ipanek
The Art of sharing

OPEL MOKKA w Panek Rent a Car

Przejęcie Opla przez koncern PSA od General Motors było najlepszym, co mogło się niemieckiej marce przytrafić w ostatnim czasie. Nowoczesne płyty podłogowe oraz dynamiczne i oszczędne jednostko napędowe to dokładnie to, czego w ostatnich latach zabrakło Oplowi, by walczyć o najbardziej wymagających klientów. W wypożyczalni samochodów PANEK Rent a Car można już rezerwować piękne i oszczędne Crossovery Opel MOKKA.

Nowoczesna technika pod maską

Nowy Opel MOKKA jest samochodem na wskroś nowoczesnym. Pod jego maską pracuje najczęściej nagradzany w ostatnich latach 3-cylindrowy silnik benzynowy 1.2 Pure Tech, który charakteryzuje się wysokim momentem obrotowym i niezwykłą wręcz elastycznością. By sprostać preferencjom klientów o różnych wymaganiach, w wypożyczalni samochodów PANEK Rent a Car znajdą się wersje z silnikiem o mocy 100 KM i manualną 6-biegową przekładnią oraz 130-konnym silnikiem współpracującym zarówno ze skrzynią manualną, jak i z 8-biegowym automatem.

Jazda tym samochodem jest naprawdę przyjemna i komfortowa. Mocniejsza wersja napędowa ma do dyspozycji moment obrotowy równy 230 Nm dostępny już od 1750 obrotów na minutę. Pozwala to na praktycznie natychmiastową reakcję na pedał przyspieszenia i rozpędzenie do 100 km/h w 9,2 sekundy. Wszystko odbywa się oczywiście w ciszy, a do uszu pasażerów docierają jedynie nieznaczne szumy opływającego powietrza.

Automatyczna 8-biegowa skrzynia biegów PSA to jedna z najlepiej dopracowanych konstrukcji tego typu na rynku. Przełożenia zmieniane są w sposób absolutnie aksamitny, dokładnie tak, jak życzyłby sobie tego każdy. 100-konna wersja z manualną skrzynią biegów jest tylko nieco słabsza i legitymuje się niższym momentem obrotowym 205 Nm, co przekłada się także na odrobinę słabszy start do 100 km/h (10,6 s), jednak również tu skrzynia pozwala na bardzo płynna jazdę, szczególnie w zakresie wyższych prędkości. Obydwie wersje są za to podobnie oszczędne w paliwo i potrafią zadowolić się nawet pięcioma litrami benzyny na każde 100 kilometrów.

Nawiązanie do historii

Opel budując MOKKĘ mocno zaznaczył swoją indywidualność i ponad 100-letnie dziedzictwo. Cała nowa gama modelowa zyskała charakterystyczny „look” nawiązujący do samochodów z lat 70-tych i 80-tych ubiegłego wieku, a więc modeli Manta i Ascona. Odniesienie do bogatej historii jest jak najbardziej udane, a samochód jest po prostu ładny. Dodatkowymi smaczkami stylistycznymi są wydatne nadkola podkreślające sportowy charakter auta oraz chromowana listwa, która zaczyna się na masce w okolicach podszybia i biegnie przez słupek, a dalej przez cały dach, aż do tylnej klapy bagażnika. Dodaje ona lekkości i elegancji całej linii nadwozia.

Bogate wyposażenie w stylu PANEK Rent a Car

Wnętrze MOKKI jest zadziwiająco obszerne i z pewnością wygodnie usiądzie tu 4 dorosłych pasażerów. Na uwagę zasługują fotele, które da się regulować w kilku płaszczyznach i dobrze leżąca w dłoniach, wielofunkcyjna kierownica, która dodatkowo została delikatnie spłaszczona na dole, by można było wygodniej wsiadać i wysiadać z samochodu. Z tyłu jest dość miejsca, by wygodnie ruszyć w dłuższą podróż, a bagażnik o pojemności aż 500 dm3 pomieści bez problem bagaże przyjaciółek wybierających się na wspólny weekendowy wypad do Sopotu.

Ople MOKKA z wypożyczalni PANEK Rent a Car wyposażone są w czujniki parkowania i panoramiczne kamery cofania o kącie widzenia 180 stopni, a także w czujniki deszczu i zmierzchu. Wszystkie wyposażono w podgrzewane fotele, a cześć samochodów ma także podgrzewane kierownice. Nie zapomnieliśmy o systemie nawigacji współpracującej z 7-calowym wyświetlaczem i systemie łączności Bluetooth oraz Android Auto i Apple CarPlay. Na pokładzie znalazły się również systemy bezpieczeństwa jak: system wykrywania zmęczenia kierowcy, system wykrywania kolizji z układem automatycznego hamowania przy małych prędkościach, system wykrywania pieszych, tempomat, czy układ utrzymania w pasie ruchu.