ipanek
The Art of sharing
pakowanie na wyjazd z panek

Wyjazd z PANKIEM

|

I wreszcie przychodzi ten upragniony dzień, kiedy ruszacie na wyczekiwany przez wiele miesięcy urlop. Jeszcze tylko spakować do bagażnika wszystkie torby i walizki i już można ruszać na wakacje. No właśnie, tylko spakować walizki…

Pakuj się z głową

Przed wyjazdem w długą podróż warto się wcześniej przygotować. Jak większość na pozór prostych czynności pakowanie auta może przysporzyć wielu niespodzianek, bo na przykład nagle okazuje się, że walizka się nie mieści, a jeszcze kosmetyczka, a materace plażowe, a parawan…

Na początek przypomnimy zasady pakowania samochodu. Ważne jest bowiem, żeby ładunek, który będziemy przewozić był w odpowiedni sposób zabezpieczony przed nagłym przesunięciem. Ogólnie należy się kierować zdrowym rozsądkiem, ale potrzebować będziemy również trochę sprytu. Warto pamiętać, żeby ciężkie walizki umiejscowić na samym dnie bagażnika. To najlepsze miejsce dla nich nie tylko ze względów bezpieczeństwa, ale i wygody. Po pierwsze ciężką walizę łatwiej jest podnieść na wysokość zderzaka niż w okolice półki, po drugie duży „klocek” leżący płasko na podłodze bagażnika niechętnie się przesuwa, co ma niebagatelny wpływ na bezpieczeństwo jazdy. Dodatkowo nisko położony, ciężki bagaż nie wpływa zbytnio zaburzenie środka ciężkości. Przypominamy również, że ciężkie walizki warto umiejscowić możliwie najbliżej tylnej osi i kanapy, żeby zbytnio nie obciążać zawieszenia.

Wykorzystaj wolne przestrzenie

Sztuka pakowania bagażnika powinna zostać wpisana na listę dyscyplin olimpijskich na równi z szachami. Zapełnianie bagażnika jest zdecydowanie grą logiczną i strategiczną, a każdy najmniejszy zakamarek jest na wagę złota. Po umieszczeniu walizek w bagażniku nagle okazuje się, że wokół nich jest jeszcze mnóstwo miejsca, ale żaden bagaż już się nie zmieści w całości. Warto wtedy przygotować sobie miękką torbę, która po rozpakowaniu będzie zupełnie płaska, a jej zawartość przepakować do tekstylnych worków, które łatwo przyjmą nieregularne kształty bagażnika. Może się okazać, że zmieścicie zawartość nawet dwóch takich toreb podróżnych, a dodatkowo zostanie Wam miejsce na kilka butelek wody, tak ważnych podczas jazdy w upale. Schłodzone i schowane w bagażniku, wciśnięte pomiędzy szpargały dłużej zachowają swoją niską temperaturę.

Lekko na górze

Zawsze jest tak, że po spakowaniu wszystkiego żona przypomni sobie, że jeszcze nie wzięła kapelusza, albo płaszczyka na wszelki wypadek, nie mówiąc o futerale z sukienkami i Waszymi koszulami. Takie rzeczy z zasady wędrują na górę bagażnika, ale można je także położyć na półce szczególnie, jeśli nie chcemy, żeby zawartość się pogniotła. Należy wtedy bezwzględnie zabezpieczyć taki bagaż podnosząc zagłówki tylnej kanapy. To dość skuteczna ochrona przez przedostaniem się bagażu do wnętrza kabiny.

W pakowaniu samochodu najważniejszy jest zdrowy rozsądek i spokój. Przecież przygotowanie auta do jazdy to już element urlopu, a nam bardzo zależy na tym, by podróż samochodami z wypożyczalni PANEK Rent a Car minęła spokojnie i bezpiecznie.