ipanek
The Art of sharing

Jak podróżować autem z wypożyczalni PANEK w upalne dni?

|

Wiosna i lato to czas, gdy temperatura powietrza rośnie, a podróżowanie autem wymaga dodatkowego przygotowania. Auta z wypożyczalni PANEK standardowo wyposażone są w klimatyzację, która podnosi komfort jazdy i jej jakość. Warto jednak przestrzegać kilku zaleceń w upalne dni, które pomogą wszystkim pasażerom – również zwierzakom i dzieciom – czuć się bezpiecznie i dobrze. O czym należy pamiętać?

 

Dostęp do świeżej wody

Planując podróż w okresie letnim, należy pamiętać, by zabrać ze sobą zapas świeżej wody. Dziennie powinno się pić minimum półtora litra, a jeśli temperatura jest naprawdę wysoka, uzupełnianie płynów powinno wzrosnąć.

Świeża woda to podstawa zarówno dla zwierząt, dzieci, jak i dorosłych. Pozwoli zachować dobre samopoczucie, uchroni przed odwodnieniem. Wysoka temperatura wpływa także na czas reakcji za kierownicą. Optymalna temperatura w aucie to około 22-24 st. C, z zachowaniem różnicy wewnątrz-na zewnątrz - 6-8 st. C.

Luźny ubiór, okulary i czapka

Jeśli na dworze jest naprawdę gorąco, a słońce świeci mocno, do ekwipunku podróżnego należy dołączyć również okulary przeciwsłoneczne i czapkę z daszkiem. Zbytnie przegrzanie organizmu może doprowadzić do poważnych problemów zdrowotnych, a w skrajnych przypadkach, nawet do udaru.

Warto również wyjąć z szafy luźne ubrania, które pozwolą skórze oddychać. Dzięki nim zachowamy odpowiedni komfort podróży i nie będziemy odczuwać dyskomfortu bezpośrednio podczas jazdy autem. Flota PANEK to samochody wyposażone w klimatyzację – ta pozwala skutecznie schłodzić wnętrze, jednak należy pamiętać, by ta różnica temperatur nie powinna być zbyt duża.

Podróż w upalne dni - jak przygotować auto?

W upalne dni szczególnie ważny jest właściwy poziom płynów w aucie. Szczególną uwagę należy zwrócić na stan płynu chłodniczego, oleju. Równie ważne jest też ciśnienie w oponach. To pozwoli też zachować zmniejszone spalanie paliwa i równomierne zużycie bieżnika.

W upalne dni warto również zaplanować podróż tak, by odbywała się ona w godzinach porannych lub wieczornych. Temperatura powietrza jest wówczas znacznie niższa, a słońce nie jest tak intensywne.