ipanek
The Art of sharing

Auta na abonament nie tylko na wakacje

Wypożyczalnia samochodów Rent a Car, większości Polaków kojarzy się z małą rodzinną firmą, gdzieś na greckiej wyspie lub innym wakacyjnym regionie, gdzie można wynająć samochód, by samodzielnie eksplorować pobliskie atrakcje turystyczne. Okazuje się jednak, że wypożyczalnie samochodów to także potężne przedsiębiorstwo, które oferuje cały wachlarz usług zarówno dla osób prywatnych, jak i firm, w szczególności auta na abonament.

Wynajem długoterminowy

Usługa oferowana przez wypożyczalnię PANEK, czołowego gracza na rynku Rent a Car od 21 lat, w ostatnich miesiącach mocno zyskała na znaczeniu. Po pierwsze, pandemia koronawirusa mocno zrewidowała plany wakacyjne Polaków, którzy zaczęli chętniej spędzać urlopy w kraju, a tym samym przemieszczać się samochodami, po drugie polskie firmy i światowe koncerny, dla których do niedawna samochód osobowy traktowany był jako benefit do stanowiska pracy, dziś chcą użytkować je jako narzędzie pracy i tylko w takim wymiarze, w jakim jest faktycznie potrzebny. Leasing stał się zatem opcją zbyt długą i nie dość kompleksową. Z kolei auta na abonament, czyli wynajem długoterminowy oferowany przez firmy CFM i dealerów, choć ciekawy ze względu na kompletność oferty, także okazuje się mniej atrakcyjny. Kwota raty uzależniona jest od wielu czynników, jak choćby utrata wartości pojazdu w okresie trwania umowy, rocznego przebiegu, czy wysokości wpłaty własnej będącej procentem wartości początkowej auta.

auta na abonament – Opcja full service

Podstawową przewagą PANEK Rent a Car jest oferowanie klientom usługi aut na abonament, które są fizycznie w posiadaniu operatora. W obecnej chwili, gdy cały świat zmaga się z kryzysem na rynku półprzewodników, a kolejni producenci samochodów ograniczają lub całkowicie wstrzymują produkcję, PANEK jest w stanie zapewnić dostęp do usługi w trybie natychmiastowym. Kilka tysięcy samochodów dostępnych jest w trybie „on demand”, a uproszczona procedura wynajmu sprawia, że firma jest we stanie zapewnić pojazdy swoim klientom praktycznie z dnia na dzień.

Kolejną przewagą, szczególnie w zestawieniu z leasingiem jest fakt, że wynajem długoterminowy w PANEK Rent a Car jest kompleksową usługą zawierającą wszystkie świadczenia. Klient w ramach umowy otrzymuje nie tylko samochód, ale także ubezpieczenie, assistance, serwis i przeglądy okresowe. W przypadku zdarzenia drogowego firma zapewnia klientowi ciągłą mobilność podstawiając na miejsce kolizji samochód zastępczy, którym będzie mógł kontynuować jazdę i w najkrótszym możliwym terminie wymienia go na pojazd zgodny z umową wynajmu. To niezwykle ważny aspekt stanowiący poważny argument przemawiający za opcją Rent a Car. Cena wynajmu jest stała i nie zawiera dodatkowych opłat w postaci wpłat początkowych, stanowiących procent wartości samochodu. Jedyną kwotę dodatkową stanowi depozyt o wartości miesięcznego najmu, który jest formą zabezpieczenia umowy i zwracany jest klientowi po zakończeniu umowy wynajmu.

Firmowa flota na życzenie

Największym wyzwaniem dla firm CFM staje się dziś pozyskanie pojazdów do usług leasingu i wynajmu. Opóźnienia w dostawach sięgają nawet pół roku, a perspektywy na najbliższy rok są jeszcze gorsze. Europejscy producenci, którzy w wyniku pandemii ograniczyli produkcję, zmniejszyli także dostawy podzespołów, szczególnie elektroniki. Dziś odbija się to czkawką w postaci braku możliwości kupienia części w ogóle, a zatem dostawy nowych samochodów są mocno zagrożone.

„Światowy kryzys w branży półprzewodników zaczyna odbijać się na sektorze motoryzacyjnym w Polsce. Na rynku brakuje samochodów, a te oferowane przez dealerów coraz częściej mają adnotację o bliżej nieokreślonym terminie dostawy. Taka sytuacja powoduje olbrzymie problemy w funkcjonowaniu wielu firm, które muszą zapewnić mobilność swoich pracowników. PANEK Rent a Car dysponuje flotą realnych pojazdów dostępnych tu i teraz, dlatego nasza oferta spotkała się z ogromnym zainteresowaniem klientów biznesowych. Coraz częściej zdarza się, że pojazd w firmie potrzebny jest na okres krótszy niż pełna umowa leasingowa opiewająca najczęściej na 3, 4, a nawet 5 lat.”– powiedział Mateusz Kaim, Sales Manager w PANEK Rent a Car.

„Pandemia Covid-19 pokazała także dobitnie, że przejście na pracę zdalną wcale nie jest fikcją, a utrzymywanie floty kilkuset samochodów staje się dla firmy dużym obciążeniem finansowym podczas, gdy pracownicy większość swoich obowiązków wykonują on-line. Okazało się, że nie trzeba już jechać na drugi koniec kraju, żeby porozmawiać o biznesie, czy omówić plany produkcji. Samochód w firmie stał się drogą inwestycją, a przecież można te koszty znacznie ograniczyć, wynajmując samochód tylko na okres, w którym rzeczywiście jest potrzebny i nie ponosząc kosztów na przykład utraty wartości pojazdu w czasie długoterminowego wynajmu. PANEK Rent a Car ma w ciągłej ofercie kilka tysięcy samochodów dostępnych od ręki, a jako firma o zasięgu ogólnopolskim, jesteśmy w stanie zapewnić klientowi dostęp do usługi wynajmu praktycznie w dowolnym miejscu.” – dodaje Mateusz Kaim.

auta na abonament – Wynajem dopasowany do klienta

Oferta PANEK Rent a Car kierowana jest do firm chcących zapewnić pełną mobilność swoim pracownikom w określonym czasie. Dostępnych jest wiele opcji czasowych, z których najbardziej opłacalną jest usługa auta na abonament na 12 miesięcy. To najlepsze rozwiązanie pod względem miesięcznych kosztów wynajmu. Przykładowa kalkulacja pokazuje, że w porównaniu z umową 3-miesięczną, klient w skali roku jest w stanie zaoszczędzić kwotę równą jednej miesięcznej racie.

Przykład:

Klasa SUV AUT – SEAT ATECA 5d 1.5 TSI 150 KM, DSG

Opcja wynajmu: 3 miesiące, pełny pakiet, miesięczny limit 3000 km, rata 2120 zł netto

Opcja wynajmu: 12 miesięcy, pełny pakiet, miesięczny limit 3000 km, rata 1944 zł netto

Przeliczając koszt miesięczny w skali roku, oszczędność dla klienta to 2112 zł netto.

Zapraszamy do kontaktu ze specjalistami PANEK Rent a Car, którzy dopasują ofertę do Państwa potrzeb i zaproponują najlepsze rozwiązania dla Państwa firmy.

Kontakt: [email protected]