ipanek
The Art of sharing

SEAT LEON ST w wypożyczalni PANEK

SEAT Leon jest w ofercie wypożyczalni PANEK Rent a Car już od jakiegoś czasu, ale warto przypomnieć ten model klientom chcącym wynająć samochód, ponieważ auta w wersji kombi (SportTourer) z dynamicznym silnikiem benzynowym i dwusprzęgłową skrzynią DSG są świetnymi kompanami w dalekie urlopowe trasy.

Lekko i dynamicznie

SEAT od lat kojarzony jest z samochodami o sportowym zacięciu, nie dziwi więc fakt, że ich stylistyka jest odważna i przyciąga wzrok. Najnowsza gama modeli reprezentujących hiszpański odłam Grupy Volkswagen może się podobać, a ostre, dynamiczne linie nadają im drapieżnego charakteru. Co ciekawe stylistom udało się tak narysować nadwozie wersji kombi, że wygląda nawet lepiej niż hatchback. Wszystko to za sprawą dobrych proporcji pomiędzy przodem i długim, smukłym dachem, dodającym sylwetce lekkości. Co ważne, zabiegi stylistyczne nie wpłynęły na funkcjonalność auta, które w dalszym ciągu jest w stanie pomieścić 5 dorosłych osób (w długiej trasie lepiej cztery) i cały ogrom bagażu. Producent podaje, że pojemność kufra to aż 620 litrów!

Dynamicznie pod maską

Pod maską SEAT-a LEONA ST znalazła się benzynowa, turbodoładowana jednostka 1.5 e-TSI o mocy 150 KM. To bardzo pożądany dziś układ miękkiej hybrydy, który jest świetnym kompromisem pomiędzy dynamiką i ekologią jazdy. Układ mild hybrid składa się z elektrycznego silnika pełniącego jednocześnie rolę rozrusznika i alternatora, połączonego z małą baterią litowo-jonową, którego zadaniem jest odzyskiwanie energii podczas wytracania prędkości i pomoc w sprawnym ruszeniu. To właśnie w chwili, gdy wprawiamy auto w ruch silnik zużywa najwięcej paliwa. Skutkiem ubocznym, w dobrym tego słowa znaczeniu jest niezwykle łagodny, wręcz aksamitny rozruch przy włączonej funkcji Start/Stop.

Silnik współpracuje z 7-biegową, dwusprzęgłową skrzynią DSG, która dzięki swojemu błyskawicznemu działaniu zapewnia silnikowi niezłą dynamikę. Pierwsze 100 km/h pojawia się na liczniku już po 8,7 sekundy, a auto bez problemu osiągnie prędkość maksymalną 221 km/h. To oczywiście informacja dla użytkowników, wybierających się za naszą zachodnią granicę, gdzie znak 130 km/h jest jedynie sugestią.

Bogate wyposażenie w standardzie PANEK

SEAT LEON występujący w klasie C+ Automat wypożyczalni PANEK został skonfigurowany w taki sposób, by sprostać wymaganiom klientów oczekujących od samochodu czegoś więcej niż tylko metalowej skorupy z siedzeniami do przemieszczania się z punktu A do B, jakie spotkać można w wielu wypożyczalniach. Wśród wielu opcji wyposażenia znajdziemy zatem system zapobiegania kolizji czołowych z wykrywaniem pieszych i rowerzystów, system utrzymania pasa ruchu współpracujący z aktywnym tempomatem, czujniki parkowania, a także reflektory Full LED z funkcją doświetlania zakrętów i automatycznymi światłami drogowymi.

Bezpieczeństwo to jednak nie wszystko. Wypożyczalnia samochodów PANEK Rent a Car wie doskonale, jak ważny jest również komfort podróżowania. Samochody SEAT LEON Sportstourer wyposażone zostały także w podgrzewane fotele przednie, podgrzewaną kierownicę, cyfrowy zestaw wskaźników Virtual Cockpit, klimatyzację automatyczną trzystrefową oraz wiele innych.

Wygodny i komfortowo wyposażony samochód ze sportowym zacięciem, świetnym wyborem na rodzinne wakacyjne wypady. SEAT LEON Sportstourer dostępny jest w wynajmie tradycyjnym oraz w konkurencyjnej ofercie wynajmu długoterminowego w PANEK Rent a Car.