ipanek
The Art of sharing

Seat Ateca – samochód tygodnia w wypożyczalni PANEK

SEAT zwykł nazywać swoje modele nazwami hiszpańskich miejscowości i pięknych miejsc. W gama składa się więc z IBIZY (imprezowa wyspa w archipelagu Balearów), ALHAMBRY (fortyfikacja i zespół pałacowy w Granadzie) czy ARONY (jedno z miast na Teneryfie). Nazwa ATECA pochodzi od gminy w prowincji Saragossa, leżącej praktycznie w samym środku rozgrzanego słońcem Półwyspu Iberyjskiego. Z tego miejsca pochodzą doskonałej jakości wina, a sama ATECA już w starożytności słynęła z produkcji słodyczy. SEAT ATECA – samochód tygodnia w PANEK Rent a Car.

Hiszpańskie geny

Nasz cukierek nie bez powodu stał się ulubieńcem użytkowników i klientów wypożyczalni samochodów PANEK Rent a Car. Walory użytkowe SEAT-a ATECA sprawiają, żen właśnie ten model okazuje się być optymalnym wyborem w całej gamie modelowej hiszpańskiego producenta. Auto jest bardzo poręczne w mieście i sprytnie przeciska się przez zatłoczone uliczki centrum. Jednocześnie zapewnia wystarczającą przestrzeń dla rodziny i to nawet 5-osobowej. Bagażnik o pojemności 510 litrów jest także jednym z większych w swojej klasie. Jego ściany są równie, co poprawia funkcjonalność i pozwala wykorzystać w pełni oferowaną przestrzeń.

niemiecki silnik – samochód tygodnia

SEAT ATECA, będąca samochodem tygodnia w wypożyczalni PANEK wyposażona jest w benzynowy, turbodoładowany silnikiem 1.5 TSI o mocy 150 KM. To optymalna jednostka napędowa zapewniająca zarówno niezłą dynamikę, jak również dość oszczędnie obchodzi się z paliwem. W wypożyczalni PANEK znajdziecie egzemplarze z automatyczną, dwusprzęgłową skrzynią biegów DSG. W tej konfiguracji za trakcję odpowiadają koła przednie, a silnik dysponuje wysokim momentem obrotowym. Potrafi rozpędzić hiszpańskiego SUV-a do 100 km/h w 8,5 sekundy.

bogate wyposażenie – samochód tygodnia

Listę wyposażenia SEAT-a ATECA uzupełniają między innymi reflektory główne LED, elektrycznie sterowane wszystkie szyby i lusterka oraz czujniki parkowania. Jest kamera cofania oraz pakiet stylistyczny BLACK. W kabinie znajdziemy natomiast 7 poduszek powietrznych i cyfrowy zestaw zegarów Virtual Cockpit. Są podgrzewane fotele, podłokietnik w konsoli centralnej, a także systemy wspomagające kierowcę podczas jazdy. W skład systemu wchodzą: Aktywny Tempomat, asystent utrzymania pasa ruchu Lane Assist. Jest też asystent świateł drogowych, czujniki zmierzchu i deszczu oraz system awaryjnego hamowania przed przeszkodą. Niezła prezencja oraz bogate wyposażenie sprawiają, że SEAT ATECA to atrakcyjny samochód tygodnia w wypożyczalni PANEK.