ipanek
The Art of sharing

KIA XCEED – nowy crossover w wypożyczalni

Model KIA CEED gościł już kilkukrotnie w naszym cyklu „Samochód Tygodnia”. To bardzo udany samochód, który doczekał się kilku wersji nadwoziowych. Na rynku dostępne są Hatchback oraz pojemne kombi, które znajdziecie również w wypożyczalni samochodów PANEK Rent a Car. Na rynku jest także stylowy schooting brake Proceed. Czwarta odmiana to podwyższony hatchback o nazwie XCEED. To najnowsza propozycja najlepszej polskiej wypożyczalni samochodów.

KIA XCeed w wypożyczalni – ładniejszy Hatchback

KIA XCEED z wypożyczalni jest świetną propozycją, dla wszystkich kierowców, którzy do tej pory nie potrafią się zdecydować, czy chcą jeździć tradycyjnym samochodem czy może już SUV-em. Auto łączy bowiem cechy zarówno klasycznego samochodu do miasta oraz modnego pojazdu z podwyższonym nadwoziem. Naturalnie nie można odmówić mu uroku, wszystko za sprawą świetnych proporcji nadwozia oraz dużych 18-calowych felg, które wraz z oponami niskoprofilowymi ładnie wypełniają nadkola.

Znajome wnętrze

Wnętrze bardzo mocno przypomina to z klasycznego Ceeda i to wcale nie jest zarzut. Być może brakuje mu odrobiny indywidualności, ale z drugiej strony po co zmieniać coś, co jest dobre i poprawnie działa. Koreańczycy bardzo sumiennie uczą się na swoich błędach i doskonale ogarnęli sztukę tworzenia ergonomicznych kokpitów swoich modeli. W tym miejscu szczególną uwagę zwracam na wykorzystanie fizycznych przycisków. W dobie wszechobecnych ekranów dotykowych w KIA XCeed wciąż możemy sterować klimatyzacją za pomocą pokręteł, a poszczególne funkcje wywołujemy odpowiednim przyciskiem. Jest oczywiście dotykowy ekran systemu multimedialnego, w którego menu znajdziemy dostęp do zaawansowanych ustawień pojazdu, a także nawigację i funkcje łączności ze smartfonem.

Na pokładzie KIA XCeed z wypożyczalni PANEK Rent a Car znajdziecie komplet systemów asystujących kierowcy. Najciekawsze to system ostrzegający przed kolizją z aktywnym układem hamowania przed przeszkodą oraz system wykrywający zmęczenie kierowcy. Firma przykłada szczególną uwagę do wyposażenia swoich samochodów. Użytkownik będzie mógł zatem korzystać z takich udogodnień jak w pełni LED-owe światła przednie i tylne. Znajdziemy również aktywny tempomat, kamerę cofania i system łączności z Apple CarPlay i Android Auto. Bagażnik ma pojemność 426 litrów i regularne kształty. Oparcie kanapy można złożyć w proporcjach 60:40.

KIA XCeed – Dynamicznie i oszczędnie

Pod maską KIA XCeed z wypożyczalni PANEK pracuje benzynowa, turbodoładowana jednostka o 1,5 T-GDI o mocy 160 KM. To wystarczy, by sprawnie rozpędzić koreańskiego crossovera do 100 km/h w 9 sekund. Auto bez problemu osiąga także prędkości notowane na autostradach u naszych zachodnich sąsiadów. Egzemplarze dostępne w wypożyczalni wyposażone są w manualne, 6-biegowe skrzynie biegów.

Samochód jest nie tylko dynamiczny, ale także bardzo przyjemnie się prowadzi. Podwyższona pozycja za kierownicą jest komfortowa, zawieszenie sprężyste, a układ kierowniczy precyzyjny. XCeed jest także dobrze wyciszony, dlatego nawet długa podróż będzie przyjemna i odprężająca. Zapraszamy do rezerwacji pojazdów nie tylko na weekendowe przejażdżki. Auta dostępne są również w ofercie wynajmu długoterminowego.