ipanek
The Art of sharing
podpisywanie dokumentów

Samochód z wypożyczalni – jakie dokumenty są potrzebne, żeby wynająć samochód?

|

Wiele osób wciąż ma obawy dotyczące wynajmu samochodu. Z jednej strony boją się kosztów samej usługi, z drugiej zaś nie wiedzą do końca jakie dokumenty są potrzebne, by wypożyczyć pojazd. Dziś dowiecie się, jakie dokumenty są potrzebne, żeby wynająć samochód.

Wynajem dla osoby prywatnej

Wbrew obiegowej opinii wynajęcie samochodu nie stanowi dziś większego problemu. Można nawet uogólnić, że każdy, kto ma prawo jazdy kategorii B może jest w stanie wypożyczyć samochód osobowy i dostawczy o masie dopuszczalnej do 3,5 tony. Dokumenty potrzebne do wynajmu samochodu to: dowód osobisty lub paszport, prawo jazdy kat. B oraz karta płatnicza. Jeśli planujemy wypożyczenie z wyprzedzeniem, to możemy również opłacić rachunek przelewem z konta lub szybkim przelewem online za pomocą aplikacji. Przez lata narosło też wiele mitów dotyczących płatności kartą. Wielu klientom wydaje się, że musi to być karta kredytowa. W rzeczywistości wystarczy jedynie karta płatnicza, z której środki ściągane są automatycznie.

Kolejne pytanie to: czy za wynajmowany samochód trzeba zapłacić kaucję? Tak, to prawda. W momencie podpisywania umowy wynajmu pobierana jest z konta lub karty kaucja, której wysokość zależy od pakietu ochrony jaki wybierze klient. W tym miejscu warto dodać, że jeśli zdecydujemy się na pakiet pełnej ochrony, wtedy kaucja wyniesie jedynie 150 zł.

Wynajem samochodu dla firmy - jakie dokumenty są potrzebne żeby wynająć samochód?

Kolejny mit, najczęściej powtarzany przez osoby, które nie miały styczności z wypożyczalnią samochodów, to że procedura wynajmu auta dla firmy jest skomplikowana, a koszty wypożyczenia samochodu wysokie. PANEK Rent a Car od ponad 21 lat jest oferuje klientom najlepsze rozwiązania z zakresu wynajmu krótko- i długoterminowego. Firma dysponuje własną flotą ponad 2000 pojazdów, a samochody dostępne są natychmiast po podpisaniu umowy wynajmu aut dla działalności gospodarczej.

W ramach umowy wynajmu samochodu na cele działalności gospodarczej korzystający z usługi otrzymuje nie tylko samochód, ale także ubezpieczenie wraz z usługą assistance, serwis i przeglądy okresowe. W przypadku zdarzenia drogowego firma zapewnia klientowi ciągłą mobilność. Podstawia na miejsce kolizji samochód zastępczy, którym będzie mógł kontynuować jazdę. W najkrótszym możliwym terminie wymienia go też na pojazd zgodny z umową wynajmu. To niezwykle ważny aspekt stanowiący poważny argument przemawiający za opcją Rent a Car. Cena wynajmu jest stała i nie zawiera dodatkowych opłat w postaci wpłat początkowych, stanowiących procent wartości samochodu. Jedynym zabezpieczeniem umowy wynajmu długoterminowego jest depozyt o wartości miesięcznego najmu, który zwracany jest klientowi po zakończeniu umowy.

Podczas przygotowania dokumentów umowy najmu samochodu dla firmy klient poproszony zostanie o przekazanie danych, takich jak:

1. nazwa firmy,

2. NIP,

3. Adres działalności oraz dane kontaktowe

4. imię i nazwisko osoby podpisującej umowę w imieniu firmy,

5. adres email do wysyłki FV.

Jak widać, sama procedura nie jest skomplikowana, a samochód można wypożyczyć praktycznie od ręki.