ipanek
The Art of sharing

Na narty nie tylko do Szczyrku 

Każdy region narciarski ma swoją stolicę. Ma ją również Beskid Śląski. Szczyrk, bo o nim mowa jest oczywistym wyborem dla wszystkich, którzy jeżdżąc na nartach chcą poczuć alpejski klimat. Poza Szczyrkiem i sąsiadującą z nim Wisłą są jednak w Beskidach inne ośrodki, które także oferują świetne warunki do uprawiania sportów zimowych. Do wszystkich dotrzecie komfortowymi samochodami z wypożyczalni PANEK Rent a Car.  

Szczyrk i Wisła – Beskidy dla każdego 

Te dwa ośrodki narciarskie w Beskidzie Śląskim wyróżniają się na tle pozostałych nie tylko świetną bazą noclegową, ale również nowoczesnymi wyciągami i doskonale przygotowanymi trasami narciarskimi. Ostatnie lata to zdecydowany rozkwit Szczyrku. Powstały tu nowoczesne kilkugwiazdkowe hotele, a ośrodek narciarski Mountain Resort to obiekt, którym powinniśmy się chwalić na świecie. Sama stacja narciarska rozpościera się na stokach trzech szczytów: Skrzyczne, Małe Skrzyczne i Wierch Pośredni. Trasy są połączone, więc można tu spędzić cały dzień. 

Z kolei Wisła to kilka oddzielnych tras narciarskich, z których na uwagę zasługują Nowa Osada, Skolnity oraz Soszów. Wisła to również miasto rodzinne naszych sportowych mistrzów: Adama Małysza i Piotra Żyły, a także skocznia, na której rozgrywane są zawody Pucharu Świata w skokach narciarskich. Rejon Beskidów jest bardzo łatwo dostępny dla zmotoryzowanych i łatwo się tu dostać samochodem z wypożyczalni PANEK Rent a Car. 

 

Zawoja Mosorny Groń 

Ten ośrodek narciarski jest jednym z ośmiu, należących do Polskich Kolei Linowych. Nowoczesna infrastruktura wraz z koleją krzesełkową i trasą narciarską o długości 1420 m okazuje się świetną alternatywą dla zatłoczonych resortów, takich jak: Szczyrk, Wisła, a nawet Zakopane. Stok jest oświetlony i w razie potrzeby sztucznie naśnieżany. Na miejscu działa restauracja, a nawet pensjonat. Sama Zawoja jest najdłuższą wsią w Polsce i ciągnie się u stóp Babiej Góry przez 18 kilometrów! 

 

Korbielów – Pilsko – Jontek 

To jeden z tych ośrodków narciarskich, które w ciągu najbliższych lat mają szansę stać się wiodącymi w swoim regionie. Leżący nieco na uboczu od głównych resortów kusi narciarzy mniejszym obłożeniem, ale oferuje aż 7 wyciągów (3 krzesełkowe i 4 orczykowe) oraz 6 tras, z których najdłuższa ma aż 3364 m długości. Ośrodek zapewnia również ciekawą bazę noclegową i gastronomiczną. Korbielów położony tuż przy granicy polsko-słowackiej jest też ciekawym punktem dla wypadów na Słowację. Opcję wyjazdu za granicę mają zarówno samochody z wypożyczalni PANEK Rent a Car, jak i auta z PANEK CarSharing. 

 

Zwardoń Ski 

Położony około 50 km na południe od Szczyrku Zwardoń, po wielu latach zastoju, znów rozkwita jako atrakcyjna stacja dla narciarzy. Ośrodek Zwardoń Ski oferuje dwa wyciągi krzesełkowe, które razem tworzą długą prawie na 2000 metrów trasę. Pierwszy wyciąg wynosi narciarzy do stacji pośredniej, z której można zjechać lub dostać się do wyciągu orczykowego, o długości 1200 m wywożącego na sam szczyt trasy. Na miejscu działa wypożyczalnia sprzętu i szkoła narciarska, a w restauracji można spróbować regionalnych specjałów. Stok jest oświetlony i ratrakowany o godzinie 16:00, by móc w pełni cieszyć się wieczorną jazdą.