ipanek
The Art of sharing

SEAT ARONA w wypożyczalni PANEK Rent a CAR

Niezależnie od wieku i płci wszyscy chcą dziś jeździć SUV-ami. Boom na auta z podwyższonym nadwoziem zawładnął także producentami samochodów, bo jeśli klienci chcą nimi jeździć, to dlaczego nie? SEAT ma aktualnie w swojej ofercie 3 takie modele: rodzinnego TARRACO, wszechstronną ATEKĘ i zwinną miejską ARONĘ. Dwa ostatnie weszły w skład oferty wypożyczalni PANEK Rent a Car.

Zawadiacki wygląd – SEAT ARONA z wypożyczalni

ARONA, pomimo iż jest najmniejszym SUV-em w gamie hiszpańskiego producenta, wcale nie jest samochodem małym. Ostre kształty karoserii kryją w sobie bardzo obszerne wnętrze dla minimum 4 osób, a na wyróżnienie zasługuje bardzo wygodna pozycja za kierownicą i komfortowe fotele. To także jeden z tych modeli, o których nie da się jednoznacznie powiedzieć, że bardziej pasują do kobiety lub mężczyzny. To niewątpliwy atut małej Hiszpanki, bowiem grono odbiorców tego modelu jest niezwykle szerokie.

Gorąca krew – SEAT ARONA z wypożyczalni

Auta, które oferowane są w wynajmie PANEK Rent a Car, to świetnie wyposażone wersje FR o sportowym zacięciu. Już samo spojrzenie na karoserię budzi sympatię. Dwukolorowe nadwozie z czarnym dachem, spojlerem nad tylną szybą i dużymi wnękami kół ma iście sportowy wygląd, a wrażenie to potęguje obszyta skórą, spłaszczona na dole kierownica, dodatkowo ozdobiona czerwonymi szwami. Podobnie obszyto deskę rozdzielczą i mieszek dźwigni zmiany biegów, a fotele zostały wyprofilowane tak, by lepiej utrzymywały ciało kierowcy i pasażera w zakrętach.

Nie tylko do miasta

Auto zostało zaprojektowane przede wszystkim do wykorzystania w mieście, ale doświadczenie z flotą aut użytkowanych w wypożyczalni PANEK CarSharing potwierdzają, że auto świetnie radzi sobie także poza miastem. Duży, jak na tę klasę bagażnik o pojemności 400 litrów pomieści bagaże nawet na dłuższy wyjazd. To ogromny atut małego SEATA.

Przyjemność prowadzenia

Auto świetnie się prowadzi, a precyzyjny układ kierownicy i sprężyste zawieszenie wręcz prowokują, by wybrać się autem w rejony, gdzie zakręty są ciaśniejsze niż zwykle. SEAT ARONA z wypożyczalni PANEK wyposażona jest w niezwykle chętny do współpracy, 3-cylindrowy, benzynowy silnik 1.0 TSI o mocy 110 KM, sprzężony z automatyczną, dwusprzęgłową, 7-biegową skrzynią DSG. To połączenie niemal idealne, zapewniające nie tylko przyzwoite osiągi, ale również niewielkie zużycie paliwa. Auto przyspiesza do 100km/h w 10 sekund i jest w stanie rozpędzić się do prędkości daleko przewyższających dozwolone na autostradzie 140 km/h.

Za sprawą dobrego spasowania elementów poszycia i odpowiednich materiałów wygłuszających, w aucie jest cicho i przyjemnie, jedynie silnik wkręcany na wyższe obroty daje o sobie znać basowym pomrukiem. SEAT ARONA z wypożyczalni to doskonały wybór nie tylko do poruszania się po mieście, ale nadaje się również na dalsze wyjazdy. To zdecydowanie jeden z najbardziej uniwersalnych modeli w ofercie wypożyczalni PANEK Rent a Car.