ipanek
The Art of sharing

Hyundai Elantra z wypożyczalni – elegancja po koreańsku

Hyundai Elantra to samochód utrzymany w wyjątkowo modnej dziś stylistyce Coupe. Nisko poprowadzona linia dachu nadaje karoserii niezwykle dynamicznego charakteru, a ostre cięcia linii bocznej dodatkowo potęgują to wrażenie. Atrakcyjnie wyposażone egzemplarze Hyundai Elantra z wypożyczalni PANEK Rent a Car polecają się na biznesowe spotkania i służbowe podróże.

Hyundai Elantra z wypożyczalni – Klasyczna szkoła komfortu

Nowy Hyundai Elantra z wypożyczalni PANEK Rent a Car swoimi wymiarami zewnętrznymi wykracza poza standardy klasy Compact. W gamie producenta z Korei Południowej pełnej różnej wielkości crossoverów i SUV-ów pełni niezwykle ważną rolę. Jest nią konkurowanie na rynku z takimi modelami jak Skoda Octavia i Honda Civic sedan.

Wnętrze auta okazuje się także niezwykle przestronne i szczerze mówiąc właśnie ilość miejsca w kokpicie jest największą zaletą koreańskiego sedana. Fotele przednie są ultra wygodne i zaprojektowano je tak, by zapewnić wygodę podróżowania nawet w najdłuższej trasie. Oparcia foteli bardzo dobrze podtrzymują ciało, a siedziska są wystarczająco długie, by zapewnić podparcie ud nawet osobom o wzroście 190 cm.

Ogromną ilość miejsca wygospodarowano także w drugim rzędzie siedzeń, a na szczególne uznanie zasługują parametry na wysokości kolan. Jednym problemem, będącym konsekwencją nisko opadającego dachu może być fakt, że wysocy pasażerowie mogą mieć niewystarczającą ilość miejsca na głowę, ale problem może pojawić się dopiero jeśli przewożona osoba ma więcej niż 185 cm wzrostu. Koncepcji nadwozia podporządkowany został także kształt bagażnika. Producent deklaruje, że jego pojemność to 474 dm3, ale suche liczby nie oddają jego wielkości. Faktycznie nie grzeszy wysokością, ale jest tak głęboki, że ciężko jest sięgnąć do oparć tylnej kanapy.

W zgodzie z technologicznymi trendami

Zupełnie nową jakością we wnętrzu Hyundaia jest podwójny wyświetlacz na desce rozdzielczej. Robi ogromne wrażenie i choć wygląda jak „inspirowany” tymi z nowych Mercedesów, wygląda po prostu świetnie. Cała deska rozdzielcza, podobnie, jak linia nadwozia poprowadzona jest w poziomie. Ten zabieg stylistyczny sprawił, że w kabinie panuje wrażenie przestronności i luksusu. Sam kokpit zwrócony jest w kierunku kierowcy pod kątem 10 stopni. Poprawia to ergonomię i ułatwia dostęp do całej klawiatury fizycznych przycisków. Łączność ze smartfonem zapewnia system Bluelink, a zaawansowane systemy bezpieczeństwa monitorują przestrzeń wokół samochodu.

Hyundai przez ostatnie lata udowodnił nie raz, że wie co robi i tym razem nie zawiódł. Elantra to bardzo porządny, przestronny i świetnie wyposażony sedan, który choć reprezentuje klasyczną formę, doskonale wpisuje się w obecne trendy stylistyczne.