ipanek
The Art of sharing

Wypożyczalnia samochodów PANEK Rent a Car przypatrując się uważnie potrzebom swoich klientów zauważyła, że część z nich pyta o możliwość zwrotu pojazdu w innym miejscu niż to, w którym rozpoczynali wynajem. Dziś podpowiadamy, czy taka opcja jest możliwa i jakie wiążą się z tym koszty?

PANEK Rent a Car udostępnia klientom możliwość zwrotu pojazdu w innej lokalizacji niż wynajem. Wynika to z tego, że wiele osób wynajmuje auto, by jedynie przemieścić się z jednego miasta do innego, ponieważ dalszą drogę kontynuują na przykład samolotem, bądź po prostu wybierają samochód na rzecz innego środka transportu. Po prostu nie chcą jechać autobusem lub pociągiem. W PANEK znamy takie sytuacje, dlatego podczas wypożyczenia samochodu można od razu zawrzeć klauzulę zwrotu auta w innym miejscu. Należy jednak określić to miejsce, na przykład dedykowane miejsce PANEK na parkingu lotniska w Bydgoszczy.

Czy pracownik PANEK może odebrać samochód z mojego miejsca zamieszkania?

Istnieje opcja odbioru samochodu na przykład spod domu klienta. Na miejsce wysyłany jest wtedy kierowca/pracownik, który dokona formalności zakończenia wynajmu, sporządzi protokół odbioru i zabierze samochód. Koszt takiej operacji to 100 zł, jeśli odbiór następuje w obrębie miasta, w którym według umowy powinien się zakończyć wynajem. Jeśli jednak obiór miałby nastąpić poza miastem wskazanym w umowie to wypożyczalnia naliczy koszt 4zł za każdy kilometr liczony od centrum danego miasta lecz minimum 100 zł.

Ile kosztuje zwrot pojazdu w innym mieście?

Jeśli chcemy oddać auto w innym mieście niż to, w którym odbieraliśmy auto, wtedy wypożyczalnia naliczy koszt operacyjny w wysokości 249 zł, ale jedynie w przypadku wynajmów krótszych niż 3 doby. Dla wynajmów trwających więcej niż 3 doby opłata nie jest pobierana, jednak chęć zwrotu pojazdu w innym mieście należy uwzględnić w momencie podpisywania umowy wynajmu. Jeśli jednak zajdzie potrzeba oddania auta w innej lokalizacji już w czasie trwania wynajmu, naliczona zostanie opłata w wysokości 300 zł. Zanim jednak postanowicie oddać auto w innym mieście, warto skontaktować się z Biurem Obsługi Klienta PANEK Rent a Car, bo może się okazać, że doradca będzie miał dla Was inną, atrakcyjną pod względem kosztów opcję zwrotu.

Zwrot auta na parkingu specjalnym PANEK

Istnieje jednak opcja zwrotu pojazdu w tym samym mieście, co wynajem, ale w innym punkcie, na przykład klient odbierał samochód w biurze na Lotnisku, ale oddaje auto na jednym z dedykowanych parkingów specjalnych. Zobowiązany jest wtedy do pozostawienia auta na wyznaczonym miejscu postojowym, zamknięcia auta i wrzucenia kluczyków do specjalnej skrzynki. Taka operacja jest bezpłatna.