ipanek
The Art of sharing

===Jaki jest najkrótszy okres wynajmu samochodu?

Nasze samochody wynajmujemy na doby. Najkrótszy czas wynajmu to 24h. Klientów, którzy potrzebują wynając samochód na kilka godzin, zapraszamy do PANEK CarSharing www.panekcs.pl

===Czy dopuszczalny jest zwrot samochodu w innym mieście niż był on wynajęty?

Tak, możliwy jest zwrot w prawie 80 lokalizacjach.
Zmiana miejsca zwrotu w trakcie trwającego wynajmu wiąże się z dodatkowym kosztem 450zł.

===Czy podstawiacie samochody na lotniska?

Posiadamy oddziały na 17 polskich lotniskach. Nie ma potrzeby podstawienia, klient zawsze otrzyma samochód w najwygodniejszy i najszybszy dla niego sposób – prosto z parkingu.

===W jakich godzinach pracuje Wypożyczalnia samochodów Panek S.A.?

Placówki naszej firmy pracują standardowo od 9:00 do 17:00 od poniedziałku do piątku, a w soboty od 9:00 do 13:00. Niezależnie jednak od standardowych godzin pracy, nasze usługi świadczymy również poza godzinami otwarcia biur – 7 dni w tygodniu, 24h na dobę. Za obsługę poza godzinami pracy pobierana jest dodatkowa opłata. Zapraszamy do zapoznania się z godzinami otwarcia naszych biur na stronie https://www.ipanek.pl/kontakt/punkty-wynajmu.html

===Co w przypadku, gdy z powodu korków, innych utrudnień lub zdarzeń losowych, spóźnię się i oddam samochód po ustalonym w umowie terminie zwrotu?

Przewidzieliśmy taką sytuację i wychodząc naprzeciw oczekiwaniom naszych klientów ustaliliśmy czas tolerancji dla zdarzeń losowych wynoszący 59 minut. Dopiero po upływie tego czasu naliczamy dodatkową dobę wynajmu.

===Czy samochodami firmy Panek S.A. można wyjechać za granicę RP?

Tak, zgodnie z opłatą zawartą w regulaminie. Naszymi samochodami można wyjechać do: Austrii, Węgier, Czech, Niemiec, Słowacji, Holandii, Belgii, Francji, Szwajcarii, Włoch, Słowenii, Chorwacji, Estonii, Danii, Luksemburga oraz na Litwę i Łotwę.

===Czy można wynająć samochód posiadając prawo jazdy innego kraju niż Polska?

Wymagane jest międzynarodowe prawo jazdy w przypadku obywateli USA i Kanady, do większości krajów Unii Europejskich wystarczające jest Prawo Jazdy danego kraju.

===Jak wygląda sprawa czyszczenia auta?

Najemca jest zobligowany do zwrotu auta w stanie czystości nie gorszym niż podczas wydania auta. Jeżeli samochód zostanie oznaczony jako brudny, pobrana zostanie opłata zgodna z regulaminem. W przypadku wykupienia pakietu mycia Klient jest zwolniony z konieczności czyszczenia samochodu.
Pakiet mycia obejmuje umycie, odkurzenie samochodu i wyrzucenie śmieci, nie obejmuje czyszczenia poplamionej tapicerki.

===Czy przejazdy autostradami są w cenie wynajmu?

Przyjazdy autostradami są płatne. Bilety można kupić na bramkach lub przez system ETOLL.

===Czy parkingi są darmowe?

Parkingi są opłacane przez wynajmującego.

===Czy jest możliwość wykupienia upgrade?

Tak, w zależności od dostępności samochodów. W celu wykupienia upgrade prosimy o kontakt z naszym Biurem Obsługi Klienta.