ipanek
The Art of sharing

Firmowa flota na życzenie w wynajmie długoterminowym

W dobie kryzysu na rynku półprzewodników, największym wyzwaniem dla firm staje się dziś pozyskanie nowych pojazdów, które mogłyby być wykorzystywane w działalności firmy. Opóźnienia w produkcji i dostawach do dealerów sięgają nawet pół roku i więcej, a perspektywy na nadchodzący rok są jeszcze gorsze, ponieważ większość producentów, by dostosować swoje portfolio modelowe do wymogów emisji CO2, położyła większy nacisk na promocję samochodów elektrycznych. By spełnić wymagania polskich klientów, wypożyczalnia PANEK Rent a Car wprowadziła możliwość użytkowania samochodów w wynajmie długoterminowym dla firm, zapewniając tym samym dostęp do floty ponad 2500 samochodów dostępnych od ręki.

światowe problemy na lokalnym rynku

Europejscy i światowi producenci samochodów, w wyniku pandemii ograniczyli produkcję, tym samym zmniejszyli dostawy podzespołów, szczególnie elektroniki. Dziś odbija się to czkawką i dostawy nowych pojazdów są mocno zagrożone. U dealerów brakuje samochodów, a te oferowane coraz częściej mają adnotację o bliżej nieokreślonym terminie dostawy. Taka sytuacja powoduje olbrzymie problemy w funkcjonowaniu wielu firm, które muszą zapewnić mobilność swoich pracowników.

szansa w wynajmie długoterminowym

PANEK Rent a Car dysponuje flotą ponad 2500 realnych pojazdów dostępnych tu i teraz, dlatego oferta spotkała się z ogromnym zainteresowaniem klientów biznesowych. Coraz częściej zdarza się, że pojazd w firmie potrzebny jest na okres krótszy niż umowa leasingowa opiewająca najczęściej na 3, 4, a nawet 5 lat. Pandemia Covid-19 pokazała, że dla wielu scenariuszy przejście na pracę zdalną wcale nie jest fikcją, a samochód w firmie stał się drogą inwestycją. Można te koszty znacznie ograniczyć, wynajmując samochód tylko na okres, w którym rzeczywiście jest potrzebny, nie ponosząc z tego tytułu na przykład kosztów utraty wartości pojazdu w czasie trwania leasingu.

auta wszystkich klas w wynajmie długoterminowym

PANEK Rent a Car ma w ciągłej ofercie kilka tysięcy samochodów dostępnych od ręki, a jako firma o zasięgu ogólnopolskim, jest w stanie zapewnić klientowi dostęp do usługi wynajmu praktycznie w dowolnym miejscu.

Ważnym aspektem przemawiającym za ofertą wypożyczalni PANEK Rent a Car jest możliwość wymiany konkretnego egzemplarza na inny, innej klasy, w innym kolorze lub z innym silnikiem, bądź skrzynią biegów, w dowolnym momencie trwania umowy. Klient w każdej chwili może także włączyć do swojej floty kolejne pojazdy lub wyłączać je, jeśli nie będą już potrzebne.

Najważniejszą cechą w wynajmie długoterminowym w PANEK Rent a Car jest możliwość otrzymania zbiorczej faktury za usługę, która nie wpływa na zdolność kredytową klienta.