ipanek
The Art of sharing

Ostrawa – nowy punkt na mapie PANEK Rent a Car

Wypożyczalnia PANEK Rent a Car może się pochwalić kolejnym zagranicznym biurem. Swoją działalność rozpoczął właśnie drugie, po oddziale na lotnisku w Pradze, biuro firmy w Czechach.

Panek Rent a Car od teraz w Ostrawie!

Punkt mieści się na lotnisku w Ostrawie i działa 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu. Do Ostrawy można oczywiście dojechać samochodem, a droga z Warszawy zajmuje około 4 godzin, ale można również komfortowo polecieć z Okęcia samolotem i już za około 45 minut być za czeską granicą, a tam wsiąść w wygodne auto i kontynuować podróż po Czechach. Otwarcie biura na lotnisku w Ostrawie to także doskonała wiadomość dla wszystkich klientów, którzy do tej pory korzystali z usług wypożyczalni PANEK w Polsce i teraz będą mogli korzystać z najwyższej jakości obsługi u naszych południowych sąsiadów.

Industrialna Ostrawa – autem z wypożyczalni

Ostrawa leży nieopodal granicy z Polską w południowym przebiegu autostrady A1. Miasto ma wieloletnie tradycje przemysłowe sięgające połowy XIX wieku, ale okazuje się, że ma także sporo do zaaferowania turystom, którzy chcą spędzić tu weekend. Przemysłowe korzenie miasta poznacie w Witkowicach, gdzie zamknięte zakłady zamieniono w centrum edukacji i kultury, które wpisane zostało na Listę dziedzictwa kulturowego UNESCO. Można zwiedzić tu Kopalnię Hlubina, Koksownię i Wysokie Piece, a także zrobić spacer wzdłuż labiryntów rur łączących poszczególne części kombinatu. Znajdziecie tu również Mały świat Techniki, będący atrakcją nie tylko dla najmłodszych.

Imprezowa Ostrawa

Jeśli lubicie zabawę to Ostrawa jest właściwym adresem. Ulica Stodolni ma długość 400 metrów, na których znajdziecie wyjątkowe skupisko barów, restauracji i klubów w których bawi się towarzystwo z całego świata. Każdy znajdzie coś dla siebie, bowiem lokale specjalizują się w różnorodnych stylach muzycznych. Mieliście o tym pojęcie, mijając Ostrawę w drodze na południe Europy?

Zabytkowa Ostrawa – autem z wypożyczalni

Zbudowany w drugiej połowie XIII w. przez książąt piastowskich Zamek Śląski pełnił rolę granicznej twierdzy, która miała chronić Polskę przed najazdem Czechów. Obecnie mieści się tu muzeum, a w skrupulatnie odnowionych wnętrzach oglądać można eksponaty świadczące o historii regionu. Na zamku mieści się również Muzeum Czarownic i wystawa narzędzi tortur. Warto także wstąpić do założonego w XIX wieku Browaru Mieszczańskiego, w którym wciąż produkuje się piwo. Warto także wybrać się na spacer do miejscowego Zoo lub odwiedzić muzeum w dawnej Kopalni Michał.