ipanek
The Art of sharing

Mercedes Klasa E w wypożyczalni PANEK

Powszechne przysłowie mówi, że bez gwiazdy nie ma jazdy, dlatego w wypożyczalni samochodów PANEK Rent a Car dostępne są różne modele Mercedesów. Niedawno do floty dołączył reprezentacyjny Mercedes Klasa E, który spełni oczekiwania najbardziej wymagających klientów.

Prawdziwa limuzyna – Mercedes Klasa E w wypożyczalni

Mercedes Klasa E w wypożyczalni PANEK to jeden z tych modeli, które najlepiej odnajdą się w roli limuzyny, którą chcielibyśmy pojechać na spotkanie. Najnowszy model bardzo mocno nawiązuje stylistyką do największej w gamie Klasy S i nawet fani marki ze Stuttgartu są w stanie pomylić obydwa modele. Ta sytuacja wcale nie jest przypadkowa, ponieważ Daimler przyjął strategię, że klient przychodzi do salonu lub wypożyczalni po Mercedesa. Poszczególne modele różnią się zatem w głównej mierze wielkością i kilkoma elementami stylistycznymi, głównie w obrębie reflektorów i zderzaków. Widać również, że taka polityka bardzo podoba się również użytkownikom, którzy wyraźnie chcą się identyfikować z marką. Najnowszy design Mercedesów emanuje spokojem. Linie nadwozia są miękkie i przyjemne dla oka, szczególnie widoczne jest to na przykładzie najnowszej Klasy E, czyli modelu W213. Długa maska płynnie przechodzi w obszerną kabinę i miękko kończy się pięknie wystylizowaną klapą bagażnika. Prawie 5-metrowe nadwozie wygląda zatem lekko i elegancko, a ogromny grill nie pozostawia złudzeń, że mamy do czynienia z autem najwyższej klasy.

Najważniejszy jest komfort

Wnętrze Mercedesa Klasy E z wypożyczalni PANEK zaprasza do tego, by spędzić w nim wiele godzin podczas komfortowej podróży. Fotele przednie są ultra wygodne, a pozycja za kierownicą wręcz wzorowa. Uwagę zwracają duże ekrany komputera pokładowego i systemu multimedialnego. Mercedes już w poprzedniej generacji odszedł od klasycznych przycisków na desce rozdzielczej, wciąż pozwala jednak użytkownikom korzystać z klasycznego panelu klimatyzacji. Nie można zatem wiele zarzucić ergonomii kabiny, a i pasażerowie jadący z tyłu nie będą narzekać na brak miejsca. Bagażnik limuzyny ma pojemność 540 dm3, jest ustawny i z pewnością pomieści bagaże czworga pasażerów.

Wzór oszczędności – Mercedes Klasa E w wypożyczalni

Pod maską Mercedesa Klasy E z wypożyczalni PANEK pracuje kultowa już jednostka napędowa 220d, czyli dwulitrowy, turbodoładowany diesel o mocy 200 KM i momencie obrotowym 400 Nm, osiąganym pomiędzy 1600-2800 obrotów. Silnik połączony jest z 9-biegową, automatyczną skrzynią biegów, a moc na koła trafia za pośrednictwem wydajnego napędu na wszystkie koła 4Matic. Taki zestaw pozwala rozpędzić tę dużą limuzynę do 100 km/h w 7,5 sekundy, a prędkość maksymalna ustalona została na 239 km/h. Taki zestaw pozwala utrzymać się na lewym pasie niemieckiej autostrady, a do tego silnik niebywale oszczędnie obchodzi się z paliwem. Zużycie na autostradzie można utrzymać na poziomie nieco ponad 5 l/100 km, co przy 50 litrowym zbiorniku pozwala bez problemu pokonać dystans bliski 1000 km!

Mercedes Klasa E z wypożyczalni PANEK poleca się na spotkania służbowe i dalekie biznesowe podróże po Polsce i Europie.