ipanek
The Art of sharing

Volkswagen T-Roc z wypożyczalni – to nie jest miejski SUV

Volkswagen dość odważnie poczyna sobie na rynku wprowadzając do swojej oferty kolejne modele SUV. Ostatnio świało dzienne ujrzały kompaktowy TAIGO i elektryczny ID.5. W tym kontekście model T-Roc przesunął się nieco w kierunku swoich większych braci i wydaje się, że to właściwe dla niego miejsce, bo określenie „Miejski SUV” było dla niego nieco krzywdzące. Pokaźna flota dobrze wyposażonych egzemplarzy Volkswagen T-ROC dostępna jest w usłudze najmu w wypożyczalni PANEK Rent a Car.

Przytulny salon – Volkswagen T-ROC z wypożyczalni

Volkswagen T-ROC oferowany w wypożyczalni samochodów PANEK Rent a Car jest samochodem niezwykle praktycznym. Przy zachowaniu kompaktowych wymiarów zapewnia wystarczającą ilość miejsca dla nawet wysokich pasażerów. Fotele przednie sprawiają wrażenie jakby zostały zaadaptowane przynajmniej z większego Tiguana. Są niezwykle obszerne i fantastycznie komfortowe. Można nawet zaryzykować stwierdzenie, że są to najwygodniejsze siedzenia w klasie. Ciekawie zaprojektowana deska rozdzielcza zawiera wszystko, co potrzeba kierowcy, skupiając większość funkcji w dotykowym ekranie umieszczonym pośrodku kokpitu. Zaletą T-ROC-a jest niewątpliwie wciąż manualny panel sterowania nawiewami i klimatyzacją.

Z tyłu zmieszczą się bez problemu 2 foteliki, a zewnętrzne siedziska wyposażono w fabryczne uchwyty IsoFix. Mimo niedużych rozmiarów do T-ROC-a wsiada się bardzo łatwo, a siedziska zdają się być umiejscowione na optymalnej wysokości. Nie ma także obawy o zahaczenie głową o dach, bowiem otwory drzwiowe są wysokie. Dodatkowy plus należy się konstruktorom za nisko schodzące poszycie drzwi, przykrywające próg i chroniące nogawki spodni przed pobrudzeniem.

Dynamiczny silnik

Pod maską egzemplarzy dostępnych w wypożyczalni PANEK pracuje benzynowy, turbodoładowany motor 1.5 TSI o mocy 150 KM. To niezwykle udana i dynamiczna jednostka napędowa, którą uznać należy za optymalną do samochodu takiego jak Volkswagen T-ROC. Spotkać go można w setkach tysięcy egzemplarzy praktycznie wszystkich modeli Grupy Volkswagen, oprócz Porsche, Bentleya i Lamborghini. Samochody dostępne w wynajmie w PANEK wyposażone są w manualne, 6-biegowe przekładnie, które świetnie pasują do charakteru miejskiego SUV-a. Auto w takiej konfiguracji jest w stanie przyspieszyć od 0 do 100 km/h w 8,4 sekundy i bez problemu osiągnąć prędkość maksymalną ponad 200 km/h. Potrafi przy tym zadowolić się niewielką ilością paliwa. Odczytując wyniki z komputerów pokładowych samochodów, które jeżdżą w wypożyczalni PANEK Rent a Car można przyjąć, że auto spala średnio nie więcej niż 6,5 l/100 km, a to świetny wynik, jak na pojazd, który waży niecałe półtorej tony.

Wyposażenie w klasie PANEK

Klienci wypożyczalni PANEK Rent a Car są przyzwyczajeni, że samochody dostępne w wynajmie są dobrze wyposażone. Tak jest i w tym przypadku, a na liście opcji znajdziemy między innymi dwustrefową klimatyzację, System nawigacji Discover Media z usługą Streaming & Internet, czujniki i kamerę cofania, bezkluczykowy dostęp, Aktywny tempomat z automatyczną regulacją odległości, czujnik deszczu, Front Assist z funkcją awaryjnego hamowania w mieście, Reflektory LED z funkcją automatycznego włączania świateł oraz funkcja Coming/Leaving Home, system automatycznej zmiany świateł mijania na drogowe, lusterka boczne elektrycznie regulowane, składane i podgrzewane oraz system monitorowania martwego pola Blind Spot z asystentem toru jazdy Lane Asssist.