ipanek
The Art of sharing
narty w górach

Samochodem z wypożyczalni PANEK na narty

|
Nic tak nie odpręża i ładuje akumulatorów jak przebywanie na świeżym powietrzu i zażywanie białego szaleństwa. Nawet, jeśli będziecie mogli wyjechać tylko na weekend
Nic tak nie odpręża i ładuje akumulatorów jak przebywanie na świeżym powietrzu i zażywanie białego szaleństwa. Nawet, jeśli będziecie mogli wyjechać tylko na weekend.

Ferie zimowe roku szkolnym 2021/2022 przypadają w terminie od 17 stycznia do 27 lutego. Mamy zatem półtora miesiąca na to, by nacieszyć się jazdą na nartach po doskonale przygotowanych trasach narciarskich na południu Polski. Jeśli więc nie macie własnego samochodu, bądź z jakiegoś powodu nie chcecie lub nie możecie z niego skorzystać, to pomoże Wam wypożyczalnia samochodów PANEK Rent a Car w Babimoście, Ełku lub dowolnym mieście w Polsce. Nic tak nie odpręża i ładuje akumulatorów jak przebywanie na świeżym powietrzu i zażywanie białego szaleństwa. Nawet, jeśli będziecie mogli wyjechać tylko na weekend.

Zakopane – do zimowej Stolicy Polski autem z wypożyczalni samochodów PANEK

Zakopane to miasto wyjątkowe w swoim klimacie. Odnajdą się tu turyści, którzy przyjeżdżają w Tatry, żeby się świetnie zabawić. Dobrze poczują się również Ci, którzy przyjeżdżają odpocząć. Miasto leży w dolinie, dlatego jedynym szczytem, który widać praktycznie z każdego punktu jest Giewont. „Śpiący Rycerz” jest znakiem rozpoznawczym jak Pałac Kultury i Nauki w Warszawie, a także punktem orientacyjnym. Żeby zobaczyć panoramę Tatr należy przemieścić się na północ miasta. Najlepiej wjechać kolejką na Gubałówkę, skąd rozpościera się niesamowity widok na góry. Zakopane to także miasto, które lubi luksus, dlatego warto rozważyć przyjazd jednym z komfortowych modeli SUV z wypożyczalni samochodów PANEK. Auta można wynająć praktycznie w każdym mieście w Polsce.

Miłośnikom białego szaleństwa szczególnie przypadnie do gustu Polana Szymoszkowa, stok narciarski z bajecznym widokiem na góry. Chcącym poczuć klimaty alpejskie polecamy Trasy na Kasprowym Wierchu. W obrębie miasta działa jeszcze kilka innych stoków o różnym stopniu trudności. Maluchy, stawiający pierwsze kroki na nartach bezpiecznie poczują się pod Nosalem, zaś wytrawnym narciarzom polecamy Harendę. Zewsząd słychać tu regionalną muzykę. Do absolutnych „must have” należy grillowany oscypek z żurawiną, którym pachną Krupówki i ścisłe centrum miasta. W regionie jest całe mnóstwo możliwości pojeżdżenia na nartach. Na uwagę zasługuje ogromny kompleks Kotelnica Białczańska i Rusiń-Ski w Bukowinie Tatrzańskiej, ale warto także wspomnieć o stokach w Witowie, Czarnej Górze, Jurgowie, Suchem i Małym Cichym.

Karpacz – szusowanie u stóp Śnieżki - W Karkonosze autem z wypożyczalni samochodów PANEK

To chyba najbardziej znany dolnośląski Kurort, do którego dotrzecie autem z wypożyczalni samochodów PANEK. O miano najbardziej obleganego przez turystów walczy w regionie ze Szklarską Porębą i Świeradowem-Zdrój. Karpacz ma jednak nieco inny charakter. Ze względu na duże różnice poziomów bliżej mu do alpejskich stacji narciarskich, a architekturą dorównuje miejscowościom bawarskim. Nic w tym dziwnego, bowiem cały region Dolnego Śląska należał przez setki lat do Prus i Niemiec. Narciarzy najbardziej zainteresują z pewnością świetnie przygotowane stacje Karpacz Ski Arena z kolejką na Kopę oraz Winterpol Karpacz Biały Jar. Pierwszy z nich urzeka niesamowitymi widokami rozpościerającymi się z górnej stacji, skąd podziwiać można Śnieżkę i panoramę całego regionu. W obydwu panuje specyficzny mikroklimat, dzięki któremu śnieg jest pewny, a warunki narciarskie panują tu czasem nawet do końca kwietnia.

Po nartach warto wybrać się na wycieczkę samochodem do pobliskiego zamku Chojnik. Zobaczyć stąd można zaporę na Łomnicy, Dziki Wodospad lub unikatowy Kościół Wang przetransportowany do Karpacza aż z Norwegii. Niezwykłym punktem w samym Karpaczu jest również Miejsce Anomalii Grawitacyjnej. To droga, która wydaje się wznosić, a w rzeczywistości opada tworząc wrażenie jakby samochody samoistnie jechały pod górę. Koniecznie spróbujcie tego sami w waszym wynajętym aucie.

Szczyrk i Wisła – Beskidy dla każdego

Te dwa ośrodki narciarskie w Beskidzie Śląskim wyróżniają się na tle pozostałych nie tylko świetną bazą noclegową. Działają tu również nowoczesne wyciągi oraz doskonale przygotowane trasy narciarskie. Ostatnie lata to zdecydowany rozkwit Szczyrku. Powstały tu nowoczesne pięciogwiazdkowe hotele, a ośrodek narciarski Mountain Resort to obiekt, którym powinniśmy się chwalić na świecie. Sama stacja narciarska rozpościera się na stokach trzech szczytów: Skrzyczne, Małe Skrzyczne i Wierch Pośredni. Trasy są połączone, więc można tu spędzić cały dzień.

Z kolei Wisła to kilka oddzielnych tras narciarskich, z których na uwagę zasługują Nowa Osada, Skolnity oraz Soszów. Wisła to także miasto rodzinne naszych sportowych mistrzów: Adama Małysza i Piotra Żyły. Działa tu także skocznia, na której rozgrywane są zawody Pucharu Świata w skokach narciarskich. Rejon Beskidów jest bardzo łatwo dostępny dla zmotoryzowanych i łatwo się tu dostać samochodem z wypożyczalni PANEK Rent a Car.

Krynica Zdrój – na narty do Wód - autem z wypożyczalni samochodów PANEK

Wyjątkowość Krynicy polega na tym, że jest miejscowością uzdrowiskową. Nie ma zatem problemu ze znalezieniem noclegu. Zróżnicowana pod względem jakości i wielkości baza pozwoli poczuć się dobrze praktycznie każdemu. W samym centrum miejscowości jest kilka pięciogwiazdkowych hoteli, ale na bardziej cichych obrzeżach również traficie na ekskluzywne ośrodki. Dwa z nich to Czarny Potok i hotel Dr Ireny Eris. Te dwa ostatnie zlokalizowane są w pobliżu największej stacji narciarskiej w regionie – Jaworzyny Krynickiej, na którą wiedzie kolejka gondolowa. Można tu przepaść bez reszty, ale to nie jedyne miejsce na narty w okolicy. Praktycznie w samym centrum miasta znajduje się  stok Henryk, a kawałek dalej Słotwiny, które z pewnością przypadną do gustu rodzinom z dziećmi. W okolicy Krynicy znajdziecie też odrobinę mniej oblegane stoki w Muszynie i Tyliczu. Dla każdego, coś dobrego. Wystarczy więc skorzystać oferty jaką daje wypożyczalnia samochodów PANEK Rent a Car i rzucić się w świat białego szaleństwa.

Bieszczady – Tu także można jeździć na nartach

Ci, którzy tam byli mówią, że narciarską stolicą Bieszczad są Ustrzyki Dolne. To może być prawda, ponieważ działają tu dwie stacje narciarskie: Gromadzyń i Laworta Ski. Nie są tak okazałe jak te w Białce Tatrzańskiej i Szczyrku. Z pewnością nie dorównują też tym w Karpaczu i Krynicy. Jest spokojniej i można się spokojnie uczyć jeździć na nartach lub desce. Bieszczady polecamy zdecydowanie mniej zaawansowanym narciarzom. Przypadną do gustu osobom, które jadą w góry nie tylko po to, by kręcić na trasach najlepsze czasy. Bez problemu pojeździcie też na nartach w Lesku, gdzie każdej zimy powstaje efektowny snow park. Stoki działają także w Kalnicy i Arłamowie. Bieszczady to jednak miejsce wyjątkowe, chroniące bardzo swoją nieskazitelną przyrodę, dlatego wiele dróg jest utrzymywanych „na biało”. Przyda się wtedy samochód z napędem na wszystkie koła, a takie znajdziecie miejscu takim jak wypożyczalnia samochodów PANEK Rent a Car.