ipanek
The Art of sharing

Wynajem długoterminowy – jedna faktura

Zauważalną przewagą wypożyczalni samochodów PANEK Rent a Car nad konkurencją jest możliwość otrzymania jednej faktury za całą usługę wynajmu, także na wszystkie wynajmowane przez przedsiębiorcę pojazdy. Niewątpliwą zaletą takiego rozwiązania jest fakt, iż faktura za wynajem samochodu lub floty pojazdów nie jest traktowana przez instytucje finansowe jako comiesięczne obciążenie klienta i nie wpływa na zdolność kredytową.

Dlaczego tak się dzieje? Otóż klient wypożyczalni PANEK Rent a Car nie włącza wynajmowanych pojazdów do rejestru środków trwałych, a sam wynajem jest wyłącznie usługą, a nie zakupem samochodu. Klient nie zawiera umowy na konkretny pojazd, który amortyzuje w swojej firmie, a jedynie z niego korzysta, samochód jest jedynie narzędziem realizującym usługę. Umowę najmu można zawierać na czas określony lub nieokreślony, a w ramach współpracy zwiększać liczebność floty lub ją zmniejszać, a także w razie potrzeby wymienić pojazd na inny w ramach tej samej umowy.

Jedna faktura za wynajem pojazdów w wypożyczalni PANEK Rent a Car jest zatem bardzo korzystnym rozwiązaniem dla firmy, ale także klientów prywatnych, którzy również mogą skorzystać z takiego rozwiązania. Należy także przypomnieć, iż umowa wynajmu samochodu w wypożyczalni PANEK to usługa Full Service, czyli zawiera wszystkie koszty i usługi dodatkowe związane z użytkowaniem pojazdu, takie jak: serwis, assistance, wymiana opon, ubezpieczenie czy wymiana samochodu.