ipanek
The Art of sharing

Alfa Romeo Tonale w wypożyczalni PANEK Rent a Car

Jest takie powiedzenie, że prawdziwym kierowcą może się nazywać wyłącznie ktoś, kto w swoim życiu jeździł Alfa Romeo. Mamy doskonałą wiadomość dla wszystkich kierowców oraz miłośników motoryzacji, ponieważ do floty wypożyczalni PANEK Rent a Car dołączyło właśnie kilkadziesiąt egzemplarzy Alfa Romeo Tonale.

Bezpiecznie i komfortowo – Alfa Romeo Tonale w wypożyczalni PANEK

Mierząca 4,5 metra włoska piękność klasyfikowana jest na granicy miejskich i rodzinnych SUV-ów. Jest nieco mniejsza od swojej starszej siostry Stelvio, ale prezentuje wszystkie cechy charakterystyczne dla marki, takie jak: charyzmę, emocje i sportowy charakter. To także jedna z najbardziej oczekiwanych rynkowych nowości. Produkcyjną wersję auta zaprezentowano już w 2020 roku, ale dwa lata pandemii zamroziły produkcję i wysyłkę do klientów. I wreszcie stało się, możecie wynajmować Alfa Romeo Tonale w wypożyczalni PANEK. Auta dostępne są w wynajmie krótkoterminowym oraz w pakietach długoterminowych dla firm.

Tradycją jest, że samochody dostępne w wypożyczalni PANEK wyposażone są w komplet systemów odpowiedzialnych za bezpieczeństwo jazdy. Na pokładzie znalazły się między innymi: autonomiczny system awaryjnego hamowania wykrywający pieszych i rowerzystów, system wykrywania zmęczenia kierowcy, aktywny system utrzymywania pasa ruchu oraz adaptacyjny tempomat. Nie zapomniano o rozbudowanym systemie multimedialnym z nawigacją satelitarną Tom Tom i systemem wykrywania znaków drogowych. Jednym z ciekawszych udogodnień jest alert pozostawienia osób lub przedmiotów na tylnej kanapie. Ponad to klienci mogą liczyć na szereg udogodnień z zakresu komfortu jazdy. O wygodę podróżowania w nocy zadbają adaptacyjne reflektory przednie Full LED z systemem High Beam zapobiegającym oślepianiu innych kierowców, a w chłodne dni przyjemną atmosferę zapewni dwustrefowa klimatyzacja i podgrzewane fotele, a telefon naładujemy dzięki indukcyjnej ładowarce umieszczonej pod podłokietnikiem.

Ekologicznie pod maską – Alfa Romeo Tonale w wypożyczalni PANEK

Tonale jest pierwszym modelem Alfa Romeo, pod którego maską znalazła się hybrydowa jednostka napędowa oparta turbodoładowanym silniku benzynowym o pojemności 1.5 l i mocy 130 KM, wspomagana przez niewielki silnik elektryczny o mocy 20 KM, pełniący głównie rolę rozrusznika i alternatora. Co ciekawe, w SUV-ie Alfa Romeo silnik elektryczny bierze udział w napędzaniu auta, dając od siebie dodatkowe 50 Nm momentu obrotowego, a podczas manewrów na parkingu i wolnej jeździe w korku pozwala pokonać niewielki dystans wyłącznie w trybie zeroemisyjnym. Alfa Romeo Tonale T4 Hybrid nie jest demonem prędkości, ale wydajny układ napędowy sprzężony z 7-biegową, automatyczną skrzynią biegów pozwala sprawnie poruszać się po mieście. Auto sprawdzi się także w dłuższej podróży oferując niskie zużycie paliwa podczas spokojnej jazdy.

Alfa Romeo Tonale dostępne jest w grupie SUV Automat można już zamawiać w wypożyczalni samochodów PANEK Rent a Car w cenie od 122 zł netto /dobę.