechach i na Słowacji!

Drugim istotnym przełomem było zaangażowanie PANEK S.A. w dynamicznie rozwijającą się globalnie usługę carsharingu, co po niespełna trzech latach przyniosło firmie status największego usługodawcy „aut na minuty” w Europie Środkowej, a flota licząca ponad 2 500 współdzielonych samochodów, pozwoliła na udostępnienie usługi we wszystkich największych miastach w Polsce, łącząc ją w praktyce na nowo, nowoczesną usługą bezobsługowego wynajmu samochodów.

Firma PANEK S.A. od wielu lat zaangażowana jest również w działania ekologiczne, czego dowodem jest regularnie odświeżana flota pojazdów w usłudze wynajmu tradycyjnego, składająca się wyłącznie z samochodów spełniających najnowszą normę emisji EURO6, a w usłudze carsharingu postawiono głównie na niskoemisyjne samochody hybrydowe a także na stale zwiększający się udział samochodów w pełni elektrycznych.

Najnowszym projektem firmy jest usługa „PANEK dla firm” łącząca tradycyjny wynajem floty dla firm wraz z nowoczesną, bezobsługową i elastyczną usługą carsharingu, która pozwala spojrzeć na zarządzanie firmową flotą z zupełnie innej perspektywy.

Zapraszamy do współpracy.