ipanek
The Art of sharing

BMW X1 w wypożyczalni PANEK Rent a Car

Do atrakcyjnej i niezwykle zróżnicowanej floty samochodów PANEK Rent a Car dołącza SUV kultowej bawarskiej marki BMW X1. Auto jest odpowiedzią na oczekiwania klientów, którzy oczekują komfortu i nienagannej prezencji, ale nie wymagają od SUV-a wielkich gabarytów. Model BMW X1 w wypożyczalni zaskakuje jednak swoją uniwersalnością. Potrafi być zwinny w mieście i jednocześnie gwarantuje przestrzeń dla czteroosobowej rodziny oraz ich bagaży.

Wciąż atrakcyjny wizualnie

BMW X1, co wskazuje również jego nazwa, jest najmniejszym z rodziny SUV-ów niemieckiego producenta. Najmniejszy nie oznacza jednak wcale, że jest mały. Z długością 4447, szerokością 2060, wysokością 1598 (mm) i rozstawem osi 2670 mm plasuje się w strefie średnich SUV-ów. Auto II generacji rozpoczęło swoją karierę w 2015 roku, czyli już 7 lat temu, ale pod koniec 2019 roku styliści zafundowali mu facelifting. Dzięki niemu BMW X1 wciąż wygląda świeżo i atrakcyjnie.

Przestronnie i komfortowo – BMW X1 w wypożyczalni

Kompaktowe wymiary mają się nijak do wrażenia przestronności, jakie daje kokpit bawarskiego SUV-a. W aucie jest wystarczająco dużo miejsca dla czterech dorosłych pasażerów i nawet w tylnym rzędzie wygodnie będzie również wysokim osobom. Przedni rząd kokpitu z kolei prezentuje jeszcze „starą” szkołę BMW. Mimo, iż jest tu przestronnie, to najlepszym określeniem jest „szyte na miarę”. Kierowca jest otulony deską rozdzielczą i konsolą centralną. Zarówno podłokietnik, jak i kierownica są dokładnie na takiej wysokości, jak być powinny. Każdy poczuje się tu naprawdę dobrze. Optymalny wydaje się również bagażnik. Jego wielkość to 505 litrów, jego ściany są idealnie równe, dzięki czemu da się wykorzystać całą przestrzeń. W razie potrzeby, można go powiększyć przez złożenie części oparcia tylnej kanapy, które dzielone jest na trzy części, w proporcjach 40/20/40.

Szybko i oszczędnie – BMW X1 w wypożyczalni

Pod maskami egzemplarzy BMW X1 dostępnych w ofercie wynajmu PANEK Rent a Car pracuje silnik benzynowy, o pojemności 2 litrów i mocy 178 KM. Wraz z momentem obrotowym 280 Nm, dostępnym w zakresie 1350 – 4200 obr./nim potrafi rozpędzić tego Monachijczyka do 100 km/h w 7,6 sekundy, a prędkość maksymalna daleko wykracza poza 200 km/h. Samochód potrafi przy tym bardzo oszczędnie obchodzić się z paliwem. Średnie zużycie podawane przez producenta to 6,5 l, co przy 51-litrowym zbiorniku pozwala pokonać dystans nawet 780 km! Auto wyposażono naturalnie w systemy bezpieczeństwa oraz szereg udogodnień wpływających na ogólny komfort podróżowania.

Nowiutkie egzemplarze BMW X1 już są dostępne w usłudze wynajmu PANEK CarSharing. Samochody można rezerwować w kilkunastu lokalizacjach na terenie całej Polski. Dzwońcie koniecznie pod numer +48 665 800 000 lub piszcie na [email protected] . Majówka tuż, tuż…