ipanek
The Art of sharing

SEAT ATECA w wypożyczalni PANEK

Rozpoczęły się wakacje, a więc czas urlopowych wyjazdów. Czy wiecie, że SEAT zwykł nazywać swoje modele nazwami hiszpańskich miejscowości i pięknych miejsc? Ibiza, Marbella, Toledo, Arona, Alhambra. Już wypowiadając te nazwy na głos nazwy mamy ochotę przenieść się do ciepłych krajów, ale dziś przedstawiamy model Ateca, którego nazwa pochodzi od miejsca, w które znane jest z produkcji słodyczy!

Walory użytkowe SEAT-a Ateca sprawiły, że samochód stał się ulubieńcem użytkowników i klientów wypożyczalni PANEK Rent a Car. Z jednej strony zachowuje bowiem swoje kompaktowe wymiary, a z drugiej oferuje bardzo obszerne wnętrze i ogromny bagażnik. Ten miks wartości sprawia, że SEAT Ateca okazuje się doskonałym kompanem na wakacyjne wypady i to nie tylko w Polsce, ale również za granicą. Auto jest bardzo poręczne w mieście i sprytnie przeciska się przez zatłoczone uliczki centrum, jednocześnie zapewniając wystarczającą przestrzeń dla rodziny i to nawet 5-osobowej. Bagażnik o pojemności 510 litrów jest także jednym z większych w swojej klasie. Jego ściany są równie, co poprawia funkcjonalność i pozwala wykorzystać w pełni oferowaną przestrzeń.

SEAT Ateca z wypożyczalni PANEK wyposażona jest w benzynowy, turbodoładowany silnikiem 1.5 TSI o mocy 150 KM. To optymalna jednostka napędowa zapewniająca zarówno niezłą dynamikę, jak i Średnie wartości zużycia paliwa. Auto potrafi być bardzo oszczędne szczególnie w trasie, gdzie liczy się nie tylko czas przejazdu, ale też jego koszt. Każdy przecież wolałby wydać pieniądze na urlopowe przyjemności zamiast wypuszczać je w powietrze razem z paliwem.

SEAT-y Ateca z wypożyczalni PANEK to egzemplarze z automatyczną, dwusprzęgłową skrzynią biegów DSG. W tej konfiguracji napęd jest przenoszony na koła przednie, a silnik dysponujący wysokim momentem obrotowym 250 Nm, dostępnym już od 1500 obrotów na minutę, potrafi rozpędzić hiszpańskiego SUV-a do 100 km/h w 8,5 sekundy.

Na liście wyposażenia SEAT-a Ateca znalazły się między innymi reflektory główne LED, elektrycznie sterowane wszystkie szyby i lusterka oraz czujniki parkowania i kamerę cofania, a także pakiet stylistyczny BLACK. W kabinie znajdziemy natomiast 7 poduszek powietrznych, cyfrowy zestaw zegarów Virtual Cockpit, podgrzewane fotele, podłokietnik w konsoli centralnej, a także systemy wspomagające kierowcę podczas jazdy. W skład systemu wchodzą: Aktywny Tempomat, asystent utrzymania pasa ruchu Lane Assist, asystent świateł drogowych, czujniki zmierzchu i deszczu oraz system awaryjnego hamowania przed przeszkodą. Niezła prezencja oraz bogate wyposażenie sprawiają, że SEAT Ateca z wypożyczalni PANEK jest świetną propozycją na wakacyjną podróż.