ipanek
The Art of sharing

Volkswagen T-Roc – atrakcyjny SUV w wypożyczalni aut PANEK

T-Roc pełni w gamie Volkswagena rolę miejskiego SUV-a. Od takich samochodów wymagamy, by były zwrotne, zwinne i poza atrakcyjnym wyglądem dawały frajdę z jazdy. To właśnie w nich spędzamy czas w drodze do pracy i to właśnie od nich zależy, żebyśmy weszli do biura uśmiechnięci i zrelaksowani. Flota samochodów Volkswagen T-Roc dostępna jest w usłudze najmu w wypożyczalni aut PANEK Rent a Car.

Ciekawa stylistyka

 

Pierwsze zetknięcie z niedużym SUV-em z Wolfsburga jest bardzo pozytywne. Linia nadwozia nawiązuje do bardzo modnej ostatnio kategorii crossoverów coupe i wygląda świeżo i efektownie. Ciekawie prezentuje się chromowana listwa biegnąca od przedniej szyby do samego tyłu podkreślając krzywiznę górnej części nadwozia. Masywny przód z pokaźnym grillem wieńczą smukłe reflektory, kryjące technikę LED-ową. Elementem charakterystycznym dla T-Roca, jednocześnie odróżniającym go od pozostałych modeli niemieckiego producenta są świetlne ringi, które pełnią funkcję zarówno świateł do jazdy dziennej, jak i kierunkowskazów. Dodatkowy plus należy się konstruktorom za nisko schodzące poszycie drzwi, przykrywające próg i chroniące nogawki spodni przed pobrudzeniem. To ważny aspekt, na który zwracają uwagę użytkownicy wypożyczalni aut PANEK.

Znajome wnętrze

Ekstrawaganckie i odważne stylistycznie nadwozie kryje wnętrze, które wszyscy doskonale znamy. Kierownica, zestaw wskaźników, multimedia, panel klimatyzacji, wszystko to znamy z Golfa, Passata czy Tiguana. Nie można odbierać tego jako wady, bo są to kształty niejako zakodowane w DNA Volkswagena. Każdy, kto miał wcześniej styczność z niemiecką marką poczuje się tu jak w domu. Zegary są czytelne, a przyciski łatwo dostępne. Dodatkowym akcentem rozjaśniającym kokpit jest szeroka listwa na desce rozdzielczej, lakierowana na wysoki połysk. W zależności od poziomu wyposażenia może mieć kolor czarny, brązowy lub szary. Niezaprzeczalnym atutem Volkswagena T-Roca, dostępnego w wynajmie długoterminowym w wypożyczalni aut PANEK Rent a Car są ogromne i ultra komfortowe fotele, które wyglądają niczym wyjęte z większego modelu.

Niezłe wykończenie egzemplarzy z wypożyczalni aut PANEK

Elementy wnętrza i deski rozdzielczej zostały wykonane z twardego tworzywa, ale wszystko jest ze sobą idealnie spasowane. Nic nie skrzypi i nie wygina się przy próbie nacisku. Miejsca w kabinie nie zabraknie nawet pasażerom odbiegającym od normy „in plus”. Miejsca nie brakuje zwłaszcza na wysokości kolan, a kierownica ma bardzo szeroki zakres regulacji, więc każdy znajdzie swoją ulubioną pozycję do jazdy.

Z tyłu dwie dorosłe osoby nie powinny narzekać na brak miejsca. Miejsca na kolana jest dużo, ale najbardziej komfortowo będą miały stopy, które za sprawą wysoko zamocowanych foteli można wygodnie wysunąć przed siebie. Także bagażnik jest mocną stroną małego Volkswagena z wypożyczalni PANEK. Producent podaje, że jego pojemność to 445 dm3. Ma możliwość obniżenia podłogi i wydaje się, że bez problemu dałoby się spakować do niego bagaże nawet na dłuższy wyjazd. Jest przy tym ustawny, a po bokach znalazły się haczyli do zawieszania toreb z zakupami.

Dynamiczny silnik w autach z wypożyczalni aut PANEK

Pod maską egzemplarzy dostępnych w wypożyczalni PANEK pracuje benzynowy, turbodoładowany motor 1.5 TSI o mocy 150 KM. To niezwykle udana i dynamiczna jednostka napędowa, którą uznać należy za optymalną do samochodu takiego jak Volkswagen T-Roc. Spotkać go można w setkach tysięcy egzemplarzy praktycznie wszystkich modeli Grupy Volkswagen, oprócz Porsche, Bentleya i Lamborghini. Samochody dostępne w wynajmie w PANEK wyposażone są w manualne, 6-biegowe przekładnie, które świetnie pasują do charakteru miejskiego SUV-a. Auto w takiej konfiguracji jest w stanie przyspieszyć od 0 do 100 km/h w 8,4 sekundy i bez problemu osiągnąć prędkość maksymalną ponad 200 km/h. Potrafi przy tym zadowolić się niewielką ilością paliwa. Odczytując wyniki z komputerów pokładowych samochodów, które jeżdżą w wypożyczalni aut PANEK Rent a Car można przyjąć, że auto spala średnio nie więcej niż 6,5 l/100 km, a to świetny wynik, jak na pojazd, który waży niecałe półtorej tony.

Doskonałe wyposażenie w autach z wypożyczalni aut PANEK

Klienci wypożyczalni aut PANEK Rent a Car są przyzwyczajeni, że samochody dostępne w wynajmie są dobrze wyposażone. Tak jest i w tym przypadku, a na liście opcji znajdziemy między innymi:

dwustrefową klimatyzację,
System nawigacji Discover Media z usługą Streaming & Internet,
czujniki i kamerę cofania,
bezkluczykowy dostęp,
Aktywny tempomat z automatyczną regulacją odległości, czujnik deszczu,
Front Assist z funkcją awaryjnego hamowania w mieście,
Reflektory LED z funkcją automatycznego włączania świateł oraz funkcja Coming/Leaving Home,
system automatycznej zmiany świateł mijania na drogowe,
lusterka boczne elektrycznie regulowane, składane i podgrzewane,
system monitorowania martwego pola Blind Spot z asystentem toru jazdy Lane Asssist.