ipanek
The Art of sharing

Skoda Octavia – systemy wspomagające kierowcę

Skoda Octavia – systemy wspomagające kierowcę

Skody Octavia dostępne w ofercie PANEK Rent a Car, wyposażone są w zaawansowane systemy bezpieczeństwa i wspomagające kierowcę, by każda podróż była komfortowa i bezproblemowa. Powierzając samochód klientowi chcemy, by otrzymał najlepszą możliwą ochronę, dlatego samochody w naszej wypożyczalni korzystają z najnowocześniejszych osiągnięć techniki.

Po pierwsze bezpieczeństwo

Podstawowym systemem bezpieczeństwa, jaki znajdziecie Państwo w naszych Skodach Octavia jest FRONT ASSIST. To rozbudowany, oparty o czujniki radarowe i kamery system monitorujący przestrzeń przed samochodem. Śledzi on przez cały czas to, co dzieje się z przodu i informuje kierowcę o zagrożeniach. W sytuacjach krytycznych, gdy istnieje realne ryzyko kolizji przejmuje inicjatywę i awaryjnie hamuje, by uniknąć zderzenia, lub zminimalizować skutki kolizji. Podstawową zaletą FRONT ASSIST jest to, że potrafi dokładnie obliczyć drogę hamowania oraz jego siłę, dlatego gwarantuje praktycznie stuprocentową skuteczność. Potrafi on rozpoznać nie tylko samochód jadący przed nami, ale również pieszego, czy rowerzystę, którzy w spotkaniu z samochodem nie mają żadnych szans.

Kolejnym systemem wspomagającym w Skodach z wypożyczalni PANEK jest Aktywny Tempomat ADAPTIVE CRUISE CONTROL. System również polega na kamerach i radarach, a producent potwierdza jego skuteczność nawet przy prędkości 210 km/h. Zadaniem Aktywnego Tempomatu jest utrzymywanie prędkości za poprzedzającym pojazdem, przyspieszanie do zadanej prędkości i hamowanie aż do zatrzymania. System pomocny jest szczególnie na autostradzie, gdzie kierowca może delikatnie odprężyć się i pozostawić utrzymywanie prędkości komputerowi. Na pokładzie znalazł się również DRIVER ALERT, system rozpoznający zmęczenie, sugerujący zrobienie przerwy, gdyby jednak kierowca zbyt mocno się odprężył.

Każdy zasługuje na odrobinę komfortu

Komputeryzację w samochodach kojarzymy jednak głównie z systemów poprawiających komfort podróżowania. W Skodach Octavia dostępnych w wypożyczalni PANEK Rent a Car znajdziecie czujniki parkowania z przodu i z tyłu, a także kamerę cofania. Są także podgrzewane fotele przednie i bezkluczykowy dostęp KESSY FULL. Wystarczy mieć kluczyk w kieszeni lub torebce, by otworzyć drzwi pojazdu i uruchomić silnik. Klapa bagażnika otwierana jest elektrycznie, a czujnik zmierzchu i deszczu LIGHT AND RAIN ASSIST, zadbają o dobrą widoczność w zmieniających się warunkach pogodowych.

Ważnym elementem wyposażenia Octavii z wypożyczalni PANEK Rent a Car są reflektory przednie TOP LED MATRIX. To niezwykle zaawansowana technologia pozwalająca na nocną jazdę z na stałe włączonymi światłami drogowymi. Kamera zlokalizowana pod lusterkiem wstecznym przekazuje dane do komputera, a ten rozdziela światło w poszczególnych diodach LED reflektorów tak, by nie oślepiać kierowców jadących z przeciwka. Technologia znana z samochodów segmentu Premium i aut luksusowych dostępna jest już w naszych Skodach Octavia, a nocna podróż do Poznania, Krakowa, Katowic, czy wakacyjna podróż z rodziną za granicę stanie się teraz o wiele bezpieczniejsza.

W tym tekście przedstawiliśmy Państwu tylko niektóre systemy poprawiające bezpieczeństwo i komfort jazdy samochodem z wypożyczalni. Serdecznie zapraszamy do skorzystania z oferty PANEK Rent a Car i sprawdzenie, jakie jeszcze walory kryją nasze Skody Octavia.