ipanek
The Art of sharing

Skoda Superb w wypożyczalni PANEK

Po wejściu do Grupy Volkswagena Skoda niezwykle umiejętnie wykorzystała swoją szansę na rozwój. Za sprawą dostępu do sprawdzonej techniki Czechom szybko udało się zerwać z przeszłością. Dziś produkują samochody, którym nie można zarzucić nic pod względem walorów użytkowych, a Skoda Superb jest tego najlepszym przykładem. Najnowsze egzemplarze dostępne są w wypożyczalni PANEK Rent a Car.

Elegancja na co dzień

Superb trzeciej generacji to bardzo ładnie narysowane auto. Choć obecne jest na drogach już od kilku lat, nie zdążyło się jeszcze zestarzeć w oczach klientów. Dodatkowo Skoda Superb w wypożyczalni PANEK Rent a Car wybierany jest jako samochód biznesowy w wynajmie długoterminowym, a w tej kategorii ważną rolę odgrywa elegancja, która zdecydowanie wygrywa z ekstrawagancją. W odświeżonych przez producenta samochodach zmieniły się przetłoczenia zderzaków, architektura reflektorów LED z przodu i z tyłu. Na klapie bagażnika dumnie błyszczy napis SKODA.

Dla rodziny i biznesu – Skoda Superb w wypożyczalni

Kabina pasażerska auta zachowała swój salonowy klimat. Wnętrze jest przestronne i nieźle wykończone. Skoda Superb walczy na rynku z modelami klasy premium, dlatego też materiały wykończeniowe oraz tworzywa sztuczne muszą być dobrej jakości. Miejsca jest tak dużo, że niektórzy mogą się poczuć onieśmieleni. Szczególnie osoby zajmujące miejsce na tylnej kanapie poczują się jak prezes w swojej limuzynie. Tu naprawdę można wyprostować nogi w kolanach.

Samochody, które oferuje wypożyczalnia PANEK Rent a Car mają świetne wyposażone. Na pokładzie znajdziecie między innymi: cyfrowy zestaw wskaźników Virtual Cockpit, system multimedialny Amundsen z nawigacją satelitarną i łączność Bluetooth. Standarded to podgrzewane fotele przednie, podgrzewane dysze spryskiwaczy oraz system zapobiegania kolizjom Front Assist. Znajdziecie też elektrycznie podnoszoną klapę bagażnika oraz czujniki parkowania z tyłu i z przodu.

Skoda reklamuje się hasłem Simply Clever. Chodzi o szereg prostych udogodnień, które wydają się być oczywistymi, a w wielu samochodach ich nie znajdziemy. Pasażerowie mogą więc liczyć na olbrzymie kieszenie w drzwiach, w których bez problemu da się zmieścić nawet 2-litrowe butelki. Ogromne zamykane schowki, podłokietnik z regulowaną długością i wysokością i uwaga… mocne haczyki do wieszania zakupów to znak firmowy czeskiego kombi. Wracając Superbem ze świątecznych zakupów, nigdy nie będziecie musieli wygrzebywać pomidorów z zakamarków.

Po za tym bagażnik skody jest przepastny. Ma pojemość 660 litrów, a w razie potrzeby można go powiększyć składając dzielone oparcie kanapy. Powstaje w ten sposób kubatura, której nie powstydziłby się niejeden dostawczak. Skoda idealnie sprawdzi się jako samochód na wakacje i tylko od Waszej wyobraźni zależy, czy dacie radę go zapełnić.

Znana technologia

Samochody, które udostępniane są klientom wypożyczalni PANEK Rent a Car wyposażone są w znane i bardzo lubiane przez użytkowników turbodoładowane, benzynowe silniki 1.5TSI o mocy 150 KM. Okazuje się, że silnik 1.5 TSI bardzo dobrze radzi sobie z dużym nadwoziem i zapewnia mu nie tylko niskie zużycie paliwa, ale też całkiem przyzwoitą dynamikę. Auto przyspiesza do 100 km/h w 9,3 sekundy i potrafi się rozpędzić do 212 km/h. Komu potrzeba więcej? Zadowala się przy tym średnio 6,5 litrami benzyny na 100 km w cyklu mieszanym. Tajemnicą sukcesu Superba jest wysoki moment obrotowy 250 Nm, dostępny w zakresie 1500-3100 obrotów na minutę oraz błyskawicznie zmieniająca przełożenia 7-biegowa skrzynia DSG. Auto jest elastyczne i dobrze przyspiesza na trasie. Wsiądźcie i przekonajcie się sami.