ipanek
The Art of sharing

Wnętrze aut z wypożyczalni PANEK zazwyczaj wykończone jest materiałową tapicerką, ale zdarzają się również pojazdy ze skórą w środku. Wielu klientów zastanawia się, jak skutecznie doczyścić wnętrze samochodów z floty po skończonym wynajmie. Poniżej przedstawiamy kilka porad, jak zrobić to szybko i dobrze.

Klienci wypożyczalni PANEK są zobligowani do zwrotu auta w stanie czystości nie gorszym, niż podczas wydawania pojazdu. Dbamy o dezynfekcję. W momencie, gdy wnętrze aut zostanie oznaczone jako brudne, zostanie pobrana dodatkowa opłata związana z czyszczeniem. Istnieje możliwość wykupienia specjalnego pakietu, wówczas Klient będzie zwolniony z konieczności oczyszczania pojazdu.

Jak wyczyścić tapicerkę w aucie z wypożyczalni PANEK?

Aby skutecznie pozbyć się wszelkich zanieczyszczeń na materiałowej tapicerce, najlepiej zacząć od jej dokładnego odkurzenia. Odkurzacz z miękką szczotką i wąską końcówką zapewni dotarcie w nawet najtrudniej dostępne miejsca. Dobrej jakości chemia samochodowa może zapewnić odpowiednie dopranie tapicerki. Siedzenia welurowe skutecznie doczyści specjalny odkurzać piorący. Usunie on zabrudzenia, a dodatkowo zadba o stan samej tkaniny.

W specjalistycznych sklepach dostępny jest szeroki wybór produktów do prania tapicerki lub jej pielęgnacji. Konsultacja ze specjalistom pomoże dobrać odpowiedni produkt tak, by był skuteczny i nie zniszczył wnętrza i obicia foteli.

Wnętrze aut – czyszczenie plastików

W razie konieczności doczyszczenia elementów plastikowych w aucie z wypożyczalni PANEK, można skorzystać z chemii samochodowej dedykowanej plastikom. Takie detergenty uwydatnią kolor i sprawią, że poszczególne części będą prezentowały się jak nowe.

Podobnie jest z kokpitem. W jego zakamarkach gromadzi się kurz, którzy jest denerwujący w trakcie długotrwałego użytkowania pojazdu. Można przeczyścić go przy pomocy gorącej pary lub skorzystać ze zwykłej szmatki z mikrofibry zwilżonej wodą i środkiem do czyszczenia kokpitów.

Dywaniki w autach PANEK – materiałowe czy gumowe?

Bez względu na to, jakiego rodzaju dywaniki są w samochodzie z wypożyczalni PANEK, ich pielęgnacja nie musi być czasochłonna. Gumowy odpowiednik wystarczy od czasu do czasu umyć na myjni przy pomocy zwykłego szamponu do auta. W pozbyciu się ewentualnego błota pomoże szczotka z twardym włosiem.

Z kolei materiałowe dywaniki należy najpierw odkurzyć, a potem można przystąpić do prania na mokro. Proces ten pozwoli pozbyć się zabrudzeń i przywróci pierwotny stan poszczególnym elementom.