ipanek
The Art of sharing

Skoda Octavia – wygodna i sprytna

Oprócz systemów wspomagających, które sprawiają, że czujemy się w samochodzie bezpiecznie, są również takie, które mają za zadanie wprowadzić nas w dobry nastrój i zadbać o komfort jazdy. Te niby nieistotne małe rzeczy sprawiają, że przyzwyczajamy się do samochodu i odbieramy go jako przyjazny i fajny. Skoda od lat bardzo stara się o to, by klienci odbierali ją jako markę innowacyjną i przyjazną użytkownikowi. W samochodach z Mlada Boleslav producent stosuje szereg prostych rozwiązań, dzięki którym klienci bardzo mocno przywiązują się do swoich samochodów i chętnie korzystają z nich także w wypożyczalni PANEK Rent a Car.

Po pierwsze stylistyka

W kwestii designu Skoda idzie ustaloną od lat przez koncern Volkswagen drogą dizajnu ewolucyjnego. Ta wydawałoby się zachowawcza polityka firmy ma jednak wiele zalet. Klienci marki wiedzą, że nie zostaną zaskoczeni czym, co może im się nie spodobać, jest więc duża szansa, że ich kolejnym wyborem znów będzie Skoda. To rodzące się przywiązanie do marki i modelu pozwala inżynierom zaplanować strategię produkcji i z dużą dokładnością określić zapotrzebowanie rynku na dany model. Stylistyka Skody Octavia jest więc spokojna, choć słowo „zachowawcza” nie byłoby określeniem odpowiednim. Każda z 4 generacji modelu wyłaniała się niejako z poprzedniej na tyle, że dziś bez problemu jesteśmy w stanie wyłuskać Octavię z tłumu innych aut, a dobrze utrzymane egzemplarze nawet pierwszej generacji udowadniają, że auto starzeje się z klasą.

Walory użytkowe

Za co użytkownicy tak kochają swoje Skody? Na pierwszy plan wysuwa się z pewnością wartość użytkowa Octavii. Samochód przynależy technologicznie do klasy C, potocznie nazywaną Klasą Compact, jednak z nieco większym od miejskiego hatchbackiem ma już niewiele wspólnego. Tak naprawdę w obecnej gamie czeskiego producenta rolę tę przejął model Scala, który zastąpił popularnego Rapida.

Gdzie zatem plasuje się nasza Octavia? Otóż samochód z długością nadwozia 4689 mm jest już całkiem sporym liftbackiem (5-drzwiowe nadwozie z łagodnie opadającym tyłem i dużą klapą bagażnika) i bliżej mu już do Klasy Średniej, w której znajdziemy wielu cenionych konkurentów. Wydaje mi się jednak, że Skoda ustawiając swój najpopularniejszy model pomiędzy klasami Compact i Średnią, wykonała tu sprytny ruch chcąc zbliżyć do siebie klientów obydwu klas. Skoda Octavia z bagażnikiem o pojemności 600 litrów jest niekwestionowanym liderem i to nie tylko w swojej kategorii ponieważ bije w tej konkurencji także większych konkurentów.

Sprytny, czyli Simply Clever

Pojemność bagażnika to bardzo ważny parametr przy wyborze samochodu z wypożyczalni jednak nie jedyny, albowiem podczas codziennego użytkowania liczy się jeszcze coś, co Skoda określa mianem Simply Clever. Najprościej rzecz ujmując, jest to zestaw gadżetów i udogodnień, usprawniających życie kierowcy i pasażerów.

Rozpoczynając od bagażnika, do dyspozycji użytkowników PANEK Rent a Car są wieszaczki na torby i reklamówki, chroniące zakupy przed wypadnięciem oraz specjalne siatki na podłodze, oparciu tylnej kanapy i lewym boczku. Klapa bagażnika otwierana jest elektrycznie. We wszystkich drzwiach znajdziemy głębokie wnęki, w których zmieści się 1,5-litrowa butelka z wodą oraz kamizelka odblaskowa. W konsoli centralnej znajdziecie Państwo dwa uchwyty na napoje, a kolejne dwa ukryte są w podłokietniku kanapy tylnej. W oparciach przednich foteli oprócz standardowej kieszeni znalazły się także mniejsze, w których schowacie Państwo smartfon, a na przedniej szybie znajduje się uchwyt na bilet parkingowy. A to jeszcze nie wszystko. Pod klapką wlewu paliwa schowana jest skrobaczka do szyb, a nakrętka zbiorniczka płynu do spryskiwaczy ma zintegrowany lejek.

Nasze Skody Octavie dostępne w ofercie PANEK Rent a Car już czekają, byście odkryli Państwo pełnię ich zalet podczas zbliżających się wakacyjnych wyjazdów.