ipanek
The Art of sharing

BMW Serii 2 Gran Coupe w wypożyczalni PANEK

Moda na SUV-y i crossovery rozkwitła tak mocno, że niektórzy producenci mają już w swojej ofercie wyłącznie takie modele. Klasyka nie poddaje się jednak bez walki, a najnowsze egzemplarze BMW Serii 2 Gran Coupe dołączyły właśnie do floty wypożyczalni PANEK Rent a Car

Klasycznie, sportowo – BMW Serii 2 Gran Coupe w wypożyczalni PANEK

Płaska linia nadwozia, smukłe kształty, brak ramek w drzwiach i opadający tył. Kiedyś byłaby to definicja rasowego coupe, ale żyjemy w XXI wieku i nic już dziś nie jest oczywiste. Klasyczne formy nadwozia ewoluowały i poprzerastały się wzajemnie, tworząc nisze, w których doskonale czują się kierowcy odważni, nowocześni i nietuzinkowi. Takie jest BMW Serii 2 Gran Coupe w wypożyczalni PANEK. Nisko poprowadzona linia dachu, łagodnie opadająca ku tyłowi jest jednocześnie spokojna i dynamiczna, z kolei przód zdominowany został przez charakterystyczne dla BMW „nerki”. Tył do złudzenia przypomina ten z Serii 8 Gran Coupe, ale jest bardziej zwarty i kompaktowy.

Świeże podejście do starego tematu

Zgodnie z wieloletnią filozofią bawarskiej marki wnętrze BMW Serii 2 Gran Coupe jest niczym uszyte na miarę. Kokpit jest zwrócony w stronę kierowcy, a wszystkie pokrętła i przełączniki w zasięgu ręki. Fotele przednie mają sportowy charakter, ale zachowały sporą dawkę komfortu. Nie da się tu usiąść jak w klubowym fotelu, ale tej „Dwójce” bliżej jest do torowego drapieżcy, niż kanapowego pieska. Kilkugodzinna podróż autostradą nie powoduje bólu pleców, a mała, mięsista kierownica daje dobre oparcie dla dłoni.

Z tyłu zmieszczą się dwie dorosłe osoby, ale dobrze by było, żeby nie byli siatkarzami. Przestrzeni jest tu również dokładnie tyle ile potrzeba i ani centymetra więcej, ale dzieci będą zachwycone. Oparcie kanapy ma idealny kąt dla pleców, a dodatkowo wyprofilowane jest w taki sposób, żeby pasażerowie czuli się pewnie w szybko pokonywanych zakrętach.

Bagażnik BMW ma pojemność 430l i jest nad wyraz obszerny, a dodatkowo ma podwójną podłogę i wykorzystuje sprytny system składania. Podłoga chowa się na zawiasie w przestrzeni za oparciem kanapy. Powstaje wtedy ogromna jama, której pozazdrościć może niejeden większy konkurent.

Genów nie oszukasz – BMW Serii 2 Gran Coupe w wypożyczalni PANEK

Pod maską BMW 220i Gran Coupe w wypożyczalni PANEK znalazł się dwulitrowy, doładowany motor benzynowy. Połączony został z automatyczną, 8-biegową skrzynią biegów Steptronic i napędem na przednie koła. Warto podkreślić, że jednostka napędowa jest jedną z najczystszych i ekologicznych konstrukcji na rynku. Okazuje się też bardzo dynamiczna. Pierwsze 100 km/h pojawia się na liczniku już po 7,1 sekundy, a prędkość maksymalna 234 km/h jest aż zbyt nadto wystarczająca. Silnik wykazuje się dodatkowo dość umiarkowanym apetytem na paliwo, a zużycie na autostradzie da się utrzymać na poziomie 7l/100 km. Na kierowców o bardziej spokojnym usposobieniu czekają również egzemplarze BMW 218i Gran Coupe wyposażone w benzynowy silnik o mocy 136 KM.

Niezależnie jednak od wersji silnikowej prowadzenie niewielkiego BMW jest po prostu wzorowe i to nie tylko na dobrych nawierzchniach. Nawet na gorszych asfaltach amortyzatory idealnie tłumią nierówności, a hamulce wykazują się ponadprzeciętną skutecznością. Od strony kół nie słychać żadnych niepokojących dźwięków, jak również żadne drgania nie przenoszą się na kierownicę. Samochód pozostaje zwarty, sprężysty i łatwy w prowadzeniu, czyli dokładnie taki, jakiego oczekują klienci wypożyczalni PANEK Rent a Car.