ipanek
The Art of sharing

FIAT 500 hybrid w wypożyczalni

Dziś każdy chce jeździć dużym i wygodnym SUV-em, ale czy korzystając z samochodu w mieście nie powinniśmy raczej zwrócić uwagi na modele mniejsze, zaprojektowane po to, by radzić sobie w trudnej sztuce parkowania w zatłoczonych centrach miast? Do floty wypożyczalni PANEK Rent a Car dołączyły właśnie stylowe FIAT-y 500 z hybrydowymi jednostkami napędowymi pod maską.

Pierwszy FIAT 500 z 1957 roku niemal natychmiast zyskał miano kultowego, nie tylko ze względu na to, iż zmotoryzował powojenne Włochy, ale również dzięki temu, że jednoznacznie kojarzy się z wyjątkową atmosferą kraju leżącego na Półwyspie Apenińskim. Auto, w niemal niezmienionej formie produkowane było do 1976 roku oferując miejsce dla 4 dorosłych osób. Po 31 latach od zakończenia produkcji malutkiej „Pięścetki” koncern FIAT powtórnie wskrzesił swoją legendę i znów zrobił to perfekcyjnie, bowiem klienci na całym świecie po prostu oszaleli na jego punkcie.

Włoski styl na co dzień

Do wypożyczalni PANEK Rent a Car trafiła flota samochodów w wersji wyposażenia „Dolcevita”, a więc z dwukolorową tapicerką, deską rozdzielczą i kierownicą w jasnych odcieniach beżu i ecru. Wrażenia po zajęciu miejsca w kabinie są iście luksusowe. We wnętrzu jest jasno, przytulnie i elegancko, a materiały wykończeniowe niezłej jakości. Dodatkowo, do produkcji tworzyw zastosowano surowce pochodzące z recyklingu, z czego nawet 10 % pozyskanych z mórz i oceanów. Za multimedia odpowiada 7-calowy ekran z Apple CarPlay i Android Auto.

Wnętrze Fiata 500 z wypożyczalni bez problemu pomieści 4 osoby, choć zdajemy sobie sprawę, że tylne siedzenia będą wykorzystywane jedynie okazjonalnie. Bagażnik ma pojemność 185 l, a oparcia tylnych siedzeń można złożyć powiększając tym samym możliwości przewozowe małego Włocha.

Ekologia pod maską

Pod maską Fiata 500 z wypożyczalni PANEK pracuje 1-litrowy, benzynowy motor o mocy 69 KM, wspomagany układem tak zwanej „miękkiej Hybrydy”, czyli silnikiem elektrycznym pełniącym jednocześnie rolę rozrusznika i alternatora. To rozwiązanie co prawda nie pozwala na jazdę bezemisyjną, ale poprzez wydajne odzyskiwanie energii z hamowania poprawia wydajność silnika spalinowego i ma wpływ na zmniejszenie zużycia paliwa, o co tak bardzo walczą dziś producenci, szczególnie w autach miejskich.

Najważniejsze jest jednak to, jak podróżuje się małym Fiatem 500 z wypożyczalni PANEK Rent a Car. To niezwykle zwrotne i sympatyczne autko jest wręcz idealne do jazdy w dużym mieście. Niewielkie rozmiary pozwalają mu wcisnąć się praktycznie w każde miejsce, a raczej pół miejsca parkingowego. SUV-y, a nawet hatchbacki mogą jedynie pomarzyć o takiej możliwości. Do tego nieźle przyspiesza w zakresie prędkości miejskich, dlatego też nie ma żadnych obaw o to, czy nadążymy za pozostałymi uczestnikami ruchu. Nie bez znaczenia jest także fakt, iż auto wzbudza w innych jedynie sympatię, dlatego sami odbierani będziemy jako ludzi sympatyczni, pogodni i godni zaufania.

Samochody można rezerwować pod numerem tel.: +48 665 800 000