ipanek
The Art of sharing

SKI Amade – samochodem z wypożyczalni na narty cz.2

Dziś druga część tekstu o największym regionie narciarskim w Austriackich Alpach. Po typowo rodzinnych i szalonych Schladming-Dachstein i Salzburger Sportwelt czas na coś bardziej wyszukanego i ekskluzywnego. Trzy regiony, każdy inny i oferujący nieco inne atrakcje, każdy wyjątkowy i niezapomniany. Do każdego dojedziecie komfortowym i bezpiecznym samochodem z wypożyczalni PANEK Rent a Car. Sprawdźcie nasze promocje, wśród których do końca lutego zyskacie opcję drugiego kierowcy zupełnie gratis.

Gastein samochodem z wypożyczalni

Osoby chcące oprócz szusowania po stokach zażyć odrobiny luksusu, poczują się tu jak w raju. Trzy miejscowości Bad Gastein, Bad Hofgastein i Dorfgastein słyną ze swojej wyjątkowej oferty wypoczynkowej i sanatoryjnej. Tu aktywność przeplata się z relaksem i wypoczynkiem, jak nigdzie indziej. Specyfika doliny Gastein objawia się przede wszystkim w wyjątkowej przyrodzie, zapierającej dech w piersiach panoramie Wysokich Taurów oraz znanych na całym świecie źródłach termalnych. Każda z dolin ma także nieco inne oblicze. Można tu przyjechać samochodem z wypożyczalni zupełnie bez sprzętu narciarskiego, a i tak spędzicie tu wspaniały czas.

Oferta narciarska jest bardzo zróżnicowana. Znajduje się tu najwyżej położony ośrodek narciarski regionu Ski amadé, spełniający wysokie wymagania wielbicieli freeride-u. Nie oznacza to, że rodziny z dziećmi nie znajdą w dolinie Gastein łatwych terenów do nauki i doskonalenia techniki. Łącznie do dyspozycji narciarzy jest ponad 200 km tras, a nowoczesne kolejki i wyciągi wywożą gości do narciarskiego raju. Wyjątkową przygodę gwarantuje ośrodek Sportgastein, który położony w Parku Narodowym jest zimowym rajem z wyłącznie naturalnym śniegiem. Gastein to także ciekawa oferta pozanarciarska. Odbywa się tu festiwal muzyczny Sound & Snow Gastein, Puchar Świata w snowboardzie. Raz na dwa lata przyjeżdża do Gastein impreza freeride’owa Red Bull Playstreets.

Hochkonig

Rozległe, szerokie i doskonale przygotowane stoki sprawiają, że ten region przyciąga narciarzy i snowboardzistów jak magnes. Hochkonig to zdecydowanie jeden z najlepszych w Europie ośrodków dla freeriderów. Pozornie dziewicze tereny zapewniają puszysty, lśniący i głęboki śnieg, będący marzeniem każdego, kto choć raz spróbował jazdy poza wyznaczoną trasą. Łącznie przygotowano tu 120 km tras zjazdowych i 33 nowoczesne wyciągi. Podobno znajduje się tu także najpiękniejsza trasa skitourowa w Alpach.

Gwiazdą regionu jest nowa kolej Gabühel w Dienten. Otwarto ją po raz pierwszy w sezonie 2019/20 , zapewniając narciarzom jeszcze większy komfort aktywnego wypoczynku. Kolejną atrakcją Hochkonig jest tor treningowy Marlies Schild, na którym ćwiczyć mogą zawodnicy. Znajdują się tu również trzy parki śnieżne, z których Kings Park w Mühlbach o długości 850 metrów jest jednym z najdłuższych w Austrii.

Grossarltal samochodem z wypożyczalni

Zimowy sezon narciarski rozpoczyna się w Grossarltal na swój wyjątkowy sposób. W rzeczywistości jest to prawdopodobnie miejsce, w którym nawet Święty Mikołaj chciałby spędzić ferie zimowe, ponieważ miasta Grossarl i Hüttschlag w okresie przedświątecznym wyglądają jak przeniesione z najpiękniejszej bajki. Tutaj nawet kogut pieje inaczej niż gdziekolwiek indziej wykrzykując swoje „Skikeriki!”, nawołując narciarzy, by przywitali wschód słońca na szczycie wraz z dwoma przewodnikami i ekskluzywną grupą (łącznie 30) narciarzy. Po pokonaniu trasy o 7:30 rano zjecie wspaniałe regionalne śniadanie na górze.

Zimą dolina Grossarltal zmienia się naturalnie w raj dla narciarzy. Ośrodek dysponuje własną areną narciarską Grossarltal-Dorfgastein należącą oczywiście do Ski Amadé. Aktywni miłośnicy sportów zimowych mogą wybrać się również na wycieczkę zakładając rakiety śnieżne lub narty turystyczne. Po wspinaczce można zjechać do miejscowości trasą wiodącą wzdłuż pastwisk i imponujących szczytów. Region oferuje gościom także inne atrakcje, jak choćby oświetlone tory saneczkowe. Można też wybrać się na kulig z zaprzęgiem konnym, ruszyć na trasy narciarstwa biegowego lub wspinać po lodowej ścianie.

Region Ski Amade przyciąga do siebie turystów z całego świata, również z Polski. Sprawdźcie nasze promocje na wynajem samochodów w Warszawie, Krakowie, Gdańsku i innych miastach i ruszajcie samochodem z wypożyczalni PANEK Rent a Car na swój wymarzony urlop w Alpach.

Autor: Michał Garbaczuk