ipanek
The Art of sharing
pies w samochodzie

Podróżowanie samochodem z psem

|

Wiele osób wybierając się na urlop rozważa zabranie ze sobą psa lub kota. Nie wszystkie wypożyczalnie samochodów dają jednak możliwość podróżowania z czworonogiem. W PANEK Rent a Car dajemy klientom możliwość zabrania na pokład psa, kota lub inne zwierzę. Przedstawiamy kilka porad, dzięki którym wyprawa samochodem ze zwierzęciem przebiegnie bezpiecznie i bezstresowo.

Czy można jechać z psem samochodem z wypożyczalni?

Odpowiedź jest krótka i prosta: Oczywiście można! Należy jednak pamiętać, że obowiązują pewne zasady. Przewożenie zwierząt samochodem z CarSharingu jest możliwe pod warunkiem, że pies, kot lub dowolne inne zwierzę przewożone będą w specjalnym transporterze. Czworonożny pupil najbezpieczniej czuje się w otoczeniu, które dobrze zna i znajomo pachnie. Wtedy najmniej się stresuje, a podróż mija spokojnie i bezproblemowo.

Podróż z dużym psem autem z wypożyczalni

O ile nie ma większego problemu z transportem małego zwierzęcia w dedykowanym boksie, o tyle Owczarek Niemiecki lub pies innej dużej rasy raczej nie zmieści się do plastikowej klatki. W takim przypadku należy zabezpieczyć tapicerkę siedzeń, bądź bagażnika specjalną matą, a po skończonej jeździe doprowadzić samochód z wypożyczalni do stanu sprzed wynajmu, a w szczególności usunąć sierść odkurzaczem.

Pozostawianie psa w samochodzie

Zdarza się, że podczas podróży musimy się zatrzymać, wyjść do sklepu lub załatwić inne sprawy. Nie możemy wtedy zabrać psa ze sobą, dlatego musi zostać w samochodzie. Pamiętajmy o tym, że robi się ciepło, a wnętrze samochodu potrafi się nagrzać do nawet 60 stopni Celsjusza. Koniecznym jest zostawienie uchylonego okna lub dwóch po jednym z każdej strony auta, by zapewnić skuteczną wentylację i tym samym bezpieczeństwo zwierzęcia.

Zadbaj o komfort psa w podróży

Każdy właściciel psa dokładnie wie, jak ważnym jest zapewnienie pupilowi komfortu podczas jazdy. Pies się nie poci, a wymiana ciepła następuje przez drogi oddechowe, język i nos, dlatego bardzo ważnym jest, żeby zrobić przerwy na pojenie psa i choćby krótki spacer, podczas którego mógłby załatwić wszystkie swoje potrzeby.

Posprzątaj po sobie i swoim psie

To, że po zakończonej podróży i wynajmie samochodu z wypożyczalni należy oddać go czystym i zatankowanym wiadomo nie od dziś, bo to normalna procedura stosowana na całym świecie. W przypadku, gdy w aucie przewozimy zwierzęta, należy się nieco bardziej przyłożyć do sprzątania, choćby po to, żeby pozbyć się wszelkich śladów sierści z tapicerki, a także wyczyścić szyby od wewnątrz, ponieważ pieski bardzo lubią zostawiać swoje artystyczne wizje na szybach, malowane mokrymi nosami. Należy zwrócić uwagę, że zaraz po naszym wynajmie samochód może być użytkowany przez osobę uczuloną na sierść, albo inny użytkownik, ze swoim czworonożnym pupilem, a zapach innego zwierzęcia może wywoływać w psie reakcje stresowe. To z kolei może stwarzać niebezpieczeństwo w ruchu drogowym.