ipanek
The Art of sharing

Jakie paliwo w autach z wypożyczalni PANEK?

|

Samochody w wypożyczalni PANEK współpracują z silnikami benzynowymi, jak i diesla. W ofercie dostępne są samochody osobowe, jak i dostawcze. Ich eksploatacja wiąże się ściśle z rodzajem motoru zamontowanego pod maską. Jak prawidłowo użytkować samochody z floty, by były w pełni sprawne i funkcjonalne? Jakie paliwo w autach z wypożyczalni PANEK tankować?

Samochody benzynowe z wypożyczalni PANEK

W wypożyczalni PANEK dostępnych jest kilka samochodów z silnikiem benzynowym. Zazwyczaj mogą one zrobić do 500 kilometrów na jednym tankowaniu. Nie są wyposażone w LPG, ale ich spalanie nie przekracza zazwyczaj 8-9 litrów w mieście oraz 7-8 litrów w trasie. Wszystko zależy od sposobu jazdy czy warunków na drodze.

Samochody z silnikiem diesla z wypożyczalni PANEK

Auta z silnikiem diesla z wypożyczalni to zazwyczaj ekonomiczne jednostki, które współpracują zarówno z automatyczną, jak i manualną skrzynią. Dobrze sprawdzają się w mieście, jak i na trasie. Flota aut z dieslem pod maską sprawdzi się zarówno w mieście, jak i w trasie.

Ich spalanie w mieście waha się na poziomie 7-8 litrów, natomiast w trasie może spaść nawet poniżej 6 litrów. Są to więc ekonomiczne pojazdy, dzięki którym przemieszczanie się będzie wygodne i tanie.

W wynajmie długoterminowym dostępne są zarówno auta luksusowe, jak i praktyczne sedany i wygodne hatchbacki. Klient może wybrać najbardziej odpowiadające mu nadwozie auta, wraz z silnikiem benzynowym lub diesla.

Jak uzupełniać paliwo w autach z wypożyczalni PANEK?

Wynajmujący auto w wypożyczalni PANEK dostaje samochód zatankowany do pełna – bez względu na to, czy jest to pojazd benzynowy czy diesel. Przy zwrocie auta należy uzupełnić poziom paliwa w baku względem tego zastanego przy odbiorze.

Klient może zwrócić samochód z mniejszym poziomem paliwa, niż zastany podczas wydania, jednakże w takim przypadku będzie zobowiązany do zapłaty wartości brakującego paliwa po stawce 12 zł/litr. W przypadku zwrotu samochodu z wyższym poziomem paliwa niż zastany na początku wynajmu, różnice nie będą kompensowane.