ipanek
The Art of sharing

SEAT LEON Sportstourer mHEV – kombi z wypożyczalni

Do floty samochodów w wypożyczalni PANEK Rent a Car dołączyły właśnie kolejne egzemplarze Seatów LEON Sportstourer w wersjach mild hybrid. Ekologiczne kombi z wypożyczalni dostępne są w wynajmie na terenie całego kraju i doskonale nadają się na długie trasy.

SEAT należący do Grupy Volkswagen odpowiada w koncernie za produkcję samochodów o sportowym charakterze. Użytkownicy cenią auta z Hiszpanii za świetne prowadzenie i sportową pozycję za kierownicą, a także funkcjonalność i dynamiczną linię nadwozia. Samochody, które trafiły do usługi wynajmu w PANEK Rent a Car to wersje Sportstourer, czyli kombi o jeszcze większych możliwościach przewozowych niż klasyczne odmiany hatchback.

Wyposażenie na pierwszym miejscu

SEAT LEON występuje w klasie C+ Automat wypożyczalni PANEK. Został skonfigurowany w taki sposób, by sprostać wymaganiom klientów oczekujących od samochodu czegoś więcej niż tylko metalowej skorupy do przemieszczania się z punktu A do B. Wśród wielu opcji wyposażenia znajdziemy zatem system zapobiegania kolizji czołowych z wykrywaniem pieszych i rowerzystów, system utrzymania pasa ruchu współpracujący z aktywnym tempomatem, czujniki parkowania, a także reflektory Full LED z funkcją doświetlania zakrętów i automatycznymi światłami drogowymi.

Bezpieczeństwo to jednak nie wszystko. Wypożyczalnia samochodów PANEK Rent a Car wie doskonale, jak ważny jest również komfort podróżowania. Na liście wyposażenia SEATów LEON Sportstourer znalazły się:
podgrzewane fotele przednie,
podgrzewaną kierownicę,
cyfrowy zestaw wskaźników Virtual Cockpit,
klimatyzację automatyczną oraz wiele innych.

Technologia miękkiej hybrydy w kombi z wypożyczalni

Pod maską SEAT-a LEONA pracuje nowoczesny układ napędowy 1.5 e-TSI o mocy 150 KM. Układ miękkiej hybrydy jest pierwszym krokiem do obniżenia poziomu emisji CO2 w gamie producenta z Hiszpanii, przy zachowaniu wszystkich zalet dynamicznej jednostki napędowej. Układ mild hybrid składa się z elektrycznego silnika pełniącego jednocześnie rolę rozrusznika i alternatora, połączonego z małą baterią litowo-jonową. Zadaniem 48-voltowego układu jest zapewnienie oszczędności paliwa na poziomie nawet 10 %. Dodatkowym atutem jest miękki i prawie niewyczuwalny rozruch przy włączonej funkcji Start/Stop. Silnik współpracuje z 7-biegową, dwusprzęgłową skrzynią DSG, a całość zapewnia więcej niż przyzwoite osiągi. Sprint do 100 km/h trwa zaledwie 8,7 sekundy, a prędkość maksymalna wykracza grubo ponad 200 km/h.

Wygodny i komfortowo wyposażony samochód ze sportowym zacięciem, przyjemną linią nadwozia i ogromnym bagażnikiem o pojemności 620 dm3 jest świetnym wyborem na rodzinne wakacyjne wypady. SEAT LEON Sportstourer dostępny jest w wynajmie tradycyjnym oraz w konkurencyjnej ofercie wynajmu długoterminowego w PANEK Rent a Car.

Autor: Michał Garbaczuk