ipanek
The Art of sharing

SKI Amade – samochodem z wypożyczalni na narty cz.1

Austria od lat jest niezwykle atrakcyjnym kierunkiem wszystkich miłośników narciarstwa. Swoją popularność zawdzięcza przede wszystkim niedużej odległości od granicy Polski, ale również wybitnie przygotowanym trasom narciarskim oraz bazie noclegowej i gastronomicznej. Austriacy lubią się bawić i wiedzą jak to robić bezpiecznie, dlatego w tym alpejskim kraju poczujecie się jak w domu. Do każdego z wybranych przez nas miejsc dotrzecie bez problemu samochodem z wypożyczalni PANEK Rent a Car, które wynajmiecie w dowolnym mieście na terenie całego kraju. Sprawdźcie aktualne promocje na www.ipanek.pl i szykujcie się na białe szaleństwo w pięknej Austrii.

Ski Amade to największy region narciarski w Austrii i drugi co do wielkości w Europie. Leży on najbliżej polskiej granicy i także z tego względu jest niezwykle chętnie wybieraną destynacją. Region oferuje zróżnicowaną ofertę narciarską od tras, na których ścigają się zawodnicy Pucharu Świata po łatwe trasy, które powinny przypaść do gustu rodzinom z dziećmi. Nie ważne, czy przyjedziecie tu sami, z dziećmi, czy grupą przyjaciół, nie będziecie się tu nudzić. Wybierając się w region Ski Amade można się spodziewać pięknych alpejskich widoków, nastrojowych miasteczek i praktycznie nieograniczonej oferty dla narciarzy. Dziś dwa z pięciu centrów należących do tego pięknego narciarskiego świata.

Schladming-Dachstein samochodem z wypożyczalni

To największy ośrodek należący do Ski Amade, leżący w Górnej Austrii. Mówi się, że to właśnie tutaj spotkać można największe narciarskie nazwiska Pucharu Świata, ale również najbardziej imponujące narciarskie atrakcje Austrii. Narciarze korzystać mogą tu z 84 nowoczesnych kolejek i wyciągów, dających łącznie 230 kilometrów perfekcyjnie przygotowanych tras narciarskich o różnych stopniach trudności. Jedną z największych atrakcji regionu jest Crosspark w ośrodku Reiteralm, którego spektakularna trasa, kończy się skokiem w malowniczą górską halę.

Kolejnym obowiązkowym dla narciarskich „wariatów” jest Superpark Planai, który spełni oczekiwania zarówno mistrzów snowboardu, jak i stawiających swoje pierwsze kroki na jednej lub dwóch deskach. Zdecydowanie warto wjechać kolejką na Gletscher – najwyższy szczyt regionu Dachstein, by z wysokości 2700 m n.p.m. podziwiać panoramę Alp sięgającą od południa słoweńskiej, a od północy czeskiej granicy. Czy wiedzieliście, że przez salę restauracji na szczycie przechodzi granica pomiędzy Górną Austrią, a Styrią? Okolice Ramsau to także fantastycznie przygotowane trasy dla narciarzy biegowych.

Salzburski Świat Sportu samochodem z rent a car

Leżący nieco dalej Salzburger Sportwelt wraz z 760 kilometrami tras zjazdowych odkrywa przed turystami prawdziwe piękno austriackich Alp. W skład regionu wchodzą miejscowości Flachau, Wagrain, St. Johann, Radstadt, Altenmarkt-Zauchensee i Filzmoos.

To właśnie w miejscowości Flachau legenda narciarstwa Hermann Maier stworzył własny tor narciarski. Trasa prowadzi do najpiękniejszych miejsc regionu, sportowych atrakcji i najlepszych panoramicznych widoków. Każdy, kto zdobędzie wszystkie punkty trasy bierze udział w Snow Space Salzburg Challenge. W comiesięcznym losowaniu może wygrać wspaniałe nagrody.

Dzięki nowemu połączeniu Panorama Link pomiędzy sąsiadującymi ze sobą ośrodkami narciarskimi Flachauwinkl i Zauchensee, miłośnicy sportów zimowych mogą cieszyć się jazdą na nartach korzystając z infrastruktury zlokalizowanej na 12 szczytach, w 5 dolinach i na ponad 210 kilometrach tras. Kto podczas urlopu narciarskiego zdobędzie wszystkie 12 szczytów, przed wyjazdem do domu otrzyma specjalną niespodziankę. Dobrze też mieć opcję „drugi kierowca”, która w wypożyczalni PANEK Rent a Car do końca lutego jest gratisowa. Dzięki niej można swobodnie przemieszczać się wynajętym samochodem pomiędzy stacjami narciarskimi, gdy jeden z kierowców szusuje po jednym ze stoków.

W kolejnej części przedstawimy regiony Gastein, Hochkonig i Grossarltal, do których także dotrzecie wygodnym i bezpiecznym samochodem z wypożyczalni PANEK Rent a Car.

Autor: Michał Garbaczuk