ipanek
The Art of sharing

KIA Rio w wypożyczalni PANEK Rent a Car

O tym, że KIA dogoniła technologicznie i stylistycznie najlepsze konstrukcje europejskie pisaliśmy już wielokrotnie. Okazuje się jednak, że nawet w segmencie samochodów miejskich koreański producent w niczym nie ustępuje konkurencji. Samochody, które można wynająć w wypożyczalni PANEK Rent a Car wyposażone są nawet w automatyczne skrzynie biegów, przez co jazda w zakorkowanych miastach pozostaje przyjemna i nie męczy.

Nos Tygrysa

Stylistyka nowej KIA Rio doskonale odzwierciedla design całej gamy modelowej, choć trzeba przygotować się na to, że wraz z liftingiem w przedniej części nadwozia zobaczymy już pewnie wariacje na temat najnowszej KIA Sportage, również dostępnej w wypożyczalni PANEK Rent a Car.

W przedniej części pojazdu dominuje charakterystyczny „Nos Tygrysa”, czyli grill, który stał się znakiem rozpoznawczym koreańskiej marki. Linia nadwozia jest lekka i nie wyróżnia się niczym szczególnym. Można powiedzieć nawet, że samochód w szarym kolorze łatwo będzie „zgubić” na parkingu pod supermarketem. Z jednej strony niezbyt rzucająca się w oczy stylistyka jest atutem, bo auto powinno się ładnie starzeć i za kilka lat wciąż wyglądać świeżo, z drugiej jednak strony KIA Rio z wypożyczalni jest modelem miejskim, a to właśnie w tym segmencie styliści lubią pokazać na co ich stać.

Ergonomiczne wnętrze – KIA Rio z wypożyczalni

Wnętrze KIA Rio z wypożyczalni także niczym szczególnym nie zaskakuje pod względem stylistycznym, jednak zupełnie inaczej ma się sprawa jeśli weźmiemy pod uwagę ergonomię i funkcjonalność małego Koreańczyka. Tu ewidentnie widać europejską szkołę. Wszystko jest więc na miejscu, a kierowca po raz pierwszy siadający w fotelu niemal natychmiast jest w stanie zająć wygodną pozycję za kierownicą. Ułożenie deski rozdzielczej zapewnia także łatwy i czytelny dostęp do wszystkich funkcji. To bardzo ważne w tym kontekście, iż KIA Rio z wypożyczalni jest samochodem, które będzie wynajmowane często przez różnych kierowców i z pewnością nie będą to wynajmy długoterminowe. Klient wypożyczalni nie ma wtedy czasu na studiowanie instrukcji, tylko chce wsiąść do samochodu i po prostu pojechać.

Dynamicznie i oszczędnie

Pod maską KIA Rio z wypożyczalni PANEK Rent a Car znalazła się benzynowa, turbodoładowana jednostka 1.0 T-GDi o mocy 100 KM. Napęd na przednie koła realizowany jest za pośrednictwem automatycznej, 7-biegowej skrzyni dwusprzęgłowej DCT. To najlepsze rozwiązanie, jakie mogło się znaleźć w tym miejskim samochodzie. Silnik natychmiast reaguje na pedał przyspieszenia, a poszczególne przełożenia zmieniane są błyskawicznie, przez co jazda jest przyjemna i zapewnia mnóstwo radości. KIA Rio z wypożyczalni PANEK Rent a Car wyposażona została w 15 calowe felgi na których znalazły się opony o szerokości 185 mm i profilu 65. Nie są to może opony na tor wyścigowy, ale ich zadaniem jest po pierwsze zapewnienie stabilności prowadzenia, po drugie poprawienie komfortu resorowania na ulicach i drogach z gorszą nawierzchnią.

Wyposażenie z górnej półki – KIA Rio z wypożyczalni

Tradycyjnie już dla samochodów oferowanych w PANEK Rent a Car, KIA Rio z wypożyczalni jest doskonale wyposażona w szereg udogodnień z zakresu komfortu i bezpieczeństwa. Na pokładzie znalazły się takie elementy jak: podgrzewane fotele przednie i podgrzewana kierownica, Kierownica obszyta skórą, czujnik parkowania, progresywny układ kierowniczy, poduszki i kurtyny powietrzne, system mocowania fotelików IsoFix i możliwość odłączenia poduszki powietrznej pasażera. Jest też cała lista systemów określona skrótami: ABS, EBD, ESC, VSM, HAC, ESS, CBC i SLS. Jest naturalnie system audio z Bluetooth, podświetlane lusterka w osłonach przeciwsłonecznych i dzielona tylna kanapa. Bagażnik ma pojemność 325 dm3.

A jak jeździ KIA Rio z wypożyczalni PANEK Rent a Car? Zarezerwujcie swój egzemplarz i sprawdźcie sami!