ipanek
The Art of sharing

Mercedes GLC w wypożyczalni PANEK

O tym, że „bez gwiazdy nie ma jazdy” wiedzą nawet najmłodsi. Wie to również wypożyczalnia samochodów PANEK Rent a Car i oferuje klientom świetnie wyposażone modele w różnych klasach. W okresie wakacyjnym szczególnie atrakcyjnie prezentuje się rodzinny SUV GLC z oszczędnym dieslem pod maską, oznaczeniem 200d na klapie bagażnika i pakietem stylistycznym AMG.

Mercedes w każdym calu

Model GLC obecnej generacji znany jest na rynku już od 2015 roku, a w 2019. przeszedł zaawansowany facelifting. Sylwetka auta wyróżnia się miękkimi, spokojnymi liniami i ogromną dozą elegancji. Choć egzemplarze z wypożyczalni PANEK Rent a Car wyposażone zostały w pakiety stylistyczny AMG, to samochód nie krzyczy na ulicy „Patrzcie na mnie, to ja jadę!”. Od tego są sportowe wersje produkowane w Affalterbach w Niemczech. GLC emanuje spokojem i wydaje się, że jego spokojny charakter najlepiej nadaje się na wakacyjne podróże po Polsce i Europie. Duże logo na masce, srebrne listwy wokół szyb, relingi dachowe oraz dokładki zderzaków nie pozostawiają złudzeń, że mamy do czynienia z ekspertem w dziedzinie komfortu.

Komfort na wakacje

W przypadku Mercedesa GLC z wypożyczalni PANEK to właśnie komfort odmieniamy jest przez wszystkie przypadki. Duże, szeroko otwierające się drzwi pozwalają zająć wygodną pozycję za kierownicą, a także umościć dzieci na tylnej kanapie. Przestrzeni na nogi jest wystarczająco dużo nawet dla wysokich pasażerów. We wnętrzu uwagę przyciąga wykonany z drewna panel środkowy. Jest miły w dotyku i świetnie prezentują się na nim kratki nawiewów i sterowanie klimatyzacją. Tradycyjnie dla Mercedesa dźwignia zmiany biegów skrzyni automatycznej znajduje się przy kierownicy, dlatego udało się wygospodarować w konsoli głęboki, zamykany schowek, pełniący jednocześnie funkcję uchwytów na napoje.

O wygodzie foteli nie będziemy się rozpisywać, bowiem mówimy o rzeczach oczywistych. Napiszemy jedynie, iż fotele przednie regulowane są elektrycznie we wszystkich płaszczyznach, a skórzana tapicerka wentylowana. Skórą obszyta jest nawet deska rozdzielcza, a w kabinie czuć zapach luksusu. Bagażnik ma pojemność 550 litrów, ma regularne kształty i jest bardzo ustawny. W razie potrzeby można złożyć oparcie kanapy i powiększyć przestrzeń ładunkową do 1600 litrów.

Spokojnie i oszczędnie pod maską

Układ napędowy Mercedesa GLC z wypożyczalni PANEK to czysta klasyka. Pod maską pracuje wysokoprężna jednostka o pojemności 2 litrów i mocy 163 KM. Napęd przekazywany jest na koła tylne za pomocą 9-biegowej skrzyni automatycznej, a wysoki moment obrotowy (360 Nm w zakresie 1600 – 3000 obr./min) dba nie tylko o elastyczność, ale o utrzymanie niskiego zużycia paliwa. Auto w tej konfiguracji pierwsze 100 km/h osiąga w 7,9 sekundy i jest w stanie zadowolić się na trasie sześcioma litrami oleju napędowego na każde 100 km. Czyż to nie brzmi pięknie w obecnych czasach?

Auto, jak na Mercedesa przystało, prowadzi się bardzo łagodnie i gładko. Pewnie sunie autostradą, a na bocznych drogach zaskakuje precyzją układu kierowniczego. Kabina jest dobrze wyciszona, a na pokładzie znajdziemy komplet asystentów i udogodnień z zakresu komfortu.

Zapraszamy do wynajmu komfortowych i bezpiecznych Mercedesów GLC w wypożyczalni PANEK Rent a Car. Auta zamawiać można kontaktując się z infolinią pod numerem 665 800 000.