ipanek
The Art of sharing

===Czym jest kaucja?

Kaucja jest zabezpieczeniem na wypadek spowodowania przez najemcę dodatkowych kosztów podczas trwania wynajmu. WAŻNE! W czasie użytkowania samochodu kaucja nie jest przelewana na nasze konto, jest ona jedynie blokowana i widać ją na Państwa koncie w dziale „Blokady na rachunku”. Po zakończeniu wynajmu blokada jest zdejmowana przez bank.

===Czym jest preautoryzacja?

Preautoryzacja to rodzaj transakcji dokonywanej na karcie kredytowej, poprzez którą blokowane są środki odpowiadające wysokości wyznaczonej dla danej klasy pojazdu kaucji. Preautoryzacja jest blokadą środków na karcie a nie fizycznym pobraniem środków z konta karty. Gdy podczas wynajmu nie powstaną żadne dodatkowe koszty, to po jego zakończeniu preautoryzacja jest kierowana do odblokowania. PANEK S.A. wysyła wniosek o odblokowanie kaucji do providera usług płatności elektronicznych, który z kolei przesyła go do banku – wystawcy karty. Bank ma czas na odblokowanie tej transakcji, do 14-tu dni kalendarzowych od dnia jej wykonania. Po upływie 14-tu dni, transakcja ta jest zwalniana automatycznie. W przypadku chęci wcześniejszego zwolnienia preautoryzacji, gdy wynajem trwa krócej niż 14 dni, klient powinien skontaktować się z bankiem, wnioskując o wcześniejsze jej odblokowanie. Natomiast gdy w trakcie wynajmu powstaną dodatkowe koszty, wtedy są one ściągane z zablokowanej preautoryzacji, a pozostałe, niewykorzystane środki, automatycznie są odblokowywane.

===Czy mogę opłacić wynajem za pomocą gotówki?

Opłaty za wynajem mogą być dokonane za pomocą karty kredytowej lub płatnością internetową w przypadku rezerwacji dokonanych na stronie www.ipanek.pl.

===Ile kosztuje wynajem samochodu w PANEK S.A.?

W PANEK S.A. nieustannie analizujemy sytuację na rynku oraz kroki konkurencji, dlatego też w trosce o najlepszą możliwą ofertę nasze ceny zmieniają się nieustannie. Najszybszym sposobem, aby poznać aktualną ofertę PANEK S.A. jest wypełnienie formularza na stronie internetowej, gdzie od razu widzą Państwo ile będzie kosztował wynajem. System automatycznie naliczy cenę wynajmu z uwzględnieniem wszelkich zniżek i promocji. Warto pamiętać, że PANEK S.A. nigdy nie stosuje ukrytych dopłat, ani taryf przygotowawczych, dzięki czemu pełne koszty wynajmu są znane Państwu już przed złożeniem zamówienia.

===Jakimi kartami płatniczymi można dokonać transakcji?

Karty, którymi mogą Państwo płacić to: Visa, MasterCard, American Express, JCB, Diners Club, China Union Pay. Karta musi mieć datę ważności na minimum 3 miesiące od daty zakończenia wynajmu samochodu.