ipanek
The Art of sharing

Bratysława – Nowy punkt PANEK Rent a Car

Wypożyczalnia samochodów PANEK Rent a Car realizuje swoją strategię ekspansji i dodaje do swojego portfolio kolejny kraj. Auta największej polskiej wypożyczalni można już wynajmować w stolicy Słowacji – Bratysławie.

Nowe biuro wynajmu PANEK Rent a Car mieści się na terenie portu lotniczego Bratysława, w hali głównej lotniska. Dzięki świetnej lokalizacji klienci mogą w spokoju i bez pośpiechu dokonać formalności oraz odebrać i zwrócić samochód, bez tracenia czasu na spacery po lotniskowych parkingach.

To dla nas kolejny ważny krok w skrupulatnie zaplanowanej ekspansji zagranicznej. PANEK Rent a Car obecny jest na wszystkich międzynarodowych lotniskach w Polsce, także na Litwie. Od września obsługujemy podróżnych na lotniskach w Czechach – Pradze, Ostrawie i Brnie, które debiutuje właśnie wspólnie ze Słowacją. Biuro PANEK w Bratysławie jest pierwszym na Słowacji, ale traktujemy je jako kolejny przyczółek, z którego dalej będziemy się rozwijać. Słowacja jest bardzo ciekawą destynacją zarówno pod względem turystycznym, jak i biznesowym, a możliwość dotarcia tu w mniej niż 2 godziny z większości europejskich stolic sprawia, że klienci chętnie korzystają z transportu lotniczego. Otwarcie biura PANEK w Bratysławie to świetna wiadomość dla polskich i zagranicznych klientów, którym zapewniamy mobilność już 22 lat. Nasze doświadczenie, uporządkowana struktura i doskonale przygotowana flota pojazdów, pozwalają nam konkurować na każdym europejskim rynku.” – powiedział powiedział Hubert Bakalarz, Manager Regionu Południowo-Zachodniego i Czech w PANEK S.A.

Wynajmując samochód w nowym biurze w Bratysławie na Słowacji, warto rozważyć odwiedzenie ciekawych propozycji turystycznych naszych południowych sąsiadów. Poniżej znajdziecie nasze typy.

Bratysława – nowy punkt PANEK

Stolica kraju położona jest na malowniczych stokach Małych Karpat w dolinie Dunaju. Dodatkowo Graniczy z Austrią i Węgrami, a Wiedeń i Bratysława oddalone są tylko o około 70 kilometrów. Miasto zachwyca zabytkami i kameralną atmosferą. Nad miastem góruje zamek wzniesiony w X wieku i zamieniony w fortecę blisko 500 lat później. Warto zajrzeć do Katedry Św. Marcina i Kościoła Św. Elżbiety oraz odwiedzić rynek z miejskim ratuszem. Warto wybrać się także na ruiny zamku Devin, z którego rozciąga się wspaniała panorama na okolicę.

Koszyce

Leżące we wschodniej Słowacji, tuż przy granicy z Węgrami miasto przyciąga turystów gotyckimi renesansowymi kamienicami i pięknymi budowlami sakralnymi. Ozdobą Koszyc jest niewątpliwie największy na Słowacji kościół katolicki – Katedra św. Elżbiety wraz z Wieżą Urbana, czyli wolnostojącą, należącą do Katedry, dzwonnicą. Podziwiać tu można także, pochodzący z 1365 roku,  najstarszy w Europie herb miejski. Atrakcją Bratysławy jest również Ulica Rzemiosł, warto zajrzeć też do lokalnych knajpek. Miasto tętni życiem przez całą dobę, a latem odbywają się tu liczne festiwale muzyczne i teatralne.

Zamek Orawski i Demianowska Jaskinia Wolności – Bratysława – nowy punkt PANEK

Znajdujący się niedaleko granicy z Polską zamek stanowi jedną z największych atrakcji turystycznych północnej Słowacji. Zamek został wzniesiony nad rzeką Orawą i pełnił rolę obronnej twierdzy zabezpieczającej granicę z Polską. Całość zamku tworzą trzy kompleksy średniowieczno – renesansowe, udostępnione do zwiedzania prawie w całości. W zamku kręcono sceny do serialu „Janosik”, powstał tu także film „Nosferatu”. Nieco dalej na południowy wschód (58 km) znajduje się jedna z największych naturalnych atrakcji słowackiej przyrody. Demianowska Jaskinia Wolności jest jedną z najczęściej odwiedzanych jaskiń na Słowacji. Jej łączna długość to aż 8126 metrów, a wspaniałe, różnorodne formy krasowe, w tym: wodospady skalne, stalagmity, stalaktyty oraz jaskiniowe perły wprowadzają turystów w tajemniczy, baśniowy klimat.