ipanek
The Art of sharing
karta płatnicza w dłoni

Wynajem auta – metody płatności. Czy konieczna jest karta kredytowa?

|

Wbrew obiegowej opinii wynajęcie samochodu nie stanowi dziś większego problemu. Można nawet uogólnić, że każdy, kto ma prawo jazdy kategorii B może jest w stanie wypożyczyć samochód osobowy i dostawczy o masie dopuszczalnej do 3,5 tony. Dokumenty potrzebne do wynajmu samochodu to: dowód osobisty lub paszport i prawo jazdy kat. B. Płatność za wynajem realizowane jest kartą płatniczą.

Jak płacić za wynajem samochodu?

Wynajem samochodu i płatność kartą płatniczą to jednak nie wszystkie sposoby na uregulowanie należności. Jeśli planujemy wynajem samochodu z wyprzedzeniem, to możemy również opłacić rachunek przelewem z konta lub szybkim przelewem online za pomocą aplikacji bankowej. Okazuje się również, że płatność za wynajem samochodu wcale nie musi być potwierdzana kartą kredytową. W części wypożyczalni, w tym również w PANEK Rent a Car wystarczy jedynie karta płatnicza, z której środki ściągane są automatycznie.

Kaucja również z karty

Dużym ułatwieniem dla klientów jest możliwość zabezpieczenia kaucji także z wykorzystaniem karty płatniczej lub debetowej. To szczególnie dobra informacja dla młodych kierowców, których doświadczenie za kierownicą nie przekracza 1 roku. Mają oni możliwość wynajęcia samochodu w wypożyczalni PANEK Rent a Car. Warunkiem jest wybór pełnej ochrony. To i tak najlepsza opcja, która chroni przede wszystkim interes kierowcy, któremu może przecież zdarzyć się przygoda na parkingu.

Wynajem samochodu dla firmy

PANEK Rent a Car od ponad 21 lat oferuje klientom najlepsze rozwiązania z zakresu wynajmu krótko- i długoterminowego, a do tego dysponuje własną flotą ponad 2000 pojazdów, które dostępne są natychmiast po podpisaniu umowy wynajmu aut dla działalności gospodarczej. W ramach umowy wynajmu samochodu na cele działalności gospodarczej korzystający z usługi otrzymuje nie tylko samochód, ale także ubezpieczenie wraz z usługą assistance, serwis i przeglądy okresowe.

W przypadku zdarzenia drogowego firma zapewnia klientowi ciągłą mobilność podstawiając na miejsce kolizji samochód zastępczy, którym będzie mógł kontynuować jazdę i w najkrótszym możliwym terminie wymienia go na pojazd zgodny z umową wynajmu.

To niezwykle ważny aspekt stanowiący poważny argument przemawiający za opcją Rent a Car. Cena wynajmu jest stała i nie zawiera dodatkowych opłat w postaci wpłat początkowych, stanowiących procent wartości samochodu, a jedynym zabezpieczeniem umowy wynajmu długoterminowego jest depozyt o wartości miesięcznego najmu, który zwracany jest klientowi po zakończeniu umowy.

Jakie dokumenty do wynajęcia na firmę?

Podczas przygotowania dokumentów umowy najmu samochodu dla firmy klient poproszony zostanie o przekazanie danych, takich jak:

1. nazwa firmy,

2. NIP,

3. Adres działalności oraz dane kontaktowe

4. imię i nazwisko osoby podpisującej umowę w imieniu firmy,

5. adres email do wysyłki FV.

Jak widać, sama procedura nie jest skomplikowana, a samochód można wypożyczyć praktycznie od ręki.