ipanek
The Art of sharing

To jeszcze nie koniec wakacji w PANEK Rent a Car

Wrzesień to zwyczajowy koniec wakacji, dzieci i młodzież wracają do szkoły, a temperatury powietrza już nie biją kolejnych rekordów wysokości. Okazuje się jednak, że wrzesień to wciąż wspaniała pora na to, by wskoczyć w samochód i zwiedzić jeden z ciekawych regionów Polski. Samochodami z wypożyczalni PANEK Rent a Car dojedziecie w każde miejsce, a świetne wyposażenie zapewni Wam nie tylko bezpieczeństwo, ale i komfort podróżowania.

Kolorowe Zakopane

Zakopane to miasto wyjątkowe w swoim klimacie. Znajdą tu miejsce zarówno turyści, którzy przyjeżdżają w Tatry żeby się świetnie zabawić, ale dobrze poczują się również Ci, którzy przyjeżdżają odpocząć. Miasto leży w dolinie, dlatego jedynym szczytem, który widać praktycznie z każdego punktu jest Giewont. „Śpiący Rycerz” jest znakiem rozpoznawczym jak Pałac Kultury i Nauki w Warszawie, a także punktem orientacyjnym. Żeby zobaczyć panoramę Tatr należy przemieścić się na północ miasta, a najlepiej wjechać kolejką na Gubałówkę, skąd rozpościera się niesamowity widok na góry. Zakopane to także miasto, które lubi luksus, dlatego warto rozważyć przyjazd jednym z komfortowych modeli SUV z wypożyczalni samochodów PANEK. Auta można wynająć praktycznie w każdym mieście w Polsce. Wrzesień to czas, kiedy lasy zmieniają swój kolor z soczystych zieleni na romantyczne pastele. Szlaki są jeszcze bezpieczne, ale jeśli na co dzień nie biegacie w „rumaggedonach”, pozostańcie w dolinach. Widoki też są piękne.

Dziewicze Podlasie

Odkrywanie Podlasia najlepiej rozpocząć od wizyty w Janowie Podlaskim, który znany jest przede wszystkim ze stadniny koni. To tu podczas gali Pride of Poland ściągają co roku najbogatsi ludzie świata kupują najlepsze na świecie konie krwi arabskiej. Podlasie to jednak nie tylko konie. Dorzecza Bugu, spływ kajakiem Krutynią czy Biebrzą, Majestatyczne lasy Puszczy Knyszyńskiej, Żubry z Białowieży i kultura polskich Tatarów. Magiczna i wciąż dziewicza przyroda sprawia, że gdziekolwiek byście się zatrzymali, zostaniecie wciągnięci bez reszty.

Pomorskie latarnie

Jesień to czas, w którym nadmorskie kurorty nieco pustoszeją, a odpoczywający nad Bałtykiem turyści mają dla siebie więcej przestrzeni. Nie trudno wtedy znaleźć na plaży miejsce, w którym można poczuć się jakby było się jedyną osobą w całej okolicy. Jesień to także czas, w którym nadmorskie widoki stają się bardziej surowe, a coraz częstsze sztormy czyszczą powietrze i wypełniają je zdrowotnymi mikroelementami. Morze Bałtyckie to jednak nie tylko biały piasek, wydmy i smażona ryba, a wrzesień jest doskonałym miesiącem, by spróbować innych atrakcji. Jedną z nich jest Szlak Polskich Latarni Morskich, ciągnący się przez całą długość polskiego wybrzeża Bałtyku od Świnoujścia do Krynicy Morskiej. Cała trasa ma ponad 600 kilometrów i podzielona jest na dwa odcinki: pomorski i zachodniopomorski, a na dużych i małych odkrywców czeka Paszport Miłośnika Latarń Morskich BLIZA oraz specjalne odznaki.

Rycerska przygoda

Kto będąc chłopcem nie marzył o tym, by zostać kiedyś rycerzem i dosiadając konia, w pełnej zbroi, walczyć w wielkich bitwach. A która dziewczynka marzyła o tym, by być księżniczką, stroić się w kolorowe szaty i wypatrywać swojego rycerza z murów warownego zamku? Dziś jako dorośli inaczej patrzymy na dziecięce marzenia, ale jesienny weekend to doskonała okazja do tego, by wyruszyć na Szlak Zamków Gotyckich, który ciągnie się przez województwa pomorskie i warmińsko-mazurskie. Bytów, Gniew, Malbork czy Kwidzyn. Każdy z nich opowiada swoją historię, Do każdego dotrzecie wygodnymi i nowoczesnymi samochodami z wypożyczalni PANEK Rent a Car.

Nieodkryty Dolny Śląsk

Czy znacie Tajemnicę „Złotego Pociągu”? Ten pancerny skład pełen zrabowanych przez nazistów w Polsce i Związku Radzieckim kosztowności, w listopadzie 1944 roku miał ruszyć z Wrocławia w kierunku Wałbrzycha. Legenda głosi, że pociąg zamiast dotrzeć do stacji docelowej zniknął gdzieś w Górach Sowich i pozostaje tam do dziś, a dostępu do niego strzegą tajni strażnicy wytypowani do tej roli jeszcze przez hitlerowców. Jednym z elementów tej historii jest Zamek Książ. Budowla wzniesiona w latach 1288–1292 na polecenie księcia świdnicko-jaworskiego – Bolka I Surowego, rozbudowywana i przebudowywana w późniejszych latach także kryje w sobie wiele tajemnic. Zwiedzanie pięknie utrzymanych renesansowych i barokowych pomieszczeń to duża frajda dla całej rodziny, bo zarówno starsi, jak i młodsi w ponad 400 salach i pomieszczeniach rozlokowanych na 4 kondygnacjach znajdą tu coś dla siebie. Najbardziej interesującą częścią Zamku Książ są jego podziemia. Zamek miał pełnić funkcję kwatery głównej Adolfa Hitlera, a tunele wydrążone pod zamkiem miały prawdopodobnie zostać połączone z budowanym w Górach Sowich kompleksem „Riese”. Mając do dyspozycji bezpieczny samochód z wypożyczalni PANEK Rent a Car odkryjecie pozostałe tajemnice Dolnego Śląska.