ipanek
The Art of sharing

Skoda Karoq w wypożyczalni PANEK

W rodzinie Skody stoi dokładnie pomiędzy rodzinnym Kodiaqiem i miejskim Kamiqiem, wydaje się być więc najbardziej uniwersalnym z całej trójki. Bez problemu pomieści 5 pasażerów, a przestrzeń bagażowa jest tak duża, że powinna mieć własny akt notarialny. Nowe egzemplarze SKODA KAROQ wjechały do wypożyczalni PANEK Rent a Car.

Siła w uniwersalności

Sylwetka Karoqa, mocno przypomina większego brata model Kodiaq, jednak ze względu na mniejszą długość, ma nieco subtelniejsze proporcje. Mierząca dokładnie 4,5 m karoseria jest jakby skupiona w sobie, ale we wnętrzu nie ma mowy o ciasnocie, czy nawet niedostatkach przestrzeni. Całość robi świetne wrażenie i jest obietnicą wygodnej podróży.

Wnętrze znamy dokładnie z innych modeli z Mlada Boleslav, ale zgodnie z zasadami panującymi w studio dizajnerskim Skody, deska rozdzielcza SUV-a ma orientację pionową. To przemyślany zabieg, który w użytkowniku ma wywołać poczucie obcowania z autem dużym, masywnym i bezpiecznym. Centralną część deski rozdzielczej zajmuje duży wyświetlacz systemu multimedialnego. Obsługa jest łatwa i czytelna, a menu intuicyjne. Fotele są obszerne i bardzo wygodne. Zdają się być przeniesione tu z większego modelu. Za kierownicą jest więc przyjemnie i komfortowo, a mięsistą kierownicę, aż chce się trzymać w dłoniach.

W drugim rzędzie bez problemu usiądzie trzech pasażerów, da się też zamontować tu 3 foteliki dla dzieci. W katalogu można przeczytać, że bagażnik pojemność 512 litrów, jednak robi kolosalne wrażenie i wygląda na o wiele większy. Dodatkowo jest ustawny i głęboki. W jego wnętrzu znalazły się także gadżety z serii Simply Clever, czyli specjalne haczyki do zawieszania zakupów oraz latarka, którą możemy posłużyć się także poza autem.

Sprawdzona technika

Pod maską Karoqa znalazła się benzynowa, turbodoładowana jednostka TSI o pojemności 1,5 litra i mocy 150 KM. Nowoczesny silnik ma funkcję odłączania dwóch cylindrów podczas spokojnej jazdy, a także na zjazdach potrafi przejść w tryb żeglowania, czyli zupełnie się wyłączyć, by oszczędzać paliwo. Silnikowi towarzyszy automatyczna, dwusprzęgłowa skrzynia DSG o siedmiu przełożeniach. Auto prowadzi się za to pewnie i bezpiecznie, a zawieszenie świetnie wybiera nierówności. Egzemplarze Skoda Karoq z wypożyczalni PANEK wyposażone zostały w komplet systemów asystujących, na pokładzie znajdziecie zatem system antykolizyjny z funkcją awaryjnego hamowania, adaptacyjny tempomat, system utrzymania w pasie ruchu, czy monitor martwego pola. Nic tylko wymościć się wygodnie w fotelu i pozwolić wieźć się do celu.