ipanek
The Art of sharing
biały samochód dostawczy

Wynajem samochodu dostawczego – co warto wiedzieć?

|

Wejście do oferty do usługi wynajmu samochodów PANEK Rent a Car samochodów dostawczych różnych wielkości okazało się przysłowiowym strzałem w dziesiątkę. Dokładnie tego potrzebowali użytkownicy najlepszej wypożyczalni aut w Polsce. Okazuje się bowiem, że zlecenie transportu materiałów budowlanych, mebli, bądź roślin i materiałów ogrodniczych ze sklepu wcale nie jest takie proste, a często dostawa możliwa jest dopiero na kolejny tydzień. Szybki i wygodny wynajem samochodu dostawczego jest rozwiązaniem tego problemu.

Wynajem samochodu dostawczego

Usługa wynajmu samochodu dostawczego jest niezwykle prosta i nie różni się niczym od wypożyczenia samochodu osobowego. Wystarczy zarezerwować auto, przedstawić stosowne dokumenty potwierdzające tożsamość i uprawnienia do kierowania samochodem (prawo jazdy kat. B) i już można zasiąść za kierownicą jednego z pojemnych i niezwykle praktycznych pojazdów cargo.

Zupełnie też jak w przypadku oferty samochodów osobowych, możliwy jest zarówno wynajem samochodu dostawczego na firmę, jak i wynajem samochodu dostawczego przez osobę prywatną.

Wiele modeli na różne potrzeby

Wypożyczalnia PANEK Rent a Car oferuje kilka modeli samochodów dostawczych, różniących się wielkością, a więc i przeznaczeniem:

Renault Express – wynajem samochodu dostawczego

Samochody Renault Express to dwuosobowe samochody wyposażone w benzynowe silniki 1.3 TCe o mocy 102 KM połączonych z manualną, 6-biegową skrzynią biegów. Nieduża wielkość samochodu Renault Express pozwala na dotarcie w każde miejsce i niezwykle łatwe manewrowanie w ciasnej przestrzeni miejskiej. Nadwozie o długości 4393 mm pomieści kierowcę i pasażera. Pojemność paki to 3,3 m3, a prześwit nadwozia to 160 mm, więc nie straszne mu progi zwalniające i krawężniki.

Renault Master

Furgon francuskiego producenta to jeden z najbardziej uniwersalnych i lubianych samochodów na rynku. Do floty PANEK dołączyły samochody w konfiguracji L3H2, czyli długie z podwyższanym dachem. Z długością całkowitą 6225 mm i wysokością 2488 mm okazuje się być idealnym kompanem do miejskiej logistyki i dalekich podróży. Wymiary przestrzeni ładunkowej to: 3733 mm/ 1765 m /1894 mm (D/S/W), a ładowność to 1410 kg. Z jednej strony Renault Master jest niezwykle pakowny, a z drugiej łatwo nim manewrować nawet w ciasnych osiedlowych uliczkach. Auto wyposażone jest w wysokoprężny, doładowany silnik 2.3 DCi o mocy 130 KM, współpracujący 6-biegową, manualną skrzynią biegów.

Opel Movano

Jest bliźniakiem technologicznym Renault Master i podobnie jak on fantastycznie radzi sobie w przestrzeni miejskiej. Wymiary przestrzeni ładunkowej to 3733 mm / 1765 mm / 1894 mm (D/S/W), co daje prawie 12,5 m3. Samochód wyposażony jest w wysokoprężny motor 2.3 CDTI o mocy 125 KM i momencie obrotowym 310 Nm. Autem komfortowo podróżować mogą 3 osoby. Opel wyposażony jest w klimatyzację, elektrycznie regulowane i podgrzewane lusterka, ale największe wrażenie robi ilość półeczek i schowków na drobiazgi. Opel okazuje się też świetnym wyborem na daleką trasę. Zawieszenie świetnie wybiera nierówności, a kabina jest bardzo dobrze wyciszona.

Sprawdźcie również ofertę wynajmu samochodów dostawczych w wypożyczalni samochodów na minuty PANEK CarSharing