ipanek
The Art of sharing

Audi A6 – limuzyna w PANEK Rent a Car

Produkowane od 1994 roku Audi A6 tak bardzo zakorzeniło się w świadomości polskich kierowców, że stało się synonimem biznesowej limuzyny. Elegancka, niezwykle spokojna linia nadwozia kryje w sobie najnowocześniejszą technikę oraz legendarny napęd na wszystkie koła – quattro. Najnowsze egzemplarze sedanów z Ingolstadt dostępne są już w wypożyczalni PANEK Rent a Car.

Najważniejsze są proporcje

Nie każdy wie, że za projekt nowego Audi A6 odpowiada projektant z Polski – Parys Cybulski. Tajemnicą sukcesu nowej limuzyny z Ingolstadt są proporcje nadwozia. Długi przód i lekko opadająca ku tyłowi linia dachu dają wrażenie obcowania z autem sportowym, ale sylwetka, choć narysowana niezwykle lekko, nie została pozbawiona powagi i dostojności. Projektant postarał się też, aby w linii nadwozia oddać dziedzictwo marki, czyli obłości błotników charakterystyczne dla Audi quattro, jednocześnie zachowując elegancję limuzyny. Nie jesteśmy chyba odosobnieni w twierdzeniu, że Parys Cybulski wykonał kawał dobrej roboty. Zupełnie nowe egzemplarze Audi A6 40 TDI quattro wjechały właśnie do oferty wypożyczalni PANEK Rent a Car.

Technologia jutra

Wnętrze to także nowy rozdział w historii firmy i choć od polskiej premiery Audi A6 generacji C8 minęły już 4 lata, zaprojektowana zupełnie od zera deska rozdzielcza nawiązuje do tej znanej z Audi A8. Co więcej, staje się ona charakterystyczna dla całej linii modelowej niemieckiego producenta. Elementami wyróżniającymi są dwa, umieszczone centralnie ekrany, które pełnią funkcję centrum dowodzenia. Konsola centralna pozbawiona jest całkowicie fizycznych przycisków, ale nie znaczy to wcale, że nie poczujemy „więzi” z samochodem. W panelu zastosowano tak zwane przyciski haptyczne. Oznacza to, że aby uruchomić funkcję należy nacisnąć szklaną powierzchnię, a pod palcem poczujemy krótką wibrację, potwierdzającą nasz wybór. Tradycyjnie dla modelu A6, fotele są bajecznie wygodne i zapewniają wyjątkowy komfort podczas podróży. Uwagę zwróciła również kamera cofania, której rozdzielczość przypomina nowe smartfony. Wnętrze kabiny jest doskonale wyciszone, a sielankową atmosferę potęguje muzyka płynąca z głośników zestawu audio.

Przewaga dzięki…

Egzemplarze Audi A6 40 TDI, dostępne w wypożyczalni PANEK Rent a Car, wyposażone są w turbodoładowane, czterocylindrowe, wysokoprężne jednostki napędowe o pojemności 2 litrów i mocy 204 KM. Maksymalna moc rozwijana jest przy 3750 obrotach na minutę, ale moment obrotowy 400 Nm uzyskiwany jest w zakresie 1750 – 3000 obrotów na minutę. Taka charakterystyka silnika zapewnia świetną dynamikę już przy najniższych obrotach, ale moc rozwijana jest bardzo łagodnie, niemal niezauważalnie. Jedynie wskazania prędkościomierza potwierdzają błyskawiczne nabieranie prędkości. Według katalogu Audi A6 40 TDI pierwsze 100 km/h osiąga w 8,1 sekundy i jest w stanie rozpędzić się do aż 246 km/h! Tak znakomite parametry zapewnia autu automatyczna skrzynia biegów S-Tronic, która jednocześnie przełącza poszczególne biegi aksamitnie i łagodnie.

Audi A6 pokazuje swoją klasę także w kwestii zawieszenia i komfortu resorowania. Nie dość, że w trybie Comfort układ jezdny świetnie izoluje pasażerów od nawierzchni, to podczas bardziej dynamicznej jazdy daje poczucie pewności na drodze. Należy jednak bacznie obserwować wskazania prędkościomierza, bo samochód niezwykle subtelnie nabiera prędkości i łatwo jest przekroczyć dozwolone limity. Na pokładzie znalazł się także rewelacyjny napęd wszystkich kół quattro, dlatego nawet najdłuższa podróż Audi A6 będzie przyjemna i bezpieczna.