ipanek
The Art of sharing

Skoda Scala w wypożyczalni PANEK

Pomimo, iż stale rośnie zainteresowanie SUV-ami, w czasie kryzysu klienci przychylniej patrzą na samochody kompaktowe z klasy C. Szczególnym uznaniem cieszą się modele z oszczędnymi silnikami benzynowymi, takie jak SKODA Scala w wypożyczalni PANEK dostępna we wszystkich biurach na terenie całej Polski i w stolicy Czech – Pradze.

Skoda Scala jest bezpośrednim następcą modelu Rapid, jednak myli się ten, kto uważa, że auto to budżetowa propozycja dla niezbyt wymagających klientów. Skody stara się definitywnie zerwać z wizerunkiem taniego samochodu dla ludzi, którzy nie interesują się motoryzacją. O ile Rapid był modelem nieskomplikowanym technicznie i tanim w zakupie samochodem, oferującym jednocześnie obszerne wnętrze i ogromny bagażnik, o tyle model Scala oferując użytkownikom bogate wyposażenie i niezłe materiały wykończeniowe wyznaczać ma nowy standard w klasie kompakt.

W klasie Golfa?

SKODA Scala ma jeszcze jedno bardzo ważne zadanie, które poznaliśmy po premierze nowej Octavii. Auto musi przejąć pewien ciężar odpowiedzialności za klasę kompakt i stanąć do walki o klientów w najmocniejszej kategorii – „Klasie Golfa”. Zadanie jest więc bardzo trudne, ale nie niemożliwe do zrealizowania. To właśnie Scala zapoczątkowała nową linię stylistyczną przedniej części nadwozia, to tu pierwszy raz zastosowano także nową architekturę deski rozdzielczej, której główne cechy przenoszone są do pozostałych modeli. O słuszności tej teorii niech świadczą liczby. Skoda Scala jest dłuższa od Volkswagena Golfa VIII generacji o 78 mm, szersza o 2 mm i wyższa o 8 mm, a jej rozstaw osi jest większy o 17 mm. Różnice widać też w wielkości bagażnika, który w Scali ma objętość aż 467 litrów, podczas gdy w Golfie „jedynie” 381.

Dobrze wyposażona SKODA Scala w wypożyczalni PANEK

Egzemplarze SKODA Scala w wypożyczalni PANEK wyposażone są w szereg systemów wspomagających kierowcę i odpowiadających za bezpieczeństwo, takie jak: reflektory LED, aktywny tempomat z systemem utrzymania pasa ruchu, system wspomagania jazdy pod górę, system awaryjnego hamowania. Mamy też pełną opcję wyposażenia odpowiadającego za komfort pasażerów, czyli: skórzaną kierownicę, dwustrefową klimatyzację, podgrzewane fotele przednie oraz lusterka zewnętrzne, a także, co ważne szczególnie zimą, podgrzewane dysze spryskiwaczy. Nie można zapomnieć także o czujnikach i kamerze cofania, przyciemnianych szybach czy systemie audio z AppleCarPlay i Android Auto.

Oszczędna SKODA Scala w wypożyczalni PANEK

Samochody dostępne w wypożyczalni PANEK Rent a Car wyposażone zostały nowe jednostki napędowe 1.0 TSI o mocy 110 KM, które znajdziemy także w aktualnych modelach innych marek koncernu z Audi włącznie. W ofercie są zarówno egzemplarze z manualną, 6-biegową skrzynią biegów, jak i 7-biegowym, dwusprzęgłowym automatem DSG. Samochody zapewniają podobne osiągi, dlatego wybór pomiędzy wersjami powinien być jedynie kwestią preferencji kierowcy. Zawieszenie SKODA Scala z wypożyczalni PANEK zdradza swoje niemieckie korzenie i choć pozostaje sprężyste, w żadnym stopniu nie można o nim powiedzieć, że jest twarde. Inżynierom udało się znaleźć idealny kompromis pomiędzy precyzją prowadzenia na krętych drogach, a stabilnością podczas szybkiej jazdy autostradą. Ważnym argumentem za wyborem tego modelu jest niskie zużycie paliwa. 3-cylindrowa jednostka napędowa zadowala się na trasie 6. litrami na 100 km, a w mieście komputer nie powinien pokazywać wyników wyższych niż 7,5 l/100 km.