ipanek
The Art of sharing

OPEL Corsa w wypożyczalni PANEK Rent a Car

W dobie powiększających się z każdą generacją samochodów dziwić może fakt, że szósta odsłona Corsy jest dłuższa od poprzednika o zaledwie 39 mm. Malkontenci powiedzą, że to tyle co nic, jednak w ten sposób o 24 litry zwiększyła się pojemność bagażnika, a zastosowanie płaskiej podłogi pozwoliło wygospodarować obszerną kabinę. Co więcej, najnowsza odsłona „mieszczucha” z Russelsheim przegoniła rozmiarami swojego większego brata – Opla Astrę I generacji, a II generację także przewyższa w wielu aspektach. OPEL Corsa z wypożyczalni PANEK nadaje się nie tylko do miasta, ale również na dłuższe wyjazdy.

Fotele przyjazne dla pleców – OPEL Corsa z wypożyczalni

Pozycja za kierownicą jest bardzo wygodna, siedzi się nisko, ale zarówno fotel, jak i kierownica mają szeroką regulację pozwalającą na idealne dobranie pozycji większości Europejczyków. Same fotele skonstruowano zgodnie z certyfikatem AGR (Akcja na Rzecz Zdrowych Pleców), dlatego już od samego początku poczujecie różnice względem konkurencji. Tu faktycznie jest bardzo wygodnie i do tego zdrowo dla naszych pleców. Zaskakująco obszerny jak na auto miejskie, okazuje się też przedział dla pasażerów siedzących na tylnej kanapie. Bez problemu usiądą tu dwie wysokie osoby i nie będą narzekać na brak przestrzeni na głowę i kolana.

Łączność ze światem

OPEL Corsa z wypożyczalni PANEK wyposażony jest w łączność Bluetooth pozwalającą na prowadzenie rozmów telefonicznych oraz odtwarzanie muzyki. Pełną integrację ze smartfonem zapewnia jednak Android Auto i Apple CarPlay, dzięki którym aplikacje telefonu dostępne są na wyświetlaczu centralnym, podczas gdy smartfon spokojnie leży w bezpiecznym miejscu. Ta nowoczesna adaptacja pozwala też na korzystanie z nawigacji satelitarnej i map telefonu, które wyświetlane są na ekranie centralnym na desce rozdzielczej.

Znany silnik

OPEL Corsa z wypożyczalni PANEK Rent a Car wyposażony jest w benzynowy, turbodoładowany motor 1.2 Pure Tech o mocy 100 KM. Ta 3-cylindrowa jednostka wielokrotnie nagradzana była za świetne parametry i kulturę pracy. Podczas jazdy zupełnie nie odczuwa się „braku” jednego cylindra, a gardłowy gang wkręcającego się na obroty silnika, okazuje się przyjemny dla ucha. W wypożyczalni dostępne są egzemplarze wyposażone w manualną 6-stopniową skrzynię biegów, ale to 8-stopniowy automat jest najbardziej godny polecenia. Po pierwsze, Corsa staje się wtedy autem bardzo przyjemnym w prowadzeniu, a po drugie, zupełnie nie męczy w miejskich korkach. Co ciekawe, skrzynia automatyczna nie ma kompletnie wpływu na wzrost zużycia paliwa.

Bogate wyposażenie – OPEL Corsa z wypożyczalni

Najnowsza Corsa oferuje wiele rozwiązań technicznych i dodatków zwiększających komfort i bezpieczeństwo. Systemy wspomagające obejmują na przykład system ostrzegania przed najechaniem na pojazd poprzedzający, tempomat z ograniczeniem prędkości, asystenta pasa ruchu i rozpoznawanie znaków ograniczenia prędkości. Dostępny jest także układ wykrywania pieszych i system wykrywający zmęczenie kierowcy. Można zatem zaryzykować stwierdzenie, że na pokładzie znajduje się komplet rozwiązań niezbędnych do bezpiecznego poruszania się po zatłoczonych miastach. Wyposażenie uzupełniają: klimatyzacja automatyczna, system multimedialny z 7-calowym ekranem dotykowym, czy dzielona tylna kanapa.

OPEL Corsa z wypożyczalni PANEK Rent a Car przeszedł poważną kurację odchudzającą, w efekcie której auto waży o 108 kilogramów od poprzedniej generacji, a współczynnik oporu powietrza to teraz Cx=0,29! I to faktycznie czuć! Samochód okazuje się bardzo zwrotny i wystarczająco dynamiczny. Mały OPEL doskonale sprawdza się podczas weekendowych wypadów, a prowadzenie go daje sporo przyjemności. Połączenie niemieckiego prowadzenia i francuskiej finezji sprawiło, że auto okazuje się być bardzo komfortowym środkiem transportu.

OPEL, po przejęciu przez francuski koncern PSA, wyraźnie złapał drugi oddech i z odrobinę zbyt grubo ciosanego, poprawnego samochodu do przemieszczania z punktu A do B, stał się lekkim i finezyjnym kompanem do komfortowych wycieczek za miasto. Samochody znajdziecie oczywiście w wypożyczalni PANEK Rent a Car.