ipanek
The Art of sharing

Skoda Superb Kombi – gwiazda w wypożyczalni

O tym, że Skoda przestała być kojarzona z tanim samochodem z komunistycznego kraju wiemy już od dawna. Zrozumiał to także właściciel marki – Volkswagen Group i udostępnił Czechom magazyny części, które jeszcze kilka lat temu zarezerwowane były jedynie dla Volkswagenów i Audi. Skoda umiejętnie wykorzystała nowe możliwości i stworzyła limuzynę oraz kombi, które bez wstydu walczą o europejskich klientów. Najnowsze egzemplarze dostępne są w wypożyczalni PANEK Rent a Car

Subtelne zmiany

Flagowy okręt producenta z Mlada Boleslav przeszedł niedawno subtelny lifting. Szczerze mówiąc, od strony wizualnej niewiele się zmieniło i naszym zdaniem to dobrze, bo Superb trzeciej generacji to bardzo ładnie narysowane auto i nie zdążyło się jeszcze zestarzeć w oczach użytkowników. Dodatkowo samochód bardzo często wybierany jest w wypożyczalni PANEK Rent a Car jako samochód biznesowy, a w tej kategorii ważną rolę odgrywa elegancja, która zdecydowanie wygrywa z ekstrawagancją. W odświeżonych przez producenta samochodach zmieniły się przetłoczenia zderzaków, architektura reflektorów LED z przodu i z tyłu, a na klapie bagażnika dumnie błyszczy napis SKODA.

Prezes prosi do gabinetu

Kabina pasażerska auta zachowała swój salonowy klimat. Wnętrze jest przestronne i nieźle wykończone. Skoda Superb walczy na rynku z modelami klasy premium, dlatego też materiały wykończeniowe oraz tworzywa sztuczne muszą być dobrej jakości. Miejsca jest tak dużo, że niektórzy mogą poczuć lęk przestrzeni. Szczególnie osoby zajmujące miejsce na tylnej kanapie poczują się jak prezes w swojej limuzynie, bo tu naprawdę można wyprostować nogi w kolanach. Samochody, które oferowane są w wypożyczalni PANEK Rent a Car są dodatkowo świetnie wyposażone. Na pokładzie znajdziecie między innymi: cyfrowy zestaw wskaźników Virtual Cockpit, system multimedialny Amundsen z nawigacją satelitarną, łącznością Bluetooth, podgrzewane fotele przednie, podgrzewane dysze spryskiwaczy, system zapobiegania kolizjom Front Assist, elektrycznie podnoszoną klapę bagażnika oraz czujniki parkowania z tyłu i z przodu.

Prosto i mądrze

Hasłem przewodnim Skody stało się od kilku lat „Simply Clever”, które można przetłumaczyć jako „po prostu mądry” lub „mądrość w prostocie”. Chodzi o szereg prostych udogodnień, które wydają się być oczywistymi, a w wielu samochodach ich nie znajdziemy. Superbie hasło „Simply Clever” przejawia się olbrzymimi kieszeniami drzwi, do których bez problemu da się zmieścić nawet 2-litrowe butelki z napojem, ogromne schowki, podłokietnik z regulowaną długością i wysokością i uwaga… mocne haczyki do wieszania zakupów! Wracając Superbem ze świątecznych zakupów, nigdy nie będziecie musieli wygrzebywać pomidorów z zakamarków. Po za tym bagażnik skody jest przepastny, ma pojemość 660 litrów, a w razie potrzeby można go powiększyć składając dzielone oparcie kanapy. Powstaje w ten sposób kubatura, której nie powstydziłby się niejeden dostawczak. Skoda idealnie sprawdzi się jako samochód na wakacje i tylko od Waszej wyobraźni zależy, czy dacie radę go zapełnić.

Znana technologia

Samochody, które udostępniane są klientom wypożyczalni PANEK Rent a Car wyposażone są w znane i bardzo lubiane przez użytkowników turbodoładowane, benzynowe silniki 1.5TSI o mocy 150 KM. „Znawcy” tematu od razu powiedzą, że to zbyt mało do tak dużego samochodu i tak dalej. Nie wiedzą jednak o tym, że w samochodach z wypożyczalni najważniejsze są koszty eksploatacji i zużycie paliwa, czyli te cechy, które bezpośrednio dotyczą klientów. Nikt nie chce przecież pojechać na wakacje i wypuścić w powietrze pieniędzy z paliwa, które mógłby wydać na inne przyjemności.

Okazuje się też, że silnik 1.5 TSI bardzo dobrze radzi sobie z Superbem i zapewnia mu nie tylko niskie zużycie paliwa, ale też całkiem przyzwoitą dynamikę. Auto przyspiesza do 100 km/h w 9,3 sekundy i potrafi się rozpędzić do 212 km/h. Komu potrzeba więcej? Zadowala się przy tym średnio 6,5 litrami benzyny na 100 km w cyklu mieszanym. Tajemnicą sukcesu Superba jest wysoki moment obrotowy 250 Nm, dostępny w zakresie 1500-3100 obrotów na minutę oraz błyskawicznie zmieniająca przełożenia 7-biegowa skrzynia DSG. Auto jest elastyczne i dobrze przyspiesza na trasie. Wsiądźcie i przekonajcie się sami.

Skoda Superb okazuje się doskonałym wyborem na długą trasę i im dłuższa ona będzie, tym bardziej polubicie ten model. Samochód jest wręcz stworzony do pokonywania długich tras z wysokimi prędkościami, a na autostradzie nie ustępuje komfortem „wyżej notowanym” konkurentom. Kabina jest dobrze wyciszona, a do uszu pasażerów nie docierają żadne odgłosy pochodzące od jezdni i zawieszenia. Kabina pasażerska jest ogromna, największa w klasie, dlatego też Superb chętnie jest wybierany jako limuzyna. Ilość miejsca na nogi dla osób siedzących z tyłu po prostu poraża, a bagażnik jest tak duży, że mógłby mieć własny kod pocztowy.

I pamiętajcie, że do końca 2021 roku każdy wynajem z pełnym pakietem ubezpieczeniowym promowany jest obniżoną kaucją, która wynosi teraz tylko 99 złotych.

 

Autor: Michał Garbaczuk